forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Fit for life-Jurnal Sophia (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/fit-life-jurnal-sophia-9065.html)

sophia80 06 mai 2011 12:25:19

Fit for life-Jurnal Sophia
 
Buna fetelor!
M-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal..nu urmaresc sa slabesc ci sa imi imbunatatesc cat mai mult stilul de viata.
De ce nu, am nevoie si de sustinere, pentru ca am inceput un program extrem de greu in materie de Cardio, Track and field, Fitness si anume Insanity Asylum
Va astept la mine "acasa" sa ne sustinem reciproc si sa lucram la imbunatatirea stilului de viata sanatos.>:D<:-*


Meniul meu pana la ora asta este urmatorul:

1 cafea+ jum. lingurita miere bio (primita de la persoana de incredere) + 1 lapte condensat (asta ar trebui eliminat..cred)

M1: 1 iaurt(de obicei kefir, dar nu mai aveam) cu 2 lingurite fulgi de ovaz + 1 lingurita seminte de in
M2: salata grupa mare formata din: -salata verde+ 1 rosie+ felii de ardei gras rosu+ putin morcov ras+ cateva rondele de ceapa verde+ 1 ou fiert ( de la bunica de la tara) + 1 felie avocado cubulete+ 1 felie telemea oaie minuscula (tot de la bunica) + 4-5 masline mici + cateva felii de castravete+1 felie stoarsa de lime


Urmeaza Asylum peste vreo ora #:-ssi mai revin diseara cu restul meniului...

LicuriciColorat 06 mai 2011 15:19:14

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
hey Sophia
ma bucur ca ti'ai facut un jurnal,ti'am urmarit pozele si esti superba(cu totu)
te admir pt ambitie si pt ca muncesti pt corpul tau
te felicit si iti doresc mult succes
imi place meniul tau>:D<>:D<

P.s:laptele ala cred ca da,trebuie eliminat daca nu ma insel contine zahar,lapte praf si daca e cumpar E-uri

sophia80 06 mai 2011 15:29:41

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
i'm back in one piece..
"Can anybody hear me? It guess I keep talkin to myself. It feels like im going insane
Am I the one who's crazy?" ma simt vorbind singura ca Eminem pe aici:))

bun, despre sport: am crezut ca a doua oara antrenamentul din ziua 1 va fi mai usor, dar se pare ca e din ce in ce mai greu..
nici macar nu stiu ce ma doare, probabil o sa imi dau seama maine

asa ca...
Ziua 6 -Speed and agility, 45 de minute grele rau de tot
pauza am avut ieri in ziua 5 si mai am abia in ziua 22..mai mult decat perfect

dupa sport..
M3: shake din jum. banana, 1 kiwi si 250 ml lapte

sophia80 06 mai 2011 15:32:45

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
ahhh, in timp ce scriam a mai aparut cineva..hai ca nu vorbesc singura ca Eminemu'
bine ai venit Licurici:)
da, laptele ala va ajunge direct la gunoi..

LicuriciColorat 06 mai 2011 15:42:08

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Citat:

Anterior postat de sophia80 (Post 646715)
ahhh, in timp ce scriam a mai aparut cineva..hai ca nu vorbesc singura ca Eminemu'
bine ai venit Licurici:)
da, laptele ala va ajunge direct la gunoi..


stai linistita nu vorbesti singura:))
jurnalul tau are deja 39 de vizitatori:)))
sunt fete care citesc insa nu posteaza,cu timpul vor poposi si pe aici
e mai bine asa,mai ales daca contine zahar:))

Aeerdna 06 mai 2011 16:19:56

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Buna Sophia! :D
Te admir foarte mult pentru cum arati, dar si mai mult pentru faptul ca faci insanity.
Eu prima data cand m-am apucat de el am facut doar prima luna. Luna a doua e prea grea pentru mine si nu am mai continuat. Apoi m-am mai apucat de o gramada de ori de program.. dar tot asa nu m-am tinut. Sper sa-mi fac curaj si eu sa ma apuc si sa ma si tin pana la capat :))

andra_aly 06 mai 2011 16:22:21

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Buna sophia :) Ma bucur ca ti-ai facut un jurnal;;) asa stiu unde sa te gasesc. cand iti vad pozele parca ma apuca cheful de sport:D
Bravo, esti un exemplu:) arati tare bine, si ai un stil de viata sanatos:) ce sa mai...o slabuta in toata regula. pe deasupra si cu muschi;;)
Mult succes in continuare:) >:D<

anqutz 06 mai 2011 16:47:07

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Ce ma bucur ca ti-ai facut jurnal. :) Sa stii ca asa e, prima data ai mai multa energie, insa pe masura ce tot faci antrenamente iti obosesti muschii. Dar o sa capeti super rezistenta la finalul celor 30 de zile.

sophia80 06 mai 2011 22:37:50

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
ooo, ati mai aparut fetelor:)
eu am fost prinsa cu indatoririle casnice si matrimoniale:))

dar sa lasam prostiile..
pe la ora 6 am servit M4- amestec de legume de toate culorile+ 2 dovlecei+ file de macrou, condimentate cu piper si cativa catei de usturoi si executate la cuptor
M5- un mar

si bineinteles APA, undeva pe la 3,5-4 l cred


Aeerdna, poti sa stai in faza din luna 1 pana esti pregatita pentru Max-urile acelea..poti sa faci Max-urile si dupa 3 luni sau mai mult, nu e bai, in timp oricum o sa prinzi rezistenta si vei face fata si Max Interval-urilor.
mai poti sa combini antrenamentele din prima luna de Insanity cu Hip-hop abs Level 2 sau cu Rockin Body(care e destul de intens zic eu)
sau poti sa combini nivelul 1 din Insanity cu antrenamentele cu greutati din Chalean Extrem---absolut fantastica combinatia


Andra, multumesc:-*...mai, chiar ma bucur ca motivez lumea in sens pozitiv


Anqutz, welcome:-*..dupa cele 30 de zile de Asylum, in cazul in care nu raman insarcinata, o sa vreau sa continui cu Asylum si Insanity amestecate(probabil va fi si mai nebuneasca treaba)


ma duc la somn, noapte buna

Aeerdna 07 mai 2011 07:06:48

Re: Fit for life-Jurnal Sophia
 
Mi-ai dat asa un chef de sport :D inca de dimineata ;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:19:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO