forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale barbati (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/)
-   -   Jurnal Mihai (http://forum.slabute.ro/jurnale-barbati/jurnal-mihai-3955.html)

miha lauriciu 13 apr 2011 20:03:26

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 621165)
Ok, o sa-ti raspund sincer ce gandesc, sper sa nu te superi :)

Barbatii, la modul general, sunt construiti genetic ca fiind vanatori. "Rasa superioara" care dicteaza si conduce (exagerez). Dar noi suntem cei care va alegem (nu intram in dezbateri) pe voi. Va cucerim, va facem curte, va ducem la munte, va cumparam inel, etc. Deci asta e in mare definitia barbatului.

Ehh, acum mai sunt pe lista cei care s-au inmuiat putin in timp. Si au ajuns sa aiba anumite slabiciuni. Sunt cei care nu reusesc ori sa "ia" ceea ce vor, sau nu reusesc sa pastreze ceea ce vor sau nu reusesc sa se multumeasca cu ceea ce au. Si posibil ca acest iubit al tau sa se incadreze in acest tipar de mai sus. Sunt cei carora le place sa aiba un back-up. O insula a lor. O salvare. Cand ceva nu merge bine, au unde sa se refugieze. Din cate imi spui tu, cu dute-vino asta cauta el. Eu cred ca tu esti o rezerva la care se intoarce cand lucrurile merg prost. Pentru ca stie ca tu esti la indemana.

Se poate sa nu fie asta, si imi cer scuze daca consideri ca nu este. Dar totusi mi-ai povestit un fapt in 4 randuri si eu iti ofer o concluzie despre personalitatea si gandirea unui om pe care nu il cunosc pe baza acestor ganduri. Tot ce am facut a fost sa potrivesc povestea ta pe un stereotip masculin si sa trag o concluzie.

Scuze ca am citiit intrebarea, Mihaela, implicit raspunsul, Mihai, dar si eu m-am gandit ca esti ceva gen rezerva cand nu are prietenax-(
Pot sa scriu in jurnalul tau?
Sfatul meu este sa il uiti, iar cand se intoarce la tine ori nu il mai accepti, asta in cazul in care esti in stare......ori ii dai un ultimatum....si iti asumi ceea ce urmeaza>:)

mihaela2011 13 apr 2011 20:08:00

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de miha lauriciu (Post 621186)
Scuze ca am citiit intrebarea, Mihaela, implicit raspunsul, Mihai, dar si eu m-am gandit ca esti ceva gen rezerva cand nu are prietenax-(
Pot sa scriu in jurnalul tau?
Sfatul meu este sa il uiti, iar cand se intoarce la tine ori nu il mai accepti, asta in cazul in care esti in stare......ori ii dai un ultimatum....si iti asumi ceea ce urmeaza>:)

Asta este ceea ce eu nu am vrut sa fac,nu vreau sa fiu stresanta,sa se simta constrans,barbatilor nu cred ca le place asta:-/.si il las sa decida singur,nu sub presiune,sa vada si cum este cu mine,dar si cum se simte cand voi fi cu o alta persoana:-s

miha lauriciu 13 apr 2011 20:11:21

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 621194)
Asta este ceea ce eu nu am vrut sa fac,nu vreau sa fiu stresanta,sa se simta constrans,barbatilor nu cred ca le place asta:-/.si il las sa decida singur,nu sub presiune,sa vada si cum este cu mine,dar si cum se simte cand voi fi cu o alta persoana:-s

Sfatul meu este sa il uiti, sau cum ti-am spus, il pui sa aleaga ori tu pentru totdeauna ori pa......
Si chiar daca suferi, macar stii cum sta treaba
Este pe lumea asta un baiat numai pentru tine!

Dio 13 apr 2011 20:12:09

Re: Jurnal Mihai
 
Acum depinde si de tine. Unele femei prefera in ziua de astazi varianta "amanti". Sex si distractie fara batai de cap. Totul depinde de tine. Eu insa nu m-as mai implica in nimic cu un astfel de tip. Just for fun si asta e tot.

mihaela2011 13 apr 2011 20:13:48

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de miha lauriciu (Post 621201)
Sfatul meu este sa il uiti, sau cum ti-am spus, il pui sa aleaga ori tu pentru totdeauna ori pa......
Si chiar daca suferi, macar stii cum sta treaba
Este pe lumea asta un baiat numai pentru tine!

am uitat sa mentionez ca nu ma cauta atunci cand este singur,ci atunci cand realizeaza ca nimeni nu il multumeste.Problema mea este ca nu reusesc sa ma atasez de nimeni,oricat as incerca,parca le vad numai defectele:(.Hai ca ii umplu jurnalul lui Mihai cu toate problemele mele:">

mihaela2011 13 apr 2011 20:14:43

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 621202)
Acum depinde si de tine. Unele femei prefera in ziua de astazi varianta "amanti". Sex si distractie fara batai de cap. Totul depinde de tine. Eu insa nu m-as mai implica in nimic cu un astfel de tip. Just for fun si asta e tot.

Este o idee pe care am luat-o in considerare,dar spre sa nu ma implic prea mult;;)

miha lauriciu 13 apr 2011 20:16:00

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 621205)
am uitat sa mentionez ca nu ma cauta atunci cand este singur,ci atunci cand realizeaza ca nimeni nu il multumeste.Problema mea este ca nu reusesc sa ma atasez de nimeni,oricat as incerca,parca le vad numai defectele:(.Hai ca ii umplu jurnalul lui Mihai cu toate problemele mele:">

Scrie pe slabute din Bucuresti daca vrei...si sunt realitati ale vietii, nu sunt probleme:)

Dio 13 apr 2011 20:17:13

Re: Jurnal Mihai
 
Nu este nici o problema, oricum nu e nici o activitate aici si nici un platesc impozit pe numarul de pagini scrise :))

Eu in locul tau l-as scoate pe el total din ecuatie complet si as lua o decizie pentru mine si strict pentru mine. Adica mai exact: Ce vrei tu de la tine si ce iti doresti sa se intample mai departe. Vrei o relatie cu el? Spune-i ce iti doresti, dar daca mai dispare o data sau se poarta ca un bou, dispare de tot. Vrei o relatie casual, sex & fun, delimiteaz-o ca atare si tu cauta altceva in timpul asta. Vrei liniste si nimic altceva cateva luni, gaseste puterea sa i-o spui.

Conteaza ce vrei tu si atat, nu conteaza ce vrei tu raportat la ce vrea el. Cel putin nu in situatia asta.


Edit: ti-am vazut pozele, esti foarte draguta. Iesi in lume si gandeste-te la ce vrei tu, la ce iti place tie. Nu sta dupa un oarecare tembel care se joaca cu inocenta ta.

mihaela2011 13 apr 2011 20:17:31

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de miha lauriciu (Post 621211)
Scrie pe slabute din Bucuresti daca vrei...si sunt realitati ale vietii, nu sunt probleme:)

Ok.hai ca ma mut.
Multumesc pt parere,Mihai!:)

miha lauriciu 13 apr 2011 20:19:09

Re: Jurnal Mihai
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 621202)
Acum depinde si de tine. Unele femei prefera in ziua de astazi varianta "amanti". Sex si distractie fara batai de cap. Totul depinde de tine. Eu insa nu m-as mai implica in nimic cu un astfel de tip. Just for fun si asta e tot.

Just for fun pentru o fata la varsta ei si cum este ea, cumintica, cred ca sete cam greu, parerea mea!
Just for fun pentru alte persoane la alte varste>:)>:)>:)>:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:41:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO