forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 30-40 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-30-40-ani/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-07-a-7503.html)

david 04 feb 2011 13:13:21

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
[QUOTE=Fulguta;509294]
.

Hi,hi :))dar tu nu ai invata pana acum ,chiar daca nu faci nimic eu tot am voie sa te bat :)),gasesc eu un motiv:D,ieri ma refeream sa ai grija de tine asa in mare sa nu te obosesti prea mult.....nu ca ai fi facut ceva rau ! Pentru tine nu am decat cuvinte de lauda .:-*:x

Razi x-(,vezi sa nu ma deochi ca iar imi aduc aminte de vremuri demult apuse:))

feelix 04 feb 2011 13:46:41

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de david (Post 509477)
Bine ca a plecat Fulguta si nu vede ce scriu ,beau a doua ceasca de cafea pe ziua de azi:-o,m-am scantit:))

Si eu sunt la a doua cafea ! Bine ca nu stie nimeni :))

david 04 feb 2011 13:56:40

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
http://img.skenko.com/good_weekend/fyoxbifyoxbi.gifFetele eu ies,sa ma ocup de mine,pup si un wekeend cat mai frumos si linistit

Lacridora 04 feb 2011 14:18:50

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Buna din nou!
Ma mai uit aici pe forum la diete, care de care mai nastrusnice, dar am o pofta de dulce... crunt, rau de tot.
Nu mai pot!
Visez ciocolata cu ochii deschisi, dar ma gandesc la cantarul meu urat si... imi mai trece.

Fac mancaricia de prune azi, ca sa nu se puna :D.

Ce varza, ce salata... ce fructe! Nu vreau!
A! Am citit pe net ca a aparut o noua dieta: alune, sex si cafea - nu neparat in ordinea asta, dar acesta e meniul pe o zi :P !

Ce ziceti, incercam? :">
:))

feelix 04 feb 2011 14:22:25

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de Lacridora (Post 509591)

A! Am citit pe net ca a aparut o noua dieta: alune, sex si cafea - nu neparat in ordinea asta, dar acesta e meniul pe o zi :P !

Ce ziceti, incercam? :">
:))

eu tin dieta asta de mult !:D;)

incognito 04 feb 2011 14:25:03

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 508881)
Is super super ocupata da sa stiti ca ma gindesc la voi.Sotul meu...un taur 100% s-a gindit sa nu mai aminam spartul unui perete care ne statea noua in cale mai demult si a facut-o acuma...cind terminasem aproape tooot da asta e:am zis :de azi nu ma mai pling pt caaa m-am plins tot mereu ba de una ba de alta si luindu-ma gura pe dinainte am mai zisoamne da toate la mine? si ca sa-mi arate mi-a aratat ca mai pot duce azi am cazut de motocicleta si ma dooare da nu ma PLING ..AM ZIS MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA E DOAR ATIT ca 50 de secunde dupa ce m-am ridicat a trecut o masina putea iesi urit de totDoamne fereste.
Voi ce mai faceti? sper ca sunteti toate bine
Am vazut ca sunt o multime de fete noiasta e bine :stati aici fetele ca e tare bine,aici e oaza mea de bine ,aici rid cu fetele de giumbuslucurile si bancurile fetelor...cind sunt trista aici gasesc o mingiiere si o vorba buna si multa multa iubire in afara de multe sfaturi superbune.....e oaza mea de liniste daaaa desi vorbim mult e liniste mereu(in afara de momentul cind a sters Fulguta retele)
Multa sanataate dragele mele,va iubesc si ma gindesc mereu la voi si las ca termin eu treaba aah si am si o veste buna..la trei km de mine e o sala unde se face zumbaaaa o sa ma duc sa ma interes

Servus Ella draga
Prin ce patanie ai trecut si tu:-oBine ca esti intreaga si sanatoasa#:-s
Va apucati de renovat..again? Acuma iarna? :))
Ce fain..ar fi sa mergi la zumba la sala..astept noutati;):-*
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 509054)
Desteptarea fetele!!!!!!!!!!!!!!! Cafeluta e servita!

Iaca o servesc mai tarziu..multam fain ALy..weekend fain.:-*
Citat:

Anterior postat de Lacridora (Post 509098)
Mama, ce bine arata tot!
Buna dimineata!

Citat:

Anterior postat de Lacridora (Post 509099)
Asa ar trebui sa mancam !
Dar ce bine ar fi sa fim mereu rasfatate, sa nu avem acces la frigider, camara, beci, si doar sa ni se dea papicul sanatos!
Sa fim servite!
Ce vis...

:)) :)) Hello Lacra
Citat:

Anterior postat de Lacridora (Post 509108)
Ieri am vorbit cu o amica care stia ca sunt mai plinuta... i-am zis ca am slabit 4 kg ( am mintit 1 kg! ) si a ramas ... mirata, intr-un mod neplacut.
Iar asta ma ambitioneaza si mai rau!
I-am zis si de gasca mea de fete, ca vorbim, ca ne sfatuim, ca e super!
Oricum, sunt alaturi de voi, de toate si cum am mai spus... astept mereu sfaturi, am incredere in voi!

Pai stai linistita ca astea sunt reactiile oamenilor cand vad ca ne schimbam in bine :))
Nu baga in seama si mergi mai departe.

APropo de asta, azi dupa birou, ma opresc la o cafa in bar si ..nu stiu cum zic ca as manca nise chipsuri:)) AL meu ..zice no way. Ok zic eu si asa am de slabit.. La care tipa de la bar face o fata ..si incepe..dar de ce sa mai slabesc, dar nu vad ca sunt ca paiul,ca unde m-am ingrasat etc..:))
Asa ma distreaza fazele astea..Vara trecuta cand aveam 52 kg si buricul la vedere ..erau alte povesti..cu doamne cat de slaba esti , vezi ca te imbolnavesti etc..Merita tot efortul
Citat:

Anterior postat de Lacridora (Post 509110)
Chiar voiam din nou sa trec pe disociata, dar... cred ca nu mai vreau.
E destul de periculos.
Poate hipocalorica e mai bine.
Dar la Monti de ce nu se numara caloriile si totusi slabesti?

DIso e buna pe termen scurt..sa zicem ca esti la mentinere , ti-ai facut de cap si ca sa iti revii tii 2 zile de fructe -leg ..dar ata..pe termen lung efectele sunt negative.
De Monti ti-ar fi povestit Emy..dar ea n-a mai intrat..:-s
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 509144)
Buna fetele mele dragi si scumpe ! Eu si azi o sa am o zi plina noroc ca apuc sa fac sport dimineata ca pe urma este un dute vino prin casa ,am si papat acum dimineata 3 banane ca imi era pofta , dupa ce va citesc un pic,merg sa-mi cumpar ,tarate ca nu mai am apa de tarate delocsi diseara trebuie sa-mi fac,numai am deloc nici fulgi ovaz,seminte de in ...de la plafar toate ,de acolo o sa merg la mamii meu ,cu toate ca ma obosesc drumurile astea mereu ,mamii meu este tare fericita cand ma vede in fiecare zi ,azi am de facut si mancarica ca nu mai este dar nu stiu cand ma apuc de ea si ce fac ,cred ca diseara cand ajung acasa .Mai fetele daca ati stii ce energie am de cand am inceput sa pap numai cruditati cum papam eu inainte ,pe bune seara cand ajung tot am chef de treaba ,daca nu ar fi coloana nebuna as fii cea mai fericita ! Va doresc o zi cu mult soare !

:)) Mai tu nu poti sta locului vad:P
Titirez mic ..faci de toate .. Ma bucur ca te simti mai bine ..dar cu coloana ce facem?
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 509197)
Neata fetele dragi...o zi linistita si frumoasa va doresc...e vineri....ce bine....nici macar nu am stiut cum a trecut sapt.aceasta.

Iar a trecut saptamana:-o
In curand mergem sa luam iar brad , pt craciun..in ritmul asta..
Cum mai esti ANgi? Weekend fain si sanatate:-*
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 509203)
neata,fetelor!
ce de bunatati alina
o zi frumoasa!

Servus Lacra ..ce mai faci?
Citat:

Anterior postat de david (Post 509221)
Buna dimi fetele ,o zi buna si frumoasa va doresc:-*>:D<

O zi faina si tie Vidia..cum merge mentinerea?
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 509236)
\sapt asta am tinut disociata ...pt sotul meu ...s-a hotarat si el sa scape de cateva kg\..
am facut o conventie 2 sapt disociat ..atat ..si dupa aia hipocalorica ..fara prajeli,dulciuri( ceea ce e f greu pt el)

Atentie mare la disociata..e ok cat o tii(si n-o poti tine mult ca ti se acreste), apoi imediat revin kg..mai buna e hipo. Succes si sotului!;)
Citat:

Anterior postat de Kamyy (Post 509289)
Neata fetele...aseara nu am mai reusit sa intru sa va urez noapte buna...Am culcat-o pe Sorana pe la 22,30,apoi a tusit si mi-a vomitat in patut,apoi a luat-o tati in brate si a vomat si pe covor,vai saracuta...de la tuse cum i s-a rupt acolo si-a facut greata si a dat tot afara ce mancase ieri...
M-am apucat de schimbat pat,spalat covorasul de la ea din camera,sters tot parchetul din camera...treaba...
Apoi pe la 00 am reusit de am culcat-o iarasi si a dormit bine toata noaptea,nu a mai tusit si inca doarme...

Mama Kami..ce seara ai avut:-s
Sper ca se simte mai bine micuta:-*
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 509294)

Nici eu nu mai stiu cu cine sunt ! Dar Aly ramane iubirea mea la ea nu renunt niciodata ,da chiar imi este dor si de Crina ,inca nu am citit tot decat o pagina ,sper sa fi intrat pana ajung la zi .

Roxy meu >:D<,razi tu razi dar nu este rasul tau cu ochisorii ,sa mai cauti pe net sa iei suplimente ca ajuta mult,mami parca ia catina nu mai stiu sigur ,vad ca noi doua am scapat de raceala deci am cu cine sa ies in oras diseara esti libera ? Ma mentin dar am devenit ca voi dependenta de cantar ca sa vad cand scade ,ca daca nu sunt atenta 2 zile hop este sub 48 kg iar,stii ce eu nu m-amsaturat de frig asa ca poti sa astepti tu cat vrei sa vina primavara ,esti tare ocupata si tu sper acum in weekend sa te odihnesti un pic ! :x

:)) Pai nici eu nu renunt la Emy..doar ca ea m-a parasit..ALy tot mai intra. Da ce-o fi Crina? Nici Anes n-a mai venit in casuta. Emy sper ca e bine si ca e doar ocupata.
Cu ochii ai dreptate..o sa iau iar ceva..
De diseara nu stiu..ca poate ies cu al meu:Ddar maine ?
Mamaliga lui de cantar..:Pde nu l-as mai vedea in veci..:))
M-oi odihni,tre sa fac si eu putina zumba..macar alea 20 min .Pup.
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 509355)
maine vreau sa fac o omleta......ce sa pun in ea?
voi cum o faceti?
am pofte

E recomandata omleta din albus.
Daca tot o faci din tot oul, pune o picatura de ulei masline doar. Legume daca vrei , papa separat ...zic eu.
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 509339)
ca sa mai uit de probleme ..diminiata aceasta am cautat oferte pt litoral ....
as vrea sa plecam in Grecia ..
pt asta am deschis un subiect nou
va astept sa impartasim impresii din vacante
http://forum.slabute.ro/turism/ofert...11-a-8019.html

Interesant. Eu inca nu stiu ce fac anul asta. Cred ca al meu iar pune ceva la cale..dar nu vrea sa zica nimic..
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 509423)
Fulgule drag,in general sunt bine,doar ca azi noapte m-am trezit cu dure insuportabila de cap si-n ultimul timp e foarte des acest lucru si nu-mi place deloc...ceva nu e bine...mai il doare pe om capul dar nu in halul acesta....

Azi cand ajung acasa fac tort tiramisu cu piscoturi ,ciorbita de pui am ,ieri am avut de cartofi cu carnita de porc,sa vad ce fac felul 2,cred ca peste file la gril cu ceva legume si sos de usturoi.....mi-e pofta de carnita de iepuras....pe ieri am facut mazare bob cu carnita ...doar am gustat din ea...eu bag fructe la greu...ieri am fost la mama si am papat sarmale...erau asa bune ,asa ca nu am mai mancat acasa nimic...

Angi darce e cu durerile astea de cap??
Ceva nu e ok..oare n-ar trebui sa mergi la dr?
Citat:

Anterior postat de angela av (Post 509426)
Buna Kamy...e urata rau tusea asta...si eu am tusit de aveam senzatia de voma si ca nu mai pot respira...acum sunt mai bine...ramane durerea de cap...si nu-mi place in ultimul timp am luat de prea multe ori medicamente pt.durerea de cap,eu care nu luam medicamente....poate si din cauza asta in ultimile zile am facut contract cu tronul...

Posibil sa mearga stomacul de la medicamente , daca-s tari si nu esti obisnuita cu ele..insa durerile de cap sunt ciudate.
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 509428)

Roxy meu eu am inceput sa-l pun in salata ,adica crud ,nu prea imi place,dar zic si eu ca Emy daca este sanatos Am vazut ca l-ai rezolvat pana la urma .
AHa..am citit si eu despre asta..dar nu prea imi face cu ochiul:))
O sa fierb cateva bucatele maine , pun sare si piper dupa.. si pap cu ou ochi:D
Deci merge faza fara dieta super ,cred ca numai gandul ca nu mai tii ,daca tu papi ca deobicei sanatos nu ai cum sa nu slabesti ,o sa vezi tu usurel cum pleaca kg de la tine cu sau fara dieta ! Azi am bagat o zumba ,am avut un chef de dans de ziceau musafirii ca am inebunit !

Roxy tu erai buna sa fii nora soacrei mele ,stii cum te intelegeai cu ea la mancare ,mereu ma cearta ca fac in fiecare zi mancare ,de parca nu as face pentru baiatul ei ,sa stii iubita ca ai putea daca ai fii nevoita asa ziceam si eu pana sa vin sa stau la al meu acasa faceam felul 1 si felul 2 si aveam 2-3 zile .Deci zi vrei sa facem schimb pentru o saptamana ? Tu la mine eu la tine !

Uite asta mi-a placut cel mai mult ! Eu il numesc mod de viata sanatos ,cineva mi-a zis odata ca eu sunt la dieta de o viata intreaga ,de cand ma cunoaste si ma intreba dar nu te-ai plictisit si i-am raspuns ca asta este modul meu de viata ,dar stia lucrul asta ,vezi din afara se vede ca eu tin regim sau dieta !


Eu cred ca nu ar trebui sa citesti nimic ,fara stres se rezolva de la sine ,dar tu stii mai bine .

Pare ca merge ..o sa vedem in timp.
:)) Asa sperie-i..poate pleaca mai repede.:)) Bravo pt zumbe.


:)) Da mai da tie iti place sa faci bunatati..eu cam fug de bucatarie si ea de mine, fac cand trebuie si ceva sa se faca repede..
Da schimb nu fac..ca nu te mai lasa al meu sa pleci.:)) AL meu papa asa, dar daca i s-ar gati diferit n-ar zice nu.;)


AI dreptate ...dar e greu sa api sanatos tot timpul...mai ales daca inainte ai fost invatat altfel..Ca nu cred ca exista mama care sa nu fi gatit la un mom dat cu prajeli, sosuri etc..
Daca am fi crescut de mici cu legume si fructe si alte chestii ...sanatoase..era mult mai usor..aviz (zic si eu) celor care au copilasi mici . Conteaza mult cum esti obisnuit sa papi acasa.


:DAM citit..ce increzatoare eram:-o clar , totul tine de stres.
Citat:

Anterior postat de claudia22 (Post 509438)
Buna ziua fetelor nu am intrat ca am avut treaba va urez o dupa amiaza placuta si spor la slabit

Servus Clau ..la fel ..si weekend frumos,:)
Citat:

Anterior postat de feelix (Post 509448)
Salutare!!!!!!!!!!!!
Ce faceti ? Eu sunt acasa si fac curatenie !
O dupa-amiaza placuta!!!!!!:-*

Spor la curatenie Feli..Esti libera azi?
Noi abia am venit de la birou , am papat ...acum o sa stau putin:))
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 509454)
Fetele ies si eu ca trebuie sa plec,gata incep drumurile ! Sper sa pot intra diseara .
Crina si Emy ne este dor de voi !!!!!!!!!!!!!!!

SPor la toate...ne auzim pe seara :-*
Citat:

Anterior postat de david (Post 509477)
Bine ca a plecat Fulguta si nu vede ce scriu ,beau a doua ceasca de cafea pe ziua de azi,m-am scantit

Citat:

Anterior postat de feelix (Post 509546)

Si eu sunt la a doua cafea ! Bine ca nu stie nimeni

Si eu am baut 2 cafele azi :))
Weekend placut fetelor.. revin.

ionascu monica 04 feb 2011 14:26:18

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Buna din nou,fetelor este adevarat ca am lipsit o perioada de timp dar am terminat sesiunea cu bine,si am reusit din nou sa ajung la 62 kg,mai ales ca de sarbatori am dat-o in bara rau,acumulind kg in plus.:D

incognito 04 feb 2011 14:28:20

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de david (Post 509564)
Fetele eu ies,sa ma ocup de mine,pup si un wekeend cat mai frumos si linistit

Weekend frumos Vidia>:D<
Citat:

Anterior postat de Lacridora (Post 509591)
Buna din nou!
Ma mai uit aici pe forum la diete, care de care mai nastrusnice, dar am o pofta de dulce... crunt, rau de tot.
Nu mai pot!
Visez ciocolata cu ochii deschisi, dar ma gandesc la cantarul meu urat si... imi mai trece.

Fac mancaricia de prune azi, ca sa nu se puna :D.

Ce varza, ce salata... ce fructe! Nu vreau!
A! Am citit pe net ca a aparut o noua dieta: alune, sex si cafea - nu neparat in ordinea asta, dar acesta e meniul pe o zi :P !

Ce ziceti, incercam? :">
:))

:)) Imi place :))
ACum legat de pofta de dulce ..de ce nu iei cioco cu 70% cacao sau si mai mult..papi o bucatica (3g-6g) si trece pofta ;)..sau o porto ca acum sunt dulci ..

feelix 04 feb 2011 14:36:37

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de incognito (Post 509600)


Spor la curatenie Feli..Esti libera azi?
Noi abia am venit de la birou , am papat ...acum o sa stau putin:))

Si eu am baut 2 cafele azi :))
Weekend placut fetelor.. revin.

Servus Roxi!:-*
M-am invoit. Am profitat ca Bia a fost la gradi, Razvi la vecina si am facut curatenie in liniste. mai am baia de curatat, dar asta o s-o fac cand vine sotul si mai sta el cu ei la joaca. Acum sunt cu ei si ne uitam la desene animate.

feelix 04 feb 2011 14:37:59

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07
 
Citat:

Anterior postat de ionascu monica (Post 509602)
Buna din nou,fetelor este adevarat ca am lipsit o perioada de timp dar am terminat sesiunea cu bine,si am reusit din nou sa ajung la 62 kg,mai ales ca de sarbatori am dat-o in bara rau,acumulind kg in plus.:D

Servus Monica !>:D<
Si noi am pus cate ceva de sarbatori. Dar incet, incet s-au dus. Ce sesiune? Esti la facultate ?


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:57:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO