forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 30-40 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-07-a-7503.html)

incognito 25 ian 2011 14:41:57

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
http://sl.glitter-graphics.net/pub/1...ftr64jhxoz.gifhttp://sl.glitter-graphics.net/pub/4...sdsty60abd.jpg

Zoe 25 ian 2011 14:51:09

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 492332)
Se pare ca ai o peioada aglomerata..ai grija la surmenaj, stres, mancatul aiurea, odihna>:D<>:D<

Stresul ne doboara . SPor sa ai Zoe si putere sa le termini pe toate.
Bafta si cu dieta:D

of, ştiu, de fiecare dată când mă stresez e cu mâncatul. dar de data asta nu mai pot. şi, mai ales, nu mai vreau! :P :D ajunge, mai putem face şi alte chestii de stres, nu numai grăsime...
în plus m-au mai pus şi ăştia la curs la muncă, toată săptămâna :(( :(( deja mi se suprapun examenele, başca timpul de învăţat nu se gândeşte nimeni că nu-l am!!
în fine, mă ţiu şi eu cu dinţii de dietă şi apoi om vedea, că examenele tot se termină odată şi-odată, om ajunge la capătul tunelului! :)
mulţumesc mult de încurajări >:D<

Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 492365)
Nici eu nu-l mai pot bea deloc...acum am gasit un ceai mai bun e un amestec de mai multe plante...

Citat:

Anterior postat de anes (Post 492424)
:-s nici mie nu mi-l mai place, cu toate ca-s constienta ca are o groaza de beneficii

o avea, da' mie numai dacă îmi miroase a ceai verde şi mi se întoarce ficatul pe dos... o vreme n-am mai putut bea nici un fel de ceai, acum am revenit la plante locale şi oarece ceai negru, dar rar.
e, o să fac mai multă mişcare (că şi asta mă dărâmă psihic, câte 10 ore cu ochii în calculator :() şi mă reglez cu totul. plus că dacă pap mai sănătos cât de cât acum, mă ajută cumva şi la stres, că nu mă mai lupt şi cu acumulatul de kg.

angela av 25 ian 2011 15:00:12

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Vad ca pe toate ne termina stresul....eu am inceput de ceva timp sa devin foarte nesimtita si imuna la nesimtiriile altora....si sa stiti fetelor ca da roade nesimtirea mea...imi fac treaba mai linistita....maine trimit ultimile contracte la judetet si sunt mai linistita la serv...incepe treaba acasa....am de gatit....azi o sa fac o ciorba(vad eu de ce )si salata de beof....si peste (file) la gril cu legume si usturoi.....vreau sa fac si paine ca de sambata nu am mai facut.....

Fulguta 25 ian 2011 15:10:16

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Eu sunt la mamii :D,dar nu am rezistat sa nu intru un pic ! :)) Sunt dependenta de voi ! :D.
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 491977)
Nu stiu ce m-a apucat cu bucatareala asta , parca e ca o provocare pentru mine ...sa imi testez vointa ...le -am spus deja fetelor si asteapta cu nerabdare ...le gatesc ce le place lor mai mult sa fiu convinsa ca mananca tot , ne mai fiind eu nevoita sa mai ciupesc in urma lor :D:>...iar eu cu mancarica mea de regim....

Eu cand le spuneam la fete ca atunci cand gatesti ce nu ai voie iti testezi vointa si te ambitionezi mai tare nu ma credeau,daca o sa mai intri in albumele mele o sa devii imuna la ele ! :)) Bravo tie ca tu iti papi mancarica ta ! ;;);)
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 491981)

Da ,am inceput cu prostioarele iara, dar de azi punct.
Si intr-adevar a fost o iesire reusita din toate punctele de vedere.
,te pup Fulgut mic,trebuie sa-mi iau un laptop sa te pot urmari cand mai plec ,caci am auzit ca ti-ai cam facut de cap pe-aici.;)

Hai mai iubire nu vrei sa fii tu cuminte 2 saptamani fara pauza si sa ajungi la mentinere ? :-/ Sa vezi ce bine te simti dupa aceea si o sa-ti permiti in weekend cate ceva ......:D,iar cu facutul de cap nu am putut ca misunau fetele in casuta si vedeau tot:))in plus mai am o programare cu Manuela in oras la cina romantica ! :)) Crezi tu ca scapa vre-o fetita :-/:)).
Citat:

Anterior postat de myha (Post 491985)
Fulguta, migdalele si fisticul le consumi prajite sau crude?

Miha eu le pap tot crude ca fetele,prajite nici nu stiu ce gust au :-/? Semintele de dovleac le pap tot crude ,dar semintele de floarea soarelui le cumpar prajite :">nu intra in mine crude ,sau mai imi cumpar de la tarani si le perpelesceu un pic acasa sa le usuc macar.;)
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 491989)
neata,fetelor!:)
din supermarket luati migdalele sau de la mag naturiste?

Da iubita ,supermarket .
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 491995)
Am sa cumpar si am sa urmez in tocmai reteta ....doar avem aici toate calitatile ...bani sa fie....

Sa stii ca daca faci exact cantitatile nu are cum sa nu iasa ! ;) Bafta .
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 491998)

ne omori cu retetele tale,fulguta...nici nu ma mai uit la foto tale:(

Ba uita-te si asa inveti sa te calesti si sa rezisti:)),glumesc nu te uita ;)trage decat cu coada ochiului putin.:)) Stii ce sunt retete simple de mancare dar pe voi va atrage pozele :)),iti zic eu ca toate facem bunatati acasa si mai bune ca ale mele dar daca nu le faci poza nu le vezi asa ! :)
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 492000)
AA...si vroiam sa va spun ca mi-am mai facut un obicei de cand sunt aici , si la sfaturile voastre , beau apa cu lamaie ....iar acasa m-am obisnuit si fac o cana de un litru jumate cuapa si lamaie ...o pun pe masa ...si beau si fetele ....e adevarat ce-a mica isi pune zahar in pahar ....dar beau ...si asta ma incanta foarte tare ...creste un pic imunitatea impotriva racelii....

Super obicei [*71*],felicitari pentru bautul apei si eu m-am obisnuit si de multe ori mi se pare ca beau prea mult :-o:(si cica nu este bine nici asa :-/.
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 492002)

chiar o sa-mi fac si eu intr-o carafa:)
ms:)

Sper ca nu uiti sa-ti faci ? ;):-* Sau deja ai uitat ?:-/
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 492062)
buna fetele...o zi buna si linistita va doresc....
las deschis dar am de lucru....

Angi drag ,o zi usoara iti doresc,ce a mai ramas din ea :D,dar ai de lucru nu gluma ! :-o:-*:x>:D<
Citat:

Anterior postat de david (Post 492071)
Buna fetele ,acum am terminat de gatit o cioebita de pui si ficatewl pentru copii iar cand vine Bia fac si cartofi nature sa le dau sa mananceAcum ma apuc de sport.Am un inceput de raceala ,dar o alung cu BillyO zi rumoasa sa aveti

Vidiuta harnicuta :-*,ce papa bun la tine,era sa uit felicitari pentru fetita ta desteapta :)seamana cu mamii ei.>:D<Sa ai grija de tine si daca nu te simti in stare sa faci cu Billy nu te forta x-(,ca mai sunt zile ! :-*
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 492146)
Neata fetele...cam tarziu azi,dar asta e....Dupa ce a plecat sotul la lucru am mai dormit pana la 9,apoi m-am apucat de sport repede pana nu se trezeste Sorana...oricum s-a trezit intre timp si radea de mine....
Darius nu a mai facut febra deloc azi-noapte,pe la 2,30 m-am trezit sa merg sa vad,dar nu ardea deloc...Si acum e mai bine,doar ca il doare gatul...

Iubita lasa ca este bine ca te odihnesti in plus 1-2 ore ,conteaza enorm pentru corp ;)si cea mica radea de tine:))cine stie ce isi inchipuie ea ca faci ! :D Vad ca ai trecut cu bine de seara trecuta cu ingerasul tau;;);),ma bucur ca nu a facut febra iar gatuletul daca ia tratament o sa-i treaca ,incet ,incet.:-*
Citat:

Anterior postat de anes (Post 492152)

Cand m-am ingrasat nu m-ai intrebat cum rezist?
Le transmit kinderilor pupicii de la tine!
Am fugit, dar n-am adormit pana tarziu! Iar:(

Nuuuuuu si nici nu te intreb :))doamne ce rea esti cu tine x-(:P,banuiesc ca ai incercat cu ceiulete.....:-/

angela av 25 ian 2011 15:10:26

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 492488)

Asa eram eu aseara dupa 2 nopti cu somn putin si ziua de ieri full.....aseara cand am ajuns acasa,vroiam sa fac o baie cu spumant....a trebuit sa-l astept pe sotul pana a venit de la sala(joaca fotbal)de teama sa nu adorm sau sa mi se faca rau in vana de la oboseala.....am dormit neintoarsa....si la serv.am ajuns cu aproape o ora mai tarziu....dar nu mai puteam.....i-am anuntat de ieri,ca e posibil sa intarzii....

Roxy,asculta-ma pe mine,nimeni dar absolut nimeni nu merita sa-ti manace zilele....asa le spun la fetele mele,invatati sa va iubiti pe voi si sa va respectati si deabea apoi cereti sa fiti iubite si respectate.....tu stai acasa sa-l atepti si el la crasma.....oare nu poti in acest timp (cat il astepti)sa-ti faci alt program....fa ceea ce simti ca-ti face placere,dar in nici un caz legat de prietenul tau....citeste,plimbate,mergi la parintii tai,orice dar nu sta sa-l astepti....Roxy,eu am peste 25 de ani de casnicie,un barbat trebuie educat de la inceput si neinvatat cu naravuri,daca il inveti rau e foarte greu sa-l dezveti....

incognito 25 ian 2011 15:23:15

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 492506)


of, ştiu, de fiecare dată când mă stresez e cu mâncatul. dar de data asta nu mai pot. şi, mai ales, nu mai vreau! :P :D ajunge, mai putem face şi alte chestii de stres, nu numai grăsime...
în plus m-au mai pus şi ăştia la curs la muncă, toată săptămâna :(( :(( deja mi se suprapun examenele, başca timpul de învăţat nu se gândeşte nimeni că nu-l am!!
în fine, mă ţiu şi eu cu dinţii de dietă şi apoi om vedea, că examenele tot se termină odată şi-odată, om ajunge la capătul tunelului! :)
mulţumesc mult de încurajări >:D<.

Ma bucur sa te vad hotarata sa te tii de treaba .
Dar daca timpul e limitat sau esti f stresata , nu vei avea timp de sport si nici de o dieta ca lumea, doar daca tii Monty(ca acolo nu numeri calorii, insa trebuie sa gatesti).
Important e sa-ti gasesti tu linistea, sa papi sanatos, sa incerci sa faci 10 in de miscare zilnic macar ..ca stai mult la calc..si sa ai grija de tine in primul rand.>:D<
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 492529)
Vad ca pe toate ne termina stresul....eu am inceput de ceva timp sa devin foarte nesimtita si imuna la nesimtiriile altora....si sa stiti fetelor ca da roade nesimtirea mea...imi fac treaba mai linistita....maine trimit ultimile contracte la judetet si sunt mai linistita la serv...incepe treaba acasa....am de gatit....azi o sa fac o ciorba(vad eu de ce )si salata de beof....si peste (file) la gril cu legume si usturoi.....vreau sa fac si paine ca de sambata nu am mai facut.....

Ca bine faci ..cu nesimtirea..:))
Spor la gatit ANgi.
Pe mine ma bate gandul sa pap cartofi copti diseara cu varza murata:D
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 492538)
Asa eram eu aseara dupa 2 nopti cu somn putin si ziua de ieri full.....aseara cand am ajuns acasa,vroiam sa fac o baie cu spumant....a trebuit sa-l astept pe sotul pana a venit de la sala(joaca fotbal)de teama sa nu adorm sau sa mi se faca rau in vana de la oboseala.....am dormit neintoarsa....si la serv.am ajuns cu aproape o ora mai tarziu....dar nu mai puteam.....i-am anuntat de ieri,ca e posibil sa intarzii....

Roxy,asculta-ma pe mine,nimeni dar absolut nimeni nu merita sa-ti manace zilele....asa le spun la fetele mele,invatati sa va iubiti pe voi si sa va respectati si deabea apoi cereti sa fiti iubite si respectate.....tu stai acasa sa-l atepti si el la crasma.....oare nu poti in acest timp (cat il astepti)sa-ti faci alt program....fa ceea ce simti ca-ti face placere,dar in nici un caz legat de prietenul tau....citeste,plimbate,mergi la parintii tai,orice dar nu sta sa-l astepti....Roxy,eu am peste 25 de ani de casnicie,un barbat trebuie educat de la inceput si neinvatat cu naravuri,daca il inveti rau e foarte greu sa-l dezveti....

Relaxarea si odina sunt f importante.
Legat de ..din pacate asa l-am "primit" , e greu sa-l dezvat , dar am incercat.
Si incerc sa imi ocup timpul in od placut cand "lipseste"..dar in final tot ma enervez.
Am dicutat azi..calm dar categoric,sper sa fi bagat la cap.

incognito 25 ian 2011 15:27:01

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Fulgule vad ca nu rezisti fara noi!>:D<:D

angela av 25 ian 2011 15:39:05

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Fetele ies...o zi faina in continuare....

angela av 25 ian 2011 15:40:38

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 492546)

Ma bucur sa te vad hotarata sa te tii de treaba .
Dar daca timpul e limitat sau esti f stresata , nu vei avea timp de sport si nici de o dieta ca lumea, doar daca tii Monty(ca acolo nu numeri calorii, insa trebuie sa gatesti).
Important e sa-ti gasesti tu linistea, sa papi sanatos, sa incerci sa faci 10 in de miscare zilnic macar ..ca stai mult la calc..si sa ai grija de tine in primul rand.>:D<

Ca bine faci ..cu nesimtirea..:))
Spor la gatit ANgi.
Pe mine ma bate gandul sa pap cartofi copti diseara cu varza murata:D

Relaxarea si odina sunt f importante.
Legat de ..din pacate asa l-am "primit" , e greu sa-l dezvat , dar am incercat.
Si incerc sa imi ocup timpul in od placut cand "lipseste"..dar in final tot ma enervez.
Am dicutat azi..calm dar categoric,sper sa fi bagat la cap.

Roxy,pe moment baga in cap...dupa face tot ce vrea el...poate intru pe seara si vorbim....

incognito 25 ian 2011 15:40:54

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 492563)
Fetele ies...o zi faina in continuare....

La fel ANgi. Multumesc pt cele sfaturi>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:58:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO