forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Jurnal "Crok" (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/jurnal-crok-127.html)

cora 03 mar 2009 18:23:47

eu pe la varsta de 5 ani, am vrut sa ma plimb cu tractorul, si nu oricum, ci sa ma agat de remorca cum vazusem eu intr-un film...si am ajuns la spital, pentru-ca am cazut cu picioarele sub remorca, poate nu ma credeti, dar inca mai am in minte prima noapte petrecuta la reanimare, gemetele fetei din apropierea mea.....
a trecut, dar cred ca inca mai sunt marcata de imaginea acelei nopti....

Slabuta 03 mar 2009 18:29:22

Citat:

Anterior postat de cora (Post 948)
eu pe la varsta de 5 ani, am vrut sa ma plimb cu tractorul, si nu oricum, ci sa ma agat de remorca cum vazusem eu intr-un film...si am ajuns la spital, pentru-ca am cazut cu picioarele sub remorca, poate nu ma credeti, dar inca mai am in minte prima noapte petrecuta la reanimare, gemetele fetei din apropierea mea.....
a trecut, dar cred ca inca mai sunt marcata de imaginea acelei nopti....

doamne fereste, ce intamplari ingrozitoare ati avut :-s pot spune ca v-ati nascut in camasa, aveti un noroc tare mare. >:D<

Crok 05 mar 2009 22:07:57

Nu mai stiu cine mi-a zis sa pun o poza sa vada rezultatele de la sala (cred ca slabuta) asa ca am facut o poza :"> sa nu radeti :D

Eu dupa 6 luni si jumate de sala ... asta vara aratam jalnic pana sa ma apuc de antrenament.Eram plat! :)) Cu toate ca este esentiala alimentatia si odihna nu am tinut cont de astea si mancam foarte putin de frica sa nu ma ingras.Poate as fi fost mai "mare" daca adoptat o alimentatie bogata in proteine,carbohidrati si ma odihneam mult.Dar organismul e de asa natura si se depun imediat kg in plus de sunculita.

Fara alte comentarii :D
Click on image to enlarge ;;)
http://f.imagehost.org/t/0042/SP_A0365.jpg Poza e facuta acum ..... 3-4 zile nu mai retin
Stiu ca se poate mai mult si o sa fac in continuare ceea ce am inceput :D

Slabuta 06 mar 2009 13:45:15

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1135)
Nu mai stiu cine mi-a zis sa pun o poza sa vada rezultatele de la sala (cred ca slabuta) asa ca am facut o poza :"> sa nu radeti :D

Eu dupa 6 luni si jumate de sala ... asta vara aratam jalnic pana sa ma apuc de antrenament.Eram plat! :)) Cu toate ca este esentiala alimentatia si odihna nu am tinut cont de astea si mancam foarte putin de frica sa nu ma ingras.Poate as fi fost mai "mare" daca adoptat o alimentatie bogata in proteine,carbohidrati si ma odihneam mult.Dar organismul e de asa natura si se depun imediat kg in plus de sunculita.

Fara alte comentarii :D
Click on image to enlarge ;;)
http://f.imagehost.org/t/0042/SP_A0365.jpg Poza e facuta acum ..... 3-4 zile nu mai retin
Stiu ca se poate mai mult si o sa fac in continuare ceea ce am inceput :D

uite ca eu voi comenta :P pentru ca eu am vrut sa vad rezultatele tale :D
Este foarte bine Crok, daca spui ca jumatate de an in urma erai plat, progresele sunt vizibile, imi place cum s-au modelat bratele, bicepsi, tricepsi, parca asa se numesc :D , dar si zona gatului e foarte ca lumea ;)

Cred ca prietena e innebunita dupa tine :P fetelor le plac barbatii frumos sculptati :D
Daca te tii in continuare de sala, vei arata foarte bine ;;)

Crok 06 mar 2009 14:01:08

pai o sa ma tin ... acum cat imi permite timpul :D
si prietena mea ... mereu ma bate la cap ca sa nu ma mai duc :)) ca oricum e bine asa dar eu "batman batman" ... a inceput sa devina ca un obicei.Daca nu fac sala 2-3 zile parca ma simt asa aiurea , nu stiu cum sa descriu :D

azi zi de piept si brate :X 8->

Slabuta 06 mar 2009 14:07:12

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1153)
pai o sa ma tin ... acum cat imi permite timpul :D
si prietena mea ... mereu ma bate la cap ca sa nu ma mai duc :)) ca oricum e bine asa dar eu "batman batman" ... a inceput sa devina ca un obicei.Daca nu fac sala 2-3 zile parca ma simt asa aiurea , nu stiu cum sa descriu :D

azi zi de piept si brate :X 8->


inseamna ca ii place cum arati :P de aia zice sa nu te mai duci :) acuma, cum ti-am spus si de dorinta mea de a arata asa cum vreau, si tu probabil ai o imagine cu care ai vrea sa te identifici si nu te lasi pina nu vei asa cum iti doresti. :)
nu este un lucru rau sa iti urmezi visul :)

Crok 06 mar 2009 17:58:50

... la mine nu stiu daca poate fi chiar vis ... pur si simplu a devenit o obisnuinta si ti-am zis daca nu ma duc ma simt aiurea.iar mi s-a pus o durere d-aia in spate :( :( azi am facut doar piept si dupa 4 serii la biceps (banca scott) m-a intepat odata si nu ma mai puteam apleca :| si nu am mai reusit sa fac decat cu niste gantere de cate 7kg fiecare :(( :((

si acum servesc 2 portocale si un mar :D :D ca doar e ora 18 ;;) si abia astept ziua de luni , dimineata cand ma voi cantari ;)) sunt curios daca o sa fie ceva :) si daca nu , sincer saptamana asta cu acest regim m-am simtit asa usor :D :D :D serios vorbesc

Slabuta 06 mar 2009 18:09:23

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1166)
... la mine nu stiu daca poate fi chiar vis ... pur si simplu a devenit o obisnuinta si ti-am zis daca nu ma duc ma simt aiurea.iar mi s-a pus o durere d-aia in spate :( :( azi am facut doar piept si dupa 4 serii la biceps (banca scott) m-a intepat odata si nu ma mai puteam apleca :| si nu am mai reusit sa fac decat cu niste gantere de cate 7kg fiecare :(( :((

si acum servesc 2 portocale si un mar :D :D ca doar e ora 18 ;;) si abia astept ziua de luni , dimineata cand ma voi cantari ;)) sunt curios daca o sa fie ceva :) si daca nu , sincer saptamana asta cu acest regim m-am simtit asa usor :D :D :D serios vorbesc

nu esti deloc atent Crok :( ai si tu mai multa grija, ca iti faci mai mult rau decat bine.iti recomand o chestie, ia unguentul bengay e foarte bun pentru dureri de genul asta. te freci un pic cu el si te imbraci in ceva calduros, si a doua zi esti ca nou

cum te simti?crezi ca ai slabit? i mean dupa pantaloni se simte ceva? :D abia astept sa vad ce rezultate aveti.

Crok 06 mar 2009 18:32:12

da parca se simt pantalonii mai largi sau doar e impresia mea :))

Slabuta 06 mar 2009 18:46:54

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1168)
da parca se simt pantalonii mai largi sau doar e impresia mea :))

nu cred ca e impresia ta, daca sunt mai largi e clar ca ai slabit :)

Crok 06 mar 2009 19:08:49

sa te auda dumnezeu :D toti zic ca-s slab :| ca de ce mai tin regim dar .... nujtu mie nu mi se pare :|

Slabuta 06 mar 2009 19:13:16

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1170)
sa te auda dumnezeu :D toti zic ca-s slab :| ca de ce mai tin regim dar .... nujtu mie nu mi se pare :|

daca te vedeam in viata iti spuneam eu daca esti slab sau nu :)
de fapt, cel mai important e cum te simti tu. acum depinde daca vrei sa fii numai muschi atunci e vorba de timp ca sa ajungi asa :)
pina la urma conteaza ce vrei tu, ca daca e s-o luam asa, mama demult tipa ca sunt un set de tacamuri pentru ciorba, dar nu are dreptate, poate ca in vremea ei fetele erau mai grase si deci are alti termeni de comparatie, am ochi format stiu daca mai am grasime sau nu ;)

Crok 06 mar 2009 19:47:29

normal! tu stii cel mai bine cum e ...

Crok 08 mar 2009 19:29:33

"Meniul" meu pe saptamana care a trecut.De pe 2 martie pana azi,8 martie!

LUNI
Citat:

Mic dejun:2 feliute de parizer de pui,1 rosie,1/2 castravete
Dejun: 1 ciocanel de pui + 1 cartof taiat cuburi (facute la cuptor)
Ora 18:00: 2 mere
Cina (ora 21:00): 140g iaurt 0% grasime (1 pahar)
MARTI
Citat:

Mic dejun: 2 cremvursti fierti cu mustar
Dejun: 100ml cafea instant 3in1 Strong,1 portie de ciorba de legume
Ora 18:00: 2 mere
Cina (ora 21:00): 140g iaurt 0% grasime (1 pahar)
MIERCURI
Citat:

Mic dejun: 1 feliuta parizer pui,1 ou fiert,25g pate de pui,1 rosie,1/2 castravete
Dejun: 1 portie ciorba de legume,1 ciocanel fiert
Ora 18:00: 2 mere
Cina (ora 21:00): 140g iaurt 0% grasime (1 pahar)
JOI
Citat:

Mic dejun: 2 cremvursti fierti cu mustar
Dejun: 1 ciocanel de pui,1 cartof + 1 morcov taiate cuburi (facute la cuptor),100ml cafea instant 3in1 Strong
Ora 18:00: 2 mere
Cina (ora 21:00): 140g iaurt 0% grasime (1 pahar)
VINERI
Citat:

Mic dejun: 2 feliute parizer de pui,1 ou fiert,25g pate
Dejun: 1 ciocanel de pui,1 cartof + 1 morcov taiate cuburi (facute la cuptor),100ml cafea instant 3in1 Strong
Ora 18:00: 2 mere,1 portocala
Cina (ora 21:00): 140g iaurt 0% grasime (1 pahar)
SAMBATA
Citat:

Mic dejun: 2 feliute parizer pui,1 ou fiert,25g pate de pui,1 rosie,1/2 castravete
Dejun: 200ml Supa de pui instant
Ora 18:00: 2 mere
Cina (ora 21:00): 140g iaurt 0% grasime (1 pahar)
DUMINICA
Citat:

Mic dejun: 1 ou fiert,25g pate de pui,1 rosie,1/2 castravete,100ml cafea instant 3in1 Strong
Dejun: 1 portie de ciorba de legume
Ora 18:00: 2 mere
Cina (ora 21:00): 140g iaurt 0% grasime (1 pahar)
Maine dimineata astept sa vad rezultatul.Si sper sa fie pentru binele cantarului :))

Slabuta 08 mar 2009 21:00:22

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1259)
"Meniul" meu pe saptamana care a trecut.De pe 2 martie pana azi,8 martie!


Imi place meniul tau. NU chiar m-am prins in timpul saptamanii ce ai mincat, dar acum il vad in detaliu regimul tau. :)
Mi se pare foarte echilibrat. :) M-ar fi deranjat sa maninc seara de seara iaurt :D

PS: scoate strong-ul ala, e foarte daunator, are la e-uri :-s

Crok 08 mar 2009 21:05:35

il voi scoate. Nu ma deranjeaza sa mananc iaurt :) ca mai trece o ora , o ora si ceva pana la somn si e bun la digestie :D + k are 0% grasime
voi face si pe saptamana ce urmeaza;))

Slabuta 08 mar 2009 21:10:32

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1266)
il voi scoate. Nu ma deranjeaza sa mananc iaurt :) ca mai trece o ora , o ora si ceva pana la somn si e bun la digestie :D + k are 0% grasime
voi face si pe saptamana ce urmeaza;))

aaa, si nu abuza cu parizerul, e-uri nu uita, mai bine sunca, dar daca o felie de parizer pe saptamana nu e daunator tare. in linii mari e bun regimul, poate fi un pic ajustat :)

Slabuta 08 mar 2009 21:11:56

ar mai fi mustarul cu crenvursti dar deja sunt afinitati.
poate incerci incet incet sa le scoti, ca sa ai un regim mai sanatos, cu mai putine e-uri.

Slabuta 08 mar 2009 21:15:46

ca sa fiu tepes pina la capat, :D acum am vazut supa instant [*ingrijorat*], cred ca nu a avut timp mama ta sa iti faca o ciorbita ;)

Slabuta 08 mar 2009 21:18:20

este foarte bine ca nu te-ai infometat, dar daca mai faci unele ajustari e mai bine deja, bineinteles numai daca vrei. Eu incerc sa duc un stil mai sanatos de alimentatie, incet vreau sa scot tot ce dauneaza, si invit pe toata lumea sa se alimenteze mai eco :)

Crok 08 mar 2009 21:24:33

da,tocmai de aceea am luat instant , azi am papat ciorbita gatita :P dar atunci nu a avut timp.

Slabuta 08 mar 2009 21:26:49

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1274)
da,tocmai de aceea am luat instant , azi am papat ciorbita gatita :P dar atunci nu a avut timp.

ok, atunci esti iertat ;)

Crok 08 mar 2009 21:29:25

:D #:-s a zis mama ca se duce la plafar sa imi ia un complex de vitamine,ca a venit si primavara,+ ca eu consum mult la sala

@slabuta .... m-am uitat la mesajele tale postate Mesaje: 666 >:) :-ss

Slabuta 08 mar 2009 21:49:13

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1278)
:D #:-s a zis mama ca se duce la plafar sa imi ia un complex de vitamine,ca a venit si primavara,+ ca eu consum mult la sala

@slabuta .... m-am uitat la mesajele tale postate Mesaje: 666 >:) :-ss


[*super*] vitamine, treaba buna. si eu obisnuiesc sa ma iau niste vitamine, organismul are nevoie.

da sunt 666, am venit sa va iau [*furios*] :))

Crok 08 mar 2009 22:09:47

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 1280)
[*super*] vitamine, treaba buna. si eu obisnuiesc sa ma iau niste vitamine, organismul are nevoie.

da sunt 666, am venit sa va iau [*furios*] :))

[*plecaciune*] pleeeeeeeeeeeeease let me liiiiiiiiiive


Maine -> -> -> [*fitness*][*culturism*][*haltera*] :D

DynO 08 mar 2009 22:26:44

Salut crok,

Mie mi se pare ca esti destul de slab...nu inteleg de ce mai tii regim....dar daca tu asa te simti mai bine....nici sa slabesti prea mult nu este bine ....mai ales daca faci si sala.....


Apropo sala pentru ce o faci...pentru slabire sau pentru a arata bine(adic sa faci muschi:D)?

Crok 09 mar 2009 06:47:54

pentru mine , nu pentru a slabi :D

@ slabuta: 65 de kg [*fericit*][*3*]

Slabuta 09 mar 2009 11:42:38

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1317)
pentru mine , nu pentru a slabi :D

@ slabuta: 65 de kg [*fericit*][*3*]


tu glumesti????? 3 kilograme? nu e cam mult intr-o saptamana :-s
eu ma bucur ca s-au dus atatea dar parca mi-e in grija, asa repede? eu stiu ca cel mai sanatos e sa pierzi 1 kg pe saptamana.:-/ dar poate pentru ca e prima saptamana si dupa vor scadea mai greu, sa vedem
Oricum felicitari :)

Crok 09 mar 2009 18:35:07

da stiu in prima saptamana se da jos cel mai repede.oricum ma simt mia usor :D

Slabuta 09 mar 2009 18:38:06

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1331)
da stiu in prima saptamana se da jos cel mai repede.oricum ma simt mia usor :D

te cred ca te simti mai usor, 3 kg nu e chiar asa de putin :D

Crok 11 mar 2009 21:56:50

MIERCURI
Mic dejun: 2 cremvursti fiert,1 fiert
Dejun: 2 portocale
Ora 18:00: 1 portie de ciorba de legume
Cina (ora 21:00): 140g iaurt NutriDay 0% grasime (1 pahar)


am inversat dejunul cu ora 18.00 pt ca nu am putut . prietena venea la mine si eu mancam ciorba? :)) asa am mancat amandoi portocala :">

Slabuta 11 mar 2009 22:23:17

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1400)
MIERCURI
Mic dejun: 2 cremvursti fiert,1 fiert
Dejun: 2 portocale
Ora 18:00: 1 portie de ciorba de legume
Cina (ora 21:00): 140g iaurt NutriDay 0% grasime (1 pahar)


am inversat dejunul cu ora 18.00 pt ca nu am putut . prietena venea la mine si eu mancam ciorba? :)) asa am mancat amandoi portocala :">

Ce sacrificii ai facut tu azi :P Suc de visine, schimbat mese. :P
Sper ca crenvurstii au fost fara mustar ?! :D

Crok 11 mar 2009 22:24:54

nu ii pot manca goi.si ador mustarul cu hrean.doar nu mananc in cantitati industriale :)) pt gust asa
nu sunt persoana care sa manance usturat,iute,condimentat.uras usturoiul,si mujdeiul.imi place ceapa in schimb :D

Slabuta 11 mar 2009 22:30:32

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1405)
nu ii pot manca goi.si ador mustarul cu hrean.doar nu mananc in cantitati industriale :)) pt gust asa
nu sunt persoana care sa manance usturat,iute,condimentat.uras usturoiul,si mujdeiul.imi place ceapa in schimb :D

da numai hrean nu merge? trebuie si mustar? :D
si mie imi place mirosul de ceapa prajita dar si ceapa prajita intinsa pe paine :D

Crok 11 mar 2009 22:33:15

prajita intinsa pe paine? lol nu m-am gandit :D
pai fara mustar , hreanul ? nu merge :D

Slabuta 11 mar 2009 22:35:49

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1410)
prajita intinsa pe paine? lol nu m-am gandit :D
pai fara mustar , hreanul ? nu merge :D


uuuu, nici nu stii ce bunatate [*ok*] innebunesc. mi s-a facut gura apa. :))
trebuie sa incerci cand vei fi la mentinere, macar o feliuta :D

Merge, merge si fara mustar ;) hreanul e tare bun. nu are nevoie de mustar. :)

Crok 11 mar 2009 22:38:47

dar mai bine merge mustarul :D

Slabuta 11 mar 2009 22:44:51

Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1412)
dar mai bine merge mustarul :D

cum zici tu :P eu iti dadeam un sfat :P

Slabuta 11 mar 2009 22:45:46

Ce parere ai despre ticker? :D iti place?

Crok 11 mar 2009 22:48:11

este foarte tare! felicitari celor care au ajutat la implementarea lui


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:34:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO