forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 40-50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/)
-   -   Slabute si la 40 ani! (etaj X) (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/slabute-40-ani-etaj-x-11362.html)

rozica1965 04 apr 2012 20:39:07

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Red flower (Post 1006528)
azi mi-am servit nepotii, din ea :) dupa ce au savurat pralinele, i-am intrebat daca chiar au gust atat de bun precum imi inchipui eu :)) cica, da :)) mai am jumate de cutie :D

Pastreaz-o pt cand o sa te premiezi!!!!!!!>:)>:)

rozica1965 04 apr 2012 20:41:21

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Red flower (Post 1006541)
pai tu stii ce cutie frumoasa are? :))

Ai tras-o in poza? Daca da,pune-o in rama!:))

Red flower 04 apr 2012 20:41:36

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1006542)

Pastreaz-o pt cand o sa te premiezi!!!!!!!>:)>:)

:)) :)) :)) de cutie zici? >:)>:)>:)

Moritz la doctor. Doctorul il intreaba, amabil, care este problema. -Don doctor, io munca teren. Luni dimineata plecam, vineri seara intoarcem. Un miercuri vin acas surpriza si ce vad la mine? Itic, cel mai bun prieten meu, nevasta meu pat! Suparat tare la Itic: - Tu cel mai bun prieten, nevasta-meu pat? Si Itic rugat la mine iertam, fost un greseala, facut la mine cinste un café.Alt miercuri vin teren, Itic, cel mai bun prieten meu, nevasta meu pat! Suparat si mai tare la el, dar el rugat iertare, gresit inca un dat si facut la mine cinste un café. Alt miercuri vin teren… Doctorul isi pierde rabdarea si intreaba: - Dar de ce imi povestiti mie toate acestea? - Venit la dumneavoastra cu un intrebare: Nu face rau atat café?

Nemo 04 apr 2012 20:43:06

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Red flower (Post 1006536)
ai mei i-au cumparat aluia micut, ponei de Paste :) abia astept sa pun si eu mana pe el :) cica nu-i atat de scump ;)

Nu calul in sine e scump, ca doar nu ii cumperi din prima pur sange arab, itretinerea calului e destul de costisitoare.
Apropo, Flower, m-am uitat si eu pe net sa vad care e situatia cu Atkins in romana, intr-adevar, singura editie e cea din 2005 de la Rao, poti sa le trimiti un mail sa-i intrebi daca mai au in plan vreo reeditare (desi experientele mele cu editura Rao sunt dezastruoase :))), in rest doar pe la anticariate online daca mai apare vreun exemplar.
Librariile online(cele care o mai au in baza de date) o mentioneaza ca indisponibil, inafara de una singura, dar la respectiva cred ca daca vroiam editia originala a Vechiului Testament, cu autograful lui Moise, spuneau ca o au pe stoc, doar sa fac plata...>:)

rozica1965 04 apr 2012 20:43:46

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Red flower (Post 1006546)
:)) :)) :)) de cutie zici? >:)>:)>:)

Moritz la doctor. Doctorul il intreaba, amabil, care este problema. -Don doctor, io munca teren. Luni dimineata plecam, vineri seara intoarcem. Un miercuri vin acas surpriza si ce vad la mine? Itic, cel mai bun prieten meu, nevasta meu pat! Suparat tare la Itic: - Tu cel mai bun prieten, nevasta-meu pat? Si Itic rugat la mine iertam, fost un greseala, facut la mine cinste un café.Alt miercuri vin teren, Itic, cel mai bun prieten meu, nevasta meu pat! Suparat si mai tare la el, dar el rugat iertare, gresit inca un dat si facut la mine cinste un café. Alt miercuri vin teren… Doctorul isi pierde rabdarea si intreaba: - Dar de ce imi povestiti mie toate acestea? - Venit la dumneavoastra cu un intrebare: Nu face rau atat café?

Continutul cutiei!>:)>:)>:)
Tare bancul!!!!!:)):)):))

Nemo 04 apr 2012 20:48:24

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Sotul si sotia seara in pat. Suna telefonul.
Sotul: - Daca e pentru mine, nu sunt acasa.
Sotia ridica receptorul, asculta si raspunde:
- Da, e acasa..
Sotul:
- Dar nu te-am rugat...
Sotia:
- Era pentru mine

Red flower 04 apr 2012 20:48:38

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 1006550)


Nu calul in sine e scump, ca doar nu ii cumperi din prima pur sange arab, itretinerea calului e destul de costisitoare.
Apropo, Flower, m-am uitat si eu pe net sa vad care e situatia cu Atkins in romana, intr-adevar, singura editie e cea din 2005 de la Rao, poti sa le trimiti un mail sa-i intrebi daca mai au in plan vreo reeditare (desi experientele mele cu editura Rao sunt dezastruoase :))), in rest doar pe la anticariate online daca mai apare vreun exemplar.
Librariile online(cele care o mai au in baza de date) o mentioneaza ca indisponibil, inafara de una singura, dar la respectiva cred ca daca vroiam editia originala a Vechiului Testament, cu autograful lui Moise, spuneau ca o au pe stoc, doar sa fac plata...>:)

Nemo, cred ca nu mi-a scapat nicio librarie, anticariat, orice loc unde am putut cauta :)) toti mi-au trimis mail cu factura si unii au fost totusi atat de amabili sa-mi trimita dupa cateva zile mail ca nu au cartea pe stoc :) intr-o zi am primit un aviz prin posta si deja ma bucuram, cand colo, era calculul impozitului la masina :)) asa ca momentan incerc sa ma deprind cu unitatile lor de masura si cu denumirile alimentelor. la astea observ ca am mari deficiente :)) n-am incercat inca sa mananc in engleza :D

Red flower 04 apr 2012 20:51:05

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 1006560)
Sotul si sotia seara in pat. Suna telefonul.
Sotul: - Daca e pentru mine, nu sunt acasa.
Sotia ridica receptorul, asculta si raspunde:
- Da, e acasa..
Sotul:
- Dar nu te-am rugat...
Sotia:
- Era pentru mine

:)) :))

p.s. daca vrei autograful lui Moise, iti pot trimite eu =)) cu banii pe care mi-i virezi in cont, cumpar cartea direct de la americani, cu tipografie cu tot :))

aussie_girl 04 apr 2012 21:11:50

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
salutare fetelor...
azi nu sunt in stare tocmai buna. am inceput "nesatisfacuta" ..de cantar dis de dimineata. Uite-asa mi se pusese ca am sa vad o scadere. Si n-am vazut!! Noah..asta e..defilez incontinuare.
Ieri m-am dus acasa si m-am apucat cu omul drag de'l am in dotare sa scoatem din baia copiilor totul si sa o pregatim de schimbare. Mi-am pus cica niste pantaloni "De munca" unii de copila nu-i mai imbraca..dar din aia mai elasteci (leggings)..acu' copila e micuta...dar pentru ca ea ii arunca eu am zis sa-i folosesc la munca si apoi sa-i arunc!!! Deh..cheap!!! Mi i-am pus si m-am dus la munca..pe langa faptul ca nu ma puteam apleca sa muncesc..lucru care ma obosea absolut ingrozitor..mai eram si in baie unde erau oglinzi pe doi pereti..si ma vedeam!!! (se formasera colaci peste tot..wow ce imagine!! ingrozitor..) ma priveam in oglinda si m-a sesizat omul meu ...a privit si a zambit..n-a zis nimic..iar eu toata un pachet de nervi m-am ratoit la el:"ce vrei draga, ce te uiti asa..si mai ales ce zambesti???? ce sunt grasa???? ti se pare ca sunt grasa???? ia uite frate ce s euita la mine..mai bine asa decat slabanog ca tine!!!"..maaaiii si m-au apucat niste nervi..pe el!!!!!!!! Nu facuse nimic ..zau de facuse..dar nu mai puteam de nervi..si am inceput sa dau din gura aiurea..Omul drag zice:"uite-aici ciocanul sparge tu usor gresia de pe peretele asta pana ma duc jos sa ascund nutella si painea si promit sa-ti aduc si-un pahar cu apa rece!!!!!!!!!!" :)) :)) :)) :)) :))

m-am calmat..dar n-am mai mancat nimic. Gresit..stiu dar nu mi-a mai intrat nimic..si mi-a facut stomacul ca toate cele pana am adormit. Am fost crizata ieri si vad ca am o mica criza si azi!! sa ma duc acasa..sa nu ma duc?!?!:-/:D

kisa 04 apr 2012 21:19:17

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Buna, Cami! Cum sa nu te duci acasa....cine mai sparge gresia.....hai la treaba!


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:50:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO