forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit 40-50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/)
-   -   Slabute si la 40 ani! (etaj X) (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/slabute-40-ani-etaj-x-11362.html)

Nemo 03 apr 2012 15:39:34

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de dayanna (Post 1005004)




:)):)).:))..Si eu care ma gandeam de dimineata sa-ti cer sfatul si ce >:) sa fac cu tenul meu sa arate bine.Si respect ala 21 la care ai facut referire.Multumesc mult de sugestii.E adevarat ca stau aici dar am cumparat tot felul de porcarii pana acum de la supermarket.Acum o sa cumpar ce mi-ai recomandat tu...>:D<

Poti sa ma intrebi si de ten, cel mult ii cer si sfatul sotiei.:D
Si cu tenul, ca si cu multe altele, problema e aceeasi - frumusetea lui vine dinauntru. De afara poti sa ajuti un pic, minuni nu face nici o crema de pe lumea asta, baza o asigura alimentatia si psihicul. Cosmeticele intretin ceea ce obtii astfel.

Iar referitor la ceaiurile de supermarket ale marilor firme, in esenta sunt tot ceaiuri, dar victime ale propriului lor succes. Ca sa asigure o desfacere de asemenea anvergura, de obicei se amesteca ceaiuri de proveniente diferite, obtinute pe culturi intensive, tratate cu toate minunile posibile, pentru a obtine cantitate in special si mai putin calitate.
La salonul de welness de ieri ( ca sa folosesc o expresie englezeasca:D), am cumparat doua pungute cu amestecuri de condimente, le-am mirosit doar si am luat asa, intuitiv - melange de trappeur si sare "Le diabolique":P
De regula, folosesc condimente si amestecuri de supermarket.
Ei, azi doar, de curiozitate, am gustat din amestecurile respective si ce pot sa spun e ca diferenta nu se poate masura. Senzatia e ca am folosit pina acum praf de creta in loc de condimente. Absolut spectaculos.
Cam asa e si cu ceaiurile.;)

vera37 03 apr 2012 15:40:39

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Tzontz (Post 1005011)





Va pup si eu ca tare imi place sa ma pup cu voi ;;);;);;)da' eu nu plec acasa, inca. Le uram fetelor care au plecat (Lili, Dana, Kisa):D

:)):)):)):)):)) numai noi puteam sa te gonim :">:">

dayanna 03 apr 2012 15:45:03

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 1005019)

Poti sa ma intrebi si de ten, cel mult ii cer si sfatul sotiei.:D
Si cu tenul, ca si cu multe altele, problema e aceeasi - frumusetea lui vine dinauntru. De afara poti sa ajuti un pic, minuni nu face nici o crema de pe lumea asta, baza o asigura alimentatia si psihicul. Cosmeticele intretin ceea ce obtii astfel.

Iar referitor la ceaiurile de supermarket ale marilor firme, in esenta sunt tot ceaiuri, dar victime ale propriului lor succes. Ca sa asigure o desfacere de asemenea anvergura, de obicei se amesteca ceaiuri de proveniente diferite, obtinute pe culturi intensive, tratate cu toate minunile posibile, pentru a obtine cantitate in special si mai putin calitate.
La salonul de welness de ieri ( ca sa folosesc o expresie englezeasca:D), am cumparat doua pungute cu amestecuri de condimente, le-am mirosit doar si am luat asa, intuitiv - melange de trappeur si sare "Le diabolique":P
De regula, folosesc condimente si amestecuri de supermarket.
Ei, azi doar, de curiozitate, am gustat din amestecurile respective si ce pot sa spun e ca diferenta nu se poate masura. Senzatia e ca am folosit pina acum praf de creta in loc de condimente. Absolut spectaculos.
Cam asa e si cu ceaiurile.;)

Esti un dragut..asa cum esti tu mereu .Multumesc.....Poate iti faci timp sa ne dezvolti ce ai spus sus in ceea ce priveste''din interior''.:">:x>:D<

dayanna 03 apr 2012 15:45:39

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Va pup....fug sa-mi iau copilul de la scoala!Pe mai tarziu.:x>:D<

vera37 03 apr 2012 15:48:55

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de dayanna (Post 1005024)
Va pup....fug sa-mi iau copilul de la scoala!Pe mai tarziu.:x>:D<

hai fugi dupa copil si te asteptam :-*>:D<

ancad26 03 apr 2012 15:54:42

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 1004999)

M-ai omorat...femeie, stai in Anglia, unde ceaiul e ridicat la rang de religie..:D:D:D
Incearca Whittard, te duce internetul la ei, dar ai grija, astia sunt nemernici, vad pe langa ceaiuri si cafea si ciocolata calda :P
Avantajul la un magazin de ceaiuri e ca poti degusta inainte de a cumpara, recomandarea mea pentru inceput e Chun Mae.>:D<

Bine v-am gasit si eu !
Mai Nemo dar multe mai stii tu :)):))

Diana sa citesti Personality plus cartea ca e tare buna- recomandare de la Nemo . !

vera37 03 apr 2012 15:56:45

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de ancad26 (Post 1005030)


Bine v-am gasit si eu !
Mai Nemo dar multe mai stii tu :)):))

Diana sa citesti Personality plus cartea ca e tare buna- recomandare de la Nemo . !

bine te-am gasit si eu ancuta!
dar pe unde ai umblat, de nu te-am mai vazut?

ancad26 03 apr 2012 16:28:23

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Vera am umblat si eu pe la servici.
nu ca inainte nu eram dar in contabilitate esti ocupat la sfarsit de luna /trimestru- s-au nimerit sa fie amandoua acum !

Acum pana in 23-25 aprilie - menta menta sariti cu menta va rog ! :)):))

Tzontz 03 apr 2012 16:37:51

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Va tzuc dulce pe bascutze ca plec acasa. iuuuu-huuuu.
Pe maine fete cochete si baiat nazdravan.

>:D<>:D<>:D<

vera37 03 apr 2012 16:49:32

Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)
 
Citat:

Anterior postat de Tzontz (Post 1005047)
Va tzuc dulce pe bascutze ca plec acasa. iuuuu-huuuu.
Pe maine fete cochete si baiat nazdravan.

>:D<>:D<>:D<

hai sa te mai pup si eu inca o data :-*:-*>:D<>:D<
pe maine! o seara placuta!


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:06:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO