forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 30-40 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-07-a-7503.html)

feelix 24 ian 2011 19:29:25

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 490898)
FETELE AM CREAT UN ALBUM NOU CU EVOLUTIA MEA INTR-UN AN DE ZILE::::DE LA 97,5KG LA 73,5KG......si o poza cum aratam acum 3 ani...slaba ...slaba...slaba...

Am vazut pozele , nu am apucat sa comentez nimic.
Iti zic aici ca esti o frumoasa, felicitari ca ai avut vointa ca sa ajungi pana aici si spor in continuare la slabit :-*>:D<.

Aligrasa 24 ian 2011 19:30:29

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Nici noi nu suntem chiar ok,pitica face febra nush de la ce...maine trebuie sa stau cu ea acasa si s-o duc pe la doctori.

feelix 24 ian 2011 19:30:40

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de myha (Post 491001)
[B]Bun gasit fetelor, eu azi am avut o zi nu tocmai frumoasa.La 12 am fost la inmormantarea mamei nasului meu de cununie, iar la pomana am mancat ....sarmale si o felie de cozonac:(, ce era sa fac, daca refuzam era pacat. Acum ma simt tare obosita ca nu m-am putut odihni azi dupa ce am venit din tura de serv.
Sper ca voi sunteti bine, din ce am citit putin am vazut ca baiatul Cameliei este bolnavior, sanatate multa, sa se faca bine cat mai repede:-*:x[/B
]

Servus Myha! Condoleante!
Sa ai o seara linistita si somnic pufos !:-*:-*:-*

danasonrisa 24 ian 2011 19:31:43

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de christala (Post 489946)
neata fetele!
am avut un cosmar de weekend:(
il am bolnav pe ALEX (cel mare ) si sa luat si de cel mic si sambata noaptea a vomat de 5 ori , nu am dormit deloc , acum e mai bine:(
dar nu are voie sa pape mai nimic azi :(, de maine o sa incep sa-i dau cate ceva, spre norocul meu nu a facut febra, ci doar tuseste cand si cand.
azi am sa ma duc si la sala , am lamine niste portocale si un mar, dupa amiaza am sa fac o salata cu ton , ca in weekend nu fac dieta, asa ca azi incep iar ......... pana vineri
voi sunteti bine?
nu am timp sa citesc din urma:(, aici la mine la servici e un haos nu am timp sa-mi fac treaba pe cal, ca nu-l apuc, acum au plecat pentru putin si am intrat, dar ingeneral nu apuci sa intri de eii, am si foarte mult de lucru si nu apuc sa termin, acasa nu am mai deschis laptopul de o luna:((, nu am timp deloc, ajung la 6 seara si nustiu ce sa fac mai repede, teme cu cei mari , sa gatesc ,sa bag la spalat................. hai ca m-am vaitat destul:))
important e ca ma duc la sala si ma tin de dieta;)

Sa ai putere si sanatate lui ALex si multi pupici!:-*
[QUOTE=christala;490020]
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 490003)

trebuie sa reusesc ALY , ca nu vine nimeni sa mi le faca:(
sanatate sa fie si le fac eu pe toate, spor si tie, am vazut ca te-ai distrat fain , si eu vreau sa ajung in weekendul acesta la disco;)

Ce misto;;)! Eu nu am mai mers la disco de vreo 3 ani...cel putin:-o:-/
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 490060)
Buna fete dragi si scumpe :-*:x>:D<,am intrat un pic mai tarziu azi ca am stat in patut pana acum din cauza rusilor :(:((,azi este prima zi :(,dar trec zilele astea ,asa ca o sa stau cuminte si o sa ma plictisesc:(,mai fetelor m-ati intaratat cu tortul asta ,Emy ma faci de caut pe net cursuri de cofetar:D,si neamurile ieri ziceau ca l-am cumparat x-(:)),a trebuit sa le arat pozele puse la voi in casuta sa ma creada ,va doresc o saptamana minunata plina de realizari ,o sa-l las deschis sa va citesc ,printre dureri x-(.

Stai cumintica sa iti treaca repede!:-*>:D<

feelix 24 ian 2011 19:36:30

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Manu, am vazut si pozele tale acum. esti o scumpa si iti sta f bine. :-*>:D<
mai sunt poze pe undeva?:D:D:D

incognito 24 ian 2011 19:41:08

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de david (Post 490744)
Buna ziua fetele ce dor mia fost d voi sper ca nu m-ati dat disparuta:))Am avut un wekeend de milioane:)Am fost la cumparaturi si am fost in parc si ne-am jucat cu zapada:))ningea c-anpovesti si a fost super:)Cel mic s-a asezat in fund si cu mana manca zapada iar aziu siropul pe capul lui.Am fost si la vaccin dimineata si abia am terminat curatenia iar acum mananc o salata de fructe;).Azi nu am acut sport ca nu am avut timp dar de dimi tot muncesc nu am stat o secunda:-o:))O sa fac mai tarziu tae-bo cu Billy.Merg sa va citesc:-*O zi buna in continuare:-*>:D<

AI avut un weekend fain Vidia.
Cum se simte cel mic?
O intalnire placuta..cu Billy;)
Citat:

Anterior postat de danasonrisa (Post 490771)
Cred ca de la frigul de la birou...de aseara mi-a trecut, azi mi-am pus bentita pe cap la birou, am dus un termometru de acasa si arata 17 grade la 10 si 19 la 15,30:D

Aha..ai stat in frig ..:-sDa ce fac aia de nu dau caldura?:-o:-/:-*Sa ai grija de tine.
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 490778)
Pupik!Odihna placuta!

AM vazut ca ai scris ca are febra..dar pare febra de infectie:-/
AM dormit putin:Dmultumesc.
Citat:

Anterior postat de manumanuela (Post 490795)
Dragele mele,va multumesc pentru comentarii>:D<:-*.Sunt bucuroasa si de reactia sotului.Aseara ,a avut rabdare cu mine in magazin:-o,sa probez rochite,imi spunea sa mai iau,ma priveste altfel;;).Vede ca de data asta chiar sunt serioasa,nu ca alta data,cand dieta mea tinea pana la prima prajitura care-mi aparea in fata:)):">.Azi am facut si cu Billy,20 min ptr abdomen,si diseara bici.Eu cand am rusii nu mi-e rau deloc,doar ,cateodata ma simt umflata.Acum beau un ceai de scortisoara cu vanilie si apoi ma duc sa fac musaca si niste piftelute pentru baietii mei.:-*

E de bine daca vin semnale pozitive din partea sotului:P:">
Bravo pt sport Manu. Ce bine ca n-ai dureri cand ai rusii pe cap..esti norocoasa:D
Citat:

Anterior postat de feelix (Post 490830)
Servus dragelor !!!!!!:-*
Va multumesc pt comentariile facute la poze.:-*>:D<
Azi am fost iar la sanius, numai cu Bia pt ca Razvi a dormit mai mult .
O sa incerc sa citesc din urma si sa mai vad ce faceti . Daca nu reusesc, va pup dulce pe toate :-* .
Merg sa pape copilasii.

Servus Feli
O seara placuta>:D<
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 490839)
Gata, iubitele , am papat de pranz si i-am aratat Katiei walkingul, a ramas impresionata ca i se parea usor si cand am pus-o sa faca vreo 5 minute deja scotea limba:))A zis ca vrea si ea:D
Pranzul a fost peste fript cu salata si vin rosu, plus o felie de branza de oaie.
Am pus si cateva poze de azi, din plimbarica noastra:)
Pupicei dulci pt voi:-*>:D<

AM vazut pozele iubita;;):x:-*
Asa pune-o la traba pe Kati..mai ales daca-i place walkingul:D
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 490861)

Nu, habar nu ma ce fac, se inchid in casa..si daca vezi, sunt numai mosi,si sa-i vezi cum se uita..Din pacate nu mi-a placut deloc plimbarea, tocmai din cauza asta, parca nu mia vazusera femei..si chiar ca nu se vad::::::::::::P
Am pus poze:)
Acuma ii asteptam:)

O seara placuta tuturor!
Noi planuiam sa mergem iar la film in seara asta, dar al meu e nervos, ca uite deabia au sunat iar clientii ca nu pot ajunge, ne anunta maine cand or sa reprogrameze vizita:(Eu insa nu mai ma obosesc sa-i cred..le zic italiani si trag apa!l


Aha sunt mai salbatici sa inteleg:))
x-(Mai da astia-s culmea...chiar oameni de 2 lei:-s
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 490898)
FETELE AM CREAT UN ALBUM NOU CU EVOLUTIA MEA INTR-UN AN DE ZILE::::DE LA 97,5KG LA 73,5KG......si o poza cum aratam acum 3 ani...slaba ...slaba...slaba...

Acum ma uit la ele>:D<
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 490935)
Fetele sa stiti ca sunt online de mult timp,dar vorbesc cu scumpa mea cumnatica pe mes :D;)

Ce mai zice cumnatica? Cred ca si ea ar fi vrut putin tort de ieri..
Citat:

Anterior postat de david (Post 490943)
Am uitat sa va spun:DBianca a luat locul 2 la concursul de Educatie Civica (cel cu desenul)si acum trebuie sa dea faza judeteana .Stiti ce fericita sunt[*77*][*77*]Acum asteptam si rezultatul concursului de matematica ,care dupa mine e cel mai important:)

Bravo Bianca>:D< Bafta la concursul urmator>:D<
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 490946)
Pai am fost de dimineata la medic ...am stat de la 9 pana la 12...are gatul f rosu si mai poate face febra...si acum are 38,3...i-am dat paracetamol sirop si i-am pus comprese cu otet sa vedem dc ii scade...nici sa pape nu vrea nimic ca nu poate...i-am facut o supita,dar tot nu vrea.

:( Asa imi pare de rau.. Multe lichide , mai multe sfaturi nu pot da. Dar am vazut ca ti-au dat fetele.
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 490953)
fetele mele dragi, va multumesc pt comentariile dragute la foto, azi a fost soare ,d a ieri ploua cu galeata..si pe crestele muntilor e zapada..era frigusor si azi:P
A venit un amic la noi, mai vb cu el, mai scriu cu voi..:)) e f curios ce fac eu aici:P

Da fain si liniste pe la tine Emy..
Da nici un om pe strada..asa ceva:))
Citat:

Anterior postat de myha (Post 491001)
[B]Bun gasit fetelor, eu azi am avut o zi nu tocmai frumoasa.La 12 am fost la inmormantarea mamei nasului meu de cununie, iar la pomana am mancat ....sarmale si o felie de cozonac:(, ce era sa fac, daca refuzam era pacat. Acum ma simt tare obosita ca nu m-am putut odihni azi dupa ce am venit din tura de serv.
Sper ca voi sunteti bine, din ce am citit putin am vazut ca baiatul Cameliei este bolnavior, sanatate multa, sa se faca bine cat mai repede:-*:x[/B
]

Condoleante Miha.:(

feelix 24 ian 2011 19:45:19

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Servus Roxi !
A fost o zi faina la noi. Am profitat si azi:D
O seara frumoasa !:-*

incognito 24 ian 2011 19:45:44

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de Aligrasa (Post 491004)
Nici noi nu suntem chiar ok,pitica face febra nush de la ce...maine trebuie sa stau cu ea acasa si s-o duc pe la doctori.

Of Doamne da ce se intampla ? Atatia copilasi bolnaviori:-s
Multa sanatate fetitei ALina
Citat:

Anterior postat de danasonrisa (Post 491007)
Ce misto;;)! Eu nu am mai mers la disco de vreo 3 ani...cel putin:-o:-/

:)) Eu nici nu mai stiu de cand..Dar nici nu ma mai atrage..prea mare galagia:))

Kamyy 24 ian 2011 19:47:34

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de feelix (Post 490982)
Iubita, daca ai in casa supozitor cu novocalmin, ii poti pune cand il pui la nani. Noapte , in general, creste temperatura.
Dar mai asteapta , poate ii trece cu paracetamol.
A, si hidrateaza-l bine. daca nu vrea sa pape nu-i bai. dar lichide cat mai multe.
sanatate!:-*:-*:-*:-*

Supozitor am doar de paracetamol...de la Sorana cand lua vaccinul sa nu faca febra imi dadea supozitoare...aici nu prea dau medicamente fara rost si antibiotic in nici un caz...si adevarul e ca nu am avut probleme deloc cu ei.
Citat:

Anterior postat de myha (Post 491001)
[B]Bun gasit fetelor, eu azi am avut o zi nu tocmai frumoasa.La 12 am fost la inmormantarea mamei nasului meu de cununie, iar la pomana am mancat ....sarmale si o felie de cozonac:(, ce era sa fac, daca refuzam era pacat. Acum ma simt tare obosita ca nu m-am putut odihni azi dupa ce am venit din tura de serv.
Sper ca voi sunteti bine, din ce am citit putin am vazut ca baiatul Cameliei este bolnavior, sanatate multa, sa se faca bine cat mai repede:-*:x[/B]

Condoleante...si mersi mult...sper sa se faca bine repede.
Citat:

Anterior postat de feelix (Post 491003)
Am vazut pozele , nu am apucat sa comentez nimic.
Iti zic aici ca esti o frumoasa, felicitari ca ai avut vointa ca sa ajungi pana aici si spor in continuare la slabit :-*>:D<.

Mersi...pai ai vz ce grasa am fost...trebuia vointa in primul rand...atunci am zis ca vreau sa slabesc pana la 80kg...m-am vz cu 80 am vrut pana la 70...acum ar merge si vreo 65....
Citat:

Anterior postat de Aligrasa (Post 491004)
Nici noi nu suntem chiar ok,pitica face febra nush de la ce...maine trebuie sa stau cu ea acasa si s-o duc pe la doctori.

UFFFF...sanatate multa si voua
[QUOTE=incognito;491024]


:( Asa imi pare de rau.. Multe lichide , mai multe sfaturi nu pot da. Dar am vazut ca ti-au dat fetele.
Adevarul e ca nu prea vrea nici papa,nici lichide...nimic.

incognito 24 ian 2011 19:48:33

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de feelix (Post 491031)
Servus Roxi !
A fost o zi faina la noi. Am profitat si azi:D
O seara frumoasa !:-*

A fost ...
Eu am avut program de gatit :-s
Doar al meu s-a bucurat de zapada :)..a mers la schi..si acum e iar prin crasme:-s
O seara faina Feli.

Fetele.eu ma retrag la film, incepe la 8, gilmore:D
Nu prea am pofta de mancare ..sa vad ce o sa pap
Vorbim pe la 21.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:15:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO