forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 40-50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/)
-   -   Slabute si la 40 ani! (etaj X) (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/slabute-40-ani-etaj-x-11362.html)

Red flower 27 apr 2012 19:04:23

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1025808)
Buna fetele,

am intrat trista rau dar uite ca ma facu' Rozi sa zambesc. Of mai Rozi..esti o figura!

Adriana, imi pare sincer rau de ce ti s-a intamplat. Am trecut printr-un accident in Decembrie 2011 si stiu ce ai simtit cand ai spus ca psihic esti precum masina care e, inteleg facuta zob. Cu putere si sutinere de la ai tai ai sa treci peste. Stii cum spun toti: bine ca nu a fost mai rau. Masina se repara..Insurance sigur aveti. Banuiesc ca nu a fost din vina ta. Te pup si iti doresc sa treci cu bine peste.

Ema scumpa doamna..asa cum am zis, esti o mare lady!! Nu ne uiti scumpo deloc..p eniciuna. Iti multumesc din suflet pentru frumoasele comentarii la pozele mele. Eiii cand muncesc sunt iar fata de la tara, crescuta in satucul mic din Baragan. Asta e viata..si vrem nu vrem ..oriunde ajungem tot avem baza de acolo..DE ACASA.

Nico, a ajuns omul meu sa ma intrebe "ce bancuri a mai postat Nicoleta?" Unele i le spun (trimit prin email) si zice..haa asta il stiam..ceva nou...:) :) e simpatic si el..pe cat uraste sa pierd eu timpul pe siteuri din astea pe atat de haios e intreband care cum a mai splabit si ce facem.

Faza cea mai tare a fost ieri cand baiatul meu m-a intrebat:"so, momy tu le cunosti pe slabutele tale?" eu ii spun.."da..acum ne stim" el continua:"nu, nuuu adica le stii in real?" (hmmm imediat mi-am dat seama unde vrea sa ajunga..si a si ajuns cu fraza urmatoare): pai bine momy, nu ai spus tu sa nu vorbim cu staini pe internet?? slabutele tale nu sunt tot straini? :) :) :) eu ii spun: mai Nick..suntem numa' femei care vrem sa slabim si plangem acolo.. La care el:"si daca una din ele e de fapt un barbat!! pfffttt ce sa-i mai explic eu ca nu ar sta nici un barbat ascuns sa ne asculte cum discutam despre facut mancare..stari de greturi si alte perioade lunare...:) :) :) :)... I-am spus ca il avem pe Nemo si ca el nu e ascuns..ci a slabit!!!

Fetelor, va pup si ma retrag..azi nu sunt in cele mai bune stari mentale. Starea tatalui meu se deterioreaza pe zi ce trece iar eu nu sunt acolo. Se prea poate ca in curand sa trebuiasca sa-mi cumpar bilet pentru Romania ..de urgenta! Trist..Ce e viata asta?

Am plans toata dimineata si in loc sa las copilul la scoala am condus pana la mine la serviciu..cand am realizat amandoi unde am ajuns!! Ce sa mai spun..mi-am pierdut mintile!!:(:(

ma tot gandesc cum as putea sa-ti dovedesc ca sunt femeie :))

Fata draga, stiu, e foarte greu in privinta tatalui, dar trebuie sa te gandesti ca ai doi copii de crescut care au nevoie de mama ;) plus un sot, care la fel are nevoie de sotioara lui >:D<:-*

vera37 27 apr 2012 19:04:52

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
buna cami! imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta, ce pot sa-ti spun decat curaj si cu Dumnezeu inainte :-*>:D<
nu prea ma pricep eu la imbarbatari, dar na, sper sa fi tare :-*>:D<

Red flower 27 apr 2012 19:08:02

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Fetelor m-am uitat acum pe geam si am vazut visinul alb de flori :) ce frumos a inflorit de ieri pana azi, nu-mi vine sa cred :)

elena67 27 apr 2012 19:10:56

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1025808)
Buna fetele,

am intrat trista rau dar uite ca ma facu' Rozi sa zambesc. Of mai Rozi..esti o figura!

Adriana, imi pare sincer rau de ce ti s-a intamplat. Am trecut printr-un accident in Decembrie 2011 si stiu ce ai simtit cand ai spus ca psihic esti precum masina care e, inteleg facuta zob. Cu putere si sutinere de la ai tai ai sa treci peste. Stii cum spun toti: bine ca nu a fost mai rau. Masina se repara..Insurance sigur aveti. Banuiesc ca nu a fost din vina ta. Te pup si iti doresc sa treci cu bine peste.

Ema scumpa doamna..asa cum am zis, esti o mare lady!! Nu ne uiti scumpo deloc..p eniciuna. Iti multumesc din suflet pentru frumoasele comentarii la pozele mele. Eiii cand muncesc sunt iar fata de la tara, crescuta in satucul mic din Baragan. Asta e viata..si vrem nu vrem ..oriunde ajungem tot avem baza de acolo..DE ACASA.

Nico, a ajuns omul meu sa ma intrebe "ce bancuri a mai postat Nicoleta?" Unele i le spun (trimit prin email) si zice..haa asta il stiam..ceva nou...:) :) e simpatic si el..pe cat uraste sa pierd eu timpul pe siteuri din astea pe atat de haios e intreband care cum a mai splabit si ce facem.

Faza cea mai tare a fost ieri cand baiatul meu m-a intrebat:"so, momy tu le cunosti pe slabutele tale?" eu ii spun.."da..acum ne stim" el continua:"nu, nuuu adica le stii in real?" (hmmm imediat mi-am dat seama unde vrea sa ajunga..si a si ajuns cu fraza urmatoare): pai bine momy, nu ai spus tu sa nu vorbim cu staini pe internet?? slabutele tale nu sunt tot straini? :) :) :) eu ii spun: mai Nick..suntem numa' femei care vrem sa slabim si plangem acolo.. La care el:"si daca una din ele e de fapt un barbat!! pfffttt ce sa-i mai explic eu ca nu ar sta nici un barbat ascuns sa ne asculte cum discutam despre facut mancare..stari de greturi si alte perioade lunare...:) :) :) :)... I-am spus ca il avem pe Nemo si ca el nu e ascuns..ci a slabit!!!

Fetelor, va pup si ma retrag..azi nu sunt in cele mai bune stari mentale. Starea tatalui meu se deterioreaza pe zi ce trece iar eu nu sunt acolo. Se prea poate ca in curand sa trebuiasca sa-mi cumpar bilet pentru Romania ..de urgenta! Trist..Ce e viata asta?

Am plans toata dimineata si in loc sa las copilul la scoala am condus pana la mine la serviciu..cand am realizat amandoi unde am ajuns!! Ce sa mai spun..mi-am pierdut mintile!!:(:(




OFFFF.......doamne, iara am pielea de "gaina"...
Fata draga...te inteleg foarte bine..departe da casa ...parintii bolnavi....Trebuie sa fii tare...asa este viata..ce sa facem.
Poate acuma simti ca nu vei rezista dar in momentele cele mai cumplite asa te intareste DUMNEZEU...ceva de necrezut.Este ca un vis urit din care vrei sa te trezesti...speri sa nu fie adevarat si totusi.....cu timpul invatam sa traim ..asa...si fara ei.

Iti doresc multa putere.sa te intareasca Dumnezeu si scuze daca am intrat in intimitatea familiei tale.

Red flower 27 apr 2012 19:14:16

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
1 ataşament(e)
Incerc sa pun poza aici, dar nu stiu daca ma descurc :)

aussie_girl 27 apr 2012 19:22:19

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Multumesc fete bune. Scriu si imi curg lacrimile. Mi se perinda prin minte viata tatalui meu, un om bun si inteligent si care toata viata a muncit. A muncit sa avem, sa fie..sa aiba cele 2 fete ale lui bani sa studieze la oras, si a fost mandru foc ca nu oricine reusea sa-si tina fetele amandoua la studii in Bucuresti...si nu s-a dus in vacante..si nu a stiut ce e plaja..si nu a stiut ce e odihna..Niciodata nu avea timp de somn dupa-amiaza..Eram liceanca si ma duceam acasa in weekend..si mama era la serviciu..iar el gatea..nu ma lasa sa spal o farfurie..Ma trimetea sa citesc, sa "mai studiez" si apoi la masa dorea sa vorbim..despre liceu..sau despre universitate cand eram studenta..despre profesori..
Ma intreb undeori de ce atata munca..de ce atata lupta..si acum eu, fiica lui..sunt aici, departe..si in imposibilitate sa plec acum si sa fiu langa el..

iar el..off.. Bunule Dumnezeu..imi spunea mama plangand la telefon azi..el incearca orice..citeste pe internet si se duce la ea cu idei si ii spune: "poti sa-mi pui si mie grau la incoltit ? uite meroda..sa faci cum scrie...vreau sa incerc si asta" Poti sa-mi faci si mie ceai de marar..am citit ca e bun.." Atata dorinta de viata, atata dorinta de a trai..atata dorinta de a incerca orice!! Iar eu sunt aici..

Realizam ca viata e o lupta..si ca uneori deciziile ce le luam nu sunt cele mai bune..

Multumesc ca ma ascutlati fete scumpe..e greu..atat simt..ca e greu!!

Red flower 27 apr 2012 19:28:04

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1025820)
Multumesc fete bune. Scriu si imi curg lacrimile. Mi se perinda prin minte viata tatalui meu, un om bun si inteligent si care toata viata a muncit. A muncit sa avem, sa fie..sa aiba cele 2 fete ale lui bani sa studieze la oras, si a fost mandru foc ca nu oricine reusea sa-si tina fetele amandoua la studii in Bucuresti...si nu s-a dus in vacante..si nu a stiut ce e plaja..si nu a stiut ce e odihna..Niciodata nu avea timp de somn dupa-amiaza..Eram liceanca si ma duceam acasa in weekend..si mama era la serviciu..iar el gatea..nu ma lasa sa spal o farfurie..Ma trimetea sa citesc, sa "mai studiez" si apoi la masa dorea sa vorbim..despre liceu..sau despre universitate cand eram studenta..despre profesori..
Ma intreb undeori de ce atata munca..de ce atata lupta..si acum eu, fiica lui..sunt aici, departe..si in imposibilitate sa plec acum si sa fiu langa el..

iar el..off.. Bunule Dumnezeu..imi spunea mama plangand la telefon azi..el incearca orice..citeste pe internet si se duce la ea cu idei si ii spune: "poti sa-mi pui si mie grau la incoltit ? uite meroda..sa faci cum scrie...vreau sa incerc si asta" Poti sa-mi faci si mie ceai de marar..am citit ca e bun.." Atata dorinta de viata, atata dorinta de a trai..atata dorinta de a incerca orice!! Iar eu sunt aici..

Realizam ca viata e o lupta..si ca uneori deciziile ce le luam nu sunt cele mai bune..

Multumesc ca ma ascutlati fete scumpe..e greu..atat simt..ca e greu!!

Off, fata iubita! :( Stiu cat e de greu. :( E bine ca spera. Speranta face foarte bine celor in situatia lui.
Stii care este rezultatul muncii sale? Fericirea voastra si a copiilor vostri :) Crede-ma, unui parinte nu-i trebuie mai mult de atat ;) O stii si tu foarte bine. Mama mea spunea ca ar suporta si sa-i taie cineva lemne pe spinare, doar sa stie ca noua ne este bine :) Asa sunt parintii.

aussie_girl 27 apr 2012 19:36:36

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Da Nico..stiu..intotdeauna imi spune sa stau linistita si sa am grija de familia mea..Mama e suparata ca am plecat ca nu ma duc..ca nu ma intorc. El m-a sustinut intotdeauna si mi-a spus ca am facu tbine ce am facut. Dorinta mea a fost intotdeauna sa-l aduc aici in vizita. Dar nu am reusit. Intotdeauna era altceva de facut: fie via..fie nu stiu cate sute de animale..fie porumbul..fie, fie..fie... Si nu a venit..si atat imi doream sa-i arat ce am realizat si eu in viata mea..stie din poze..si mereu ma pune sa umblu cu laptopul si sa-i arat imagini...si mandru nevoie mare spune:"fata lui tata..i auite cum aranjeaza ea gradina....n-as fi crezut!!! " :) :) :)

Tata a fost sanatos tun..si cu o forta de munca extraordinara..si forta si dorinta. Spre exemplu comandase materiale sa se apuce de zidit peretii unor bucatarii...asa forta avea la 78 de ani. In februarie a inceput sa nu se simt aprea bine si sa cam piarda in greutate..A zis ca trece...In martie deja obosea al naibii de rau fie si daca mergea cu bicicleta.. A mers la doctor..leucemie acuta. O boala rapida, rapida...Nu are cum sa proceseze vestea din moment ce el are planuri pentru ..reorganizat gradina si casa!! Nu are cum sa accepte din moment ce el a fost sanatos tun..De fapt..vestea nu i s-a spus..mama nu este de acord sa-i spunem..hehe..dar el stie, simte..cauta, cerceteaza.. Ce i s-a spus?!?1 ca are o anemnie foarte pronuntata...ehhhhhh..el nici nu vorbeste despre boala..doar cauta cai..metode..

Imi cer mii de scuze ca scriu astfel de povesti aici..ma gandesc ca poate toate invatam..sa pretuim viata..desi si el a pretuit-o..Ce putem sa invatam din as ao poveste?!?! ahh ca viata ar eun sfarsit..of..ok, promit..ma opresc tac. Sa ma iertati.

rozica1965 27 apr 2012 19:42:52

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de elena67 (Post 1025806)
Pai cu asa echipament...sa-mi fie cu iertare insa se pot intimpla lucruri grave.....cazaturi,luxatii....

La voi nu se gindeste nimeni ?:-o

Bag seama ca nu.........:-/:-/:))

Red flower 27 apr 2012 19:45:15

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Aussie, stiu cat poate fi de greu :( permiti un sfat din experientele mele proprii? ar fi mult mai bine sa i se spuna exact situatia. sora mea le-a reprosat tuturor ca nu i s-a spus din timp. omul are de aranjat anumite treburi, anumite sentimente de exprimat si asta inainte de-a se duce. am avut o prietena minunata, de pe acolo pe unde lucreaza Rozica, o adevarat doamna in sensul adevarat al cuvantului. Mi-a spus la un anume moment, ca e bine sa stie omul cand se duce ca sa-si puna ordine in viata si sa plece cu sufletul impacat, si sa nu ne lasam sentimentele niciodata nerostite. Prietena mea s-a dus acum doi ani, insa ultimii doi ani din viata i-a folosit pentru a-si ordona sufletul.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:32:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO