forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 30-40 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-07-a-7503.html)

lacra81 04 feb 2011 11:34:18

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
ca sa mai uit de probleme ..diminiata aceasta am cautat oferte pt litoral ....
as vrea sa plecam in Grecia ..:)
pt asta am deschis un subiect nou:)
va astept sa impartasim impresii din vacante >:D<
http://forum.slabute.ro/turism/ofert...11-a-8019.html

lacra81 04 feb 2011 11:51:18

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
maine vreau sa fac o omleta......ce sa pun in ea?
voi cum o faceti?
am pofte:">

Kamyy 04 feb 2011 11:52:29

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 509296)
saracuta de ea:(
sanatate>:D<
si fetita mea tuseste dar nu asa tare:(

Mersi...noi am fost tare bolnavioare de sapt trecuta...adica a fost Darius,apoi am luat eu si Sorana si de cateva zile si sotul...tot de la unu la altu a mers raceala...si acum i se rupe tusea ...si e si micuta are doar un an si 2 luni si tuseste si nu stie sa elimine ...si isi face greata....

Kamyy 04 feb 2011 11:54:28

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 509355)
maine vreau sa fac o omleta......ce sa pun in ea?
voi cum o faceti?
am pofte:">

Are Emy la ea in album o omleta care arata tare bine...eu nu am facut.
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 509339)
ca sa mai uit de probleme ..diminiata aceasta am cautat oferte pt litoral ....
as vrea sa plecam in Grecia ..:)
pt asta am deschis un subiect nou:)
va astept sa impartasim impresii din vacante >:D<
http://forum.slabute.ro/turism/ofert...11-a-8019.html

Noi ne petrecem concediul in Romania,acasa la parinti si cateva zile vrem sa mergem la Gioabiu Bai ca e aproape de noi,am fost si anul trecut 2 zile si a fost tare frumos...apa calda...Sorana avea 8 luni si a stat tot in apa.

lacra81 04 feb 2011 12:00:34

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
cum o gasesc ..nu e in lista ta de prieteni:(

lacra81 04 feb 2011 12:05:31

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
va las ....ma duc la macelarie sa iau carnita ..
o zi frumoasa !
sanatate la bolnavioare:)

angela av 04 feb 2011 12:16:05

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 509384)
cum o gasesc ..nu e in lista ta de prieteni:(

Lacra intra o gasesti in lista mea sau daca nu scrie Jurnal de bord Ventof...iti apare e singurul jurnal de bord...
Spor la treaba...Ce faci bun de papa?

angela av 04 feb 2011 12:32:38

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Fulgule drag,in general sunt bine,doar ca azi noapte m-am trezit cu dure insuportabila de cap si-n ultimul timp e foarte des acest lucru si nu-mi place deloc...ceva nu e bine...mai il doare pe om capul dar nu in halul acesta....

Azi cand ajung acasa fac tort tiramisu cu piscoturi ,ciorbita de pui am ,ieri am avut de cartofi cu carnita de porc,sa vad ce fac felul 2,cred ca peste file la gril cu ceva legume si sos de usturoi.....mi-e pofta de carnita de iepuras....pe ieri am facut mazare bob cu carnita ...doar am gustat din ea...eu bag fructe la greu...ieri am fost la mama si am papat sarmale...erau asa bune ,asa ca nu am mai mancat acasa nimic...

angela av 04 feb 2011 12:35:49

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Buna Kamy...e urata rau tusea asta...si eu am tusit de aveam senzatia de voma si ca nu mai pot respira...acum sunt mai bine...ramane durerea de cap...si nu-mi place in ultimul timp am luat de prea multe ori medicamente pt.durerea de cap,eu care nu luam medicamente....poate si din cauza asta in ultimile zile am facut contract cu tronul...

Fulguta 04 feb 2011 12:37:27

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508090)

fetele, mi-a adus al meu niste brocoli..ce pot face cu el? N-am mai gatit pana acum..sa fie si bun si dietetic

Roxy meu eu am inceput sa-l pun in salata ,adica crud :D,nu prea imi place,dar zic si eu ca Emy daca este sanatos :>Am vazut ca l-ai rezolvat pana la urma .:-*
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 508156)
Bun gasit fetele
Azi am reinceput sa iau mai in serios la alimentatie, la cantar am 54.2 cu tot sportul si alergatura, frumos imi sade daca am lasat stresul sa comande din nou . Iau din nou fraiele in maini si trec serios la treaba.

Asa te vreau Kikulet drag :-*:x>:D<,si nu mai lasa stresul sa te comande x-(,daca ai stii prin cate trec si eu in fiecare zi ,cu soacra ,mamii,sanatatea ,grija pentru fratior si al meu,cumnata plecata pe care trebuie sa o calmez zilnic .......daca as lasa stresul sa faca ce vrea din mine ,as fii de 100 kg si terminata :(,eu am incredere in tine ca se poate :-*:x>:D<
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 508183)
E angela credeam ca daca fac sport si pap si gatit nu o sa am probleme, da asa e, probleme nu am insa stagnez de saptamani bune, poate e timpul sa fac precum Fulguta salate si iar salate cu o umbra de carnita la gratar fara paine. Merg si ciorbitele si supele, apoi fructe.
Am scapat la dulce si la fast-food si de salate am cam fugit, si se vede

Ce pot sa spun ,felicitari ca ai renuntat la dulciuri si tot ce face rau corpului :D;),nici eu nu te sfatuiesc sa papi doar salate ca mine ;)stii ce eu tin de multi ai si in plus eu am o nutritionista care ma indruma in fiecare zi :Dimi cunoaste corpul mai bine ca mine si toate afectiunile care le am ;)si vad ca pana acum a facut treaba buna,dar nu ai vrea sa stii cate am schimbat cand nu mergea ceva ! :(
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508192)

Mici schimbari ff mici, dar sunt si n-am facut nimic pt astaTi-am zis ca-s la pauza de dieta, doar ca imi scriu meniul de luni-vineri ca sa vad cum stau.

Deci merge faza fara dieta ;)super ,cred ca numai gandul ca nu mai tii :)),daca tu papi ca deobicei sanatos nu ai cum sa nu slabesti ,o sa vezi tu usurel cum pleaca kg de la tine cu sau fara dieta ! Azi am bagat o zumba :-o,am avut un chef de dans de ziceau musafirii ca am inebunit ! :))
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 508239)
Fetele m-a sunat sotul,ce sa scoata din congelator sa fac ceva de mancare....i-am spus ca ma mai gandesc daca gatesc ceva...este mancare....a fost tare dezamagit....fac asa cum am spus mazare verde cu carnita si e scoasa dar barbatii astia stiu ceva....

Angi mi-ai dat idee azi fac si eu mazare cu pui si scap repede ! :D Mersi #:-s,barbatii astia ai nostri nu stiu nimic :))sa-l vezi pe al meu e total pe dinafara :)),dar sunt ai nostri :-*:x>:D<.
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508249)

Noi ne-am obisnuit sa papam si 5 zile aceeasi mancare, noroc ca e frigideru bun si tine, eu n-as putea sa gatesc zilnic

Roxy tu erai buna sa fii nora soacrei mele :)),stii cum te intelegeai cu ea la mancare :>,mereu ma cearta ca fac in fiecare zi mancare x-(,de parca nu as face pentru baiatul ei :)),sa stii iubita ca ai putea daca ai fii nevoita ;)asa ziceam si eu pana sa vin sa stau la al meu ;)acasa faceam felul 1 si felul 2 si aveam 2-3 zile :D.Deci zi vrei sa facem schimb :-/:))>:)pentru o saptamana ? :))Tu la mine eu la tine !
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 508258)
Acum sunt pe la Fulguta, asa imi mai trece,
Eu pregatesc ptr mine si separat ptr el si se intampla sa imi cada degetele pe acolo ( fac si ptr pachet si ptr acasa ) mult nu insa este si probabil ma tine pe loc. Incerc sa gasesc explicatii si eu.

Kikulet si eu fac la fel ca tine pentru fiecare separat ,unde mai pui ca in ultimul timp fac si la mamii mancare :)),deci daca as baga nasul in toate ce fac :-onu m-as vedea bine ! :))Ai fost dulce cu cazutul degetelor :)):-*.Ambitia ta este undeva ascunsa ,cred ca ar fi timpul sa o cauti:-*:x.
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 508264)
Si eu gatesc pt fiecare in parte...mie un fel,la Sorana altul...sotul si Darius papa la fel cateodata,dar uneori la Darius ii mai fac si altceva...lui nu-i place carnea....La ei am cam 2 zile...

Kamy ma repet ,va admir pe fetele cu copii ,sot.....cum va descurcati voi cu toate ! :-*:x>:D<
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508270)
Si pt toate fetele

Multumim Roxy ! :">:-*
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 508271)
De restul nu iti mai povestesc ca ... deja am terminat fetele cu ce am marturisit pe aici
VOI NU FACETI ASA !!!

Foarte bine faci ca intri si ne povestesti tot,cum zici tu te vaiti.....:),iti face si tie bine si pot sa te bat si eu mai des :))ca am vazut ca ceri bataie nu gluma ,cu biciul ceva ! :))
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508319)

Dar oricum ar fi vreau sa scot din cap si vocabular cuvantul dieta. Pap sanatos da. Dieta nu.

Uite asta mi-a placut cel mai mult ! [*2*][*10*]Eu il numesc mod de viata sanatos ;),cineva mi-a zis odata ca eu sunt la dieta de o viata intreaga ,de cand ma cunoaste :-osi ma intreba dar nu te-ai plictisit :-/si i-am raspuns ca asta este modul meu de viata ;),dar stia lucrul asta ,vezi din afara se vede ca eu tin regim sau dieta ! :))
Citat:

Anterior postat de manumanuela (Post 508330)
Ziua buna fetelor!Am terminat de papat pranzul.Carnita de vita cu ciuperci la gratar si sos de iaurt cu usturoi.M-am cantarit dimineata si aveam cu 400gr mai mult dar n-am iesit afara de ieri,

Foarte frumos ai papat tu :D,cred ca iti lipseste tare mult Emy :(si noua :((tu cu ea mai vb de meniu.....sunt sigura ca ai scazut ceva la cantar ,de asta este bine sa ne cantarim numai daca ai avut iesire ! ;)
Citat:

Anterior postat de manumanuela (Post 508343)
Sa stii ca poate m-a prins curentul ieri,ca m-am tavalit cu Billy pe jos,ca le fac pe alea cu abdomenele,si cred ca venea curentul de sub usa de la bucatarie.Optimismul meu l-am luat de la voi,si acum cand vad ca-mi cad blugii de pe minema ambitionez mai tare.Acum ,chiar ca strang cureaua,asa cum ne indeamna cei de sus

Super Manu,ma bucur asa mult pentru tine ! [*48*][*56*][*28*]
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 508356)

Ar trebui sa citesc mai des ce am zis acolo, sa-mi aduc aminte

Eu cred ca nu ar trebui sa citesti nimic ;),fara stres se rezolva de la sine ,dar tu stii mai bine .:-*:x
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 509289)
Neata fetele...aseara nu am mai reusit sa intru sa va urez noapte buna...Am culcat-o pe Sorana pe la 22,30,apoi a tusit si mi-a vomitat in patut,apoi a luat-o tati in brate si a vomat si pe covor,vai saracuta...de la tuse cum i s-a rupt acolo si-a facut greata si a dat tot afara ce mancase ieri...
M-am apucat de schimbat pat,spalat covorasul de la ea din camera,sters tot parchetul din camera...treaba...

Apoi pe la 00 am reusit de am culcat-o iarasi si a dormit bine toata noaptea,nu a mai tusit si inca doarme...

Kamy iubita iar ai avut o seara grea ,sanatate fetitei :-*:x>:D<,tocmai cand citisem ca era mai bine :(,o zi usoara iti doresc [*1*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:51:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO