forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Fit for life-Jurnal Sophia (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/fit-life-jurnal-sophia-9065.html)

VAmedeea 26 mai 2011 17:06:12

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Eu sunt pe aici, dar o sa lipsesc ceva. Pe youtube trebuie sa aiba maxim 10 min filmuletul. Sa stii ca eu le astept cu nerabdare.
Iar greata sa fie de la ce iti doresti tu. Si eu sunt cam ametita azi, dar la mine stiu ca e de la medicamente.
Te pup si te citesc cu placere!>:D<>:D<>:D<

sophia80 27 mai 2011 07:19:04

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
neata
nu am eu noroc sa fie greata de la bebe, nici macar nu am ovulat..clar de la caldura, oboseala.
ieri nu am mai facut sport, ca am fost la cumparaturi dupa ce am plecat de la serviciu, apoi m-am vopsit,abia dupa ora 21 am terminat si m-am bagat la un film
nu prea imi mai vine a sari ca nebuna, mai ales ca stiu ca intru in perioada buna
cred ca o sa ma rezum doar la antrenamente cu greutati si apoi exercitii prenatale

sa aveti o zi super:-*

Trixy26 27 mai 2011 09:48:13

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
1 ataşament(e)
Buna Sophia :) am venit si eu cu o floricica in casuta ta . Te admir f mult pt devotamentul fata de sport si pt forma ta fizica de invidiat ;;) , bv . Vroiam sa te intreb in cat timp ai slabit , din cate am inteles te ai tonifiat in 2 ani cu mult sport, asa e ? Care crezi ca este spotul cel mai bun pt grasimea (de pe burta si solduri ) care nu vrea sa se duca ? ( m am apucat si eu de insanity de vreo 2 zile , mi se pare f greu dar merge , pana ma obisnuiesc :) )

gabytza17 27 mai 2011 12:44:46

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Hey girl! Ti-am tot citit jurnalul si ti-am vazut si pozele. Iti aduc in dar un mititel cosulet cu flori si un brat de felicitari pentru munca si efortul care il depui, atat pentru forma fizica de invidiat cat si pentru bebita.
http://www.exclusivnews.ro/wp-conten...1/02/flori.jpg

Iti spun dar sa nu zici la nimeni ,sunt tare invidioasa si ma ambitionez mai mult cand iti vad pozele. Cand nu am chef de sport dau drumul la laptop si ma uit la pozele tale si imi vine cheful :))) Am si eu 3 saptamani de insanity, dar zic eu ca se simte diferenta.
Pupici :-*

sophia80 30 mai 2011 09:08:52

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
wowwwww, scrisesem un roman si am inchis din greseala si am pierdut tot:))

acum pe scurt...buna dimineata:-*
la capitolul sport ma axez pe greutati cum am zis, la capitolul mancare destul de mult weekend-ul asta si cam nesanatos..nah, weekend-ul la mine nu se pune

m-am si masurat azi:
88 cm bust
58 cm talie
88 cm solduri
48 cm coapsa sus(unde e cel mai gros piciorul)

cantarul inca nu, ca e irelevant dupa weekend..abia maine:)

azi am in plan greutati cu Chalene si un Cardio Recovery cu Shaun

Trixy, bine ai venit:-*
cu sportul pentru grasime..desi nu la toata lumea functioneaza aceleasi tipuri de antrenamente, eu recomand Cardio+ antrenamente cu greutati:-*
cu slabitul, pai eu am slabit rapid si eficient.. cam in 4-5 luni, de la 62-63 de kg la 48 de kg, dar eu am fost slaba de la natura(ingrasatul a fost exceptia, nu slabitul)

cred ca e mult mai usor sa slabesti(cel putin in cazul meu) si mult mai greu sa tonifiezi si sa acumulezi masa musculara
sportul trebuie sa devina un stil de viata, un angajament pe viata, pe termen scurt nu functioneaza:)



gabytza, multumesc frumos de floricele:-*
ma bucur ca iti place Insanity, daca te tii cu dintii de el ai sa fii uimita de tine;)
da, da, muncesc din greu la bebe, vorba vine:">..vom vedea si ce zice el, daca are chef sa apara sau nu, important e sa fie bine de data asta si sa fie sanatos


va pup:-*

sophia80 30 mai 2011 09:53:12

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
mda, m-am si cantarit ca ma rodea curiozitatea:))

el zice 48,5 kg
eu zic ca are fantezii, mai mult de 47,8 nu am 100%, dar il las sa se simta bine si el:))

imi fac o salata de fructe cu nuca, miere, grau si apoi ma apuc de dragii mei Shaun si Chalene:x

gabytza17 30 mai 2011 11:07:46

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Scumpa la Chalene faci din Turbo sculpt sau partea de brate din Turbo Fire?

sophia80 30 mai 2011 11:19:25

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Gaby, nu fac Turbo Fire ca nu-mi place..
Fac Chalene Extreme, de fapt numai antrenamentele cu greutati din Chalene Extreme..inainte le faceam si pe cele Cardio dar sunt cu sarituri si nu vreau sa stresez celula sau celula in devenire cu acrobatiile mele:)

Tina 30 mai 2011 11:46:41

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Citat:

Anterior postat de sophia80 (Post 672893)
si nu vreau sa stresez celula sau celula in devenire cu acrobatiile mele:)

asta chiar a sunat a instinct matern...suna asa ... plin de respect:x

sophia80 30 mai 2011 12:05:01

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
da Tina, probabil e ceva instinctual la orice femeie care se asteapta la o sarcina, sa puna pe primul loc nevoile viitorului fat si pe locul doi ale ei..
eu vreau sa fac in asa fel incat amandoi sa iesim sanatosi si energici din experienta ce ne asteapta:x

de azi gata si cu berea, cafea doar una pe zi, cat mai putine porcarii din comert, pentru ca azi e ziua cea mare, am test mai mult decat pozitiv de ovulatie si cu siguranta se vor intalni iubaretii daca nu s-au intalnit deja:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:20:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO