forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit mirese (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/)
-   -   Jurnal de viitoare miresica - Deedee13 (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mirese/jurnal-viitoare-miresica-deedee13-5730.html)

deedee13 02 aug 2010 18:39:58

Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
Sunt noua aici ,dar impartasesc aceeasi problema KG IN PLUS!!!
Nu am fost niciodata f slaba,dar aveam o greutate cat de cat normala( aveam maxim 2-3 kg peste ce imi doream),dar de vreo 4 ani am inceput sa pun pana ce am ajuns la 85-86 kg.Mananc sanatos,mai incalc regulile cu dulciuri,dar nu consum nimic in exces.Sport nu prea am facut si asta e principala cauza.
Ideea e k vreau sa slabesc 20 de kg pana in decembrie pt k o sa ma casatoresc si vreau k macar atunci sa ma simt bine in pielea mea.
Am vazut aici multa lume sincera si multi invingatori,iar eu abia acum incep lupta si am nevoie de sfaturi k sa nu las garda jos...

lucia ely 02 aug 2010 18:46:43

Re: Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
Citat:

Anterior postat de deedee13 (Post 275341)
Sunt noua aici ,dar impartasesc aceeasi problema KG IN PLUS!!!
Nu am fost niciodata f slaba,dar aveam o greutate cat de cat normala( aveam maxim 2-3 kg peste ce imi doream),dar de vreo 4 ani am inceput sa pun pana ce am ajuns la 85-86 kg.Mananc sanatos,mai incalc regulile cu dulciuri,dar nu consum nimic in exces.Sport nu prea am facut si asta e principala cauza.
Ideea e k vreau sa slabesc 20 de kg pana in decembrie pt k o sa ma casatoresc si vreau k macar atunci sa ma simt bine in pielea mea.
Am vazut aici multa lume sincera si multi invingatori,iar eu abia acum incep lupta si am nevoie de sfaturi k sa nu las garda jos...


buna :*:*:*
si bine ai venit:*:*:
bravo pt ca mananci sanatos
dar am o intrebare? cam pe la ce ore iei uh mesele?
iei gustari?:) si la ce ora e de obicei cina?:)
nu iti place sa faci sport?nu iti place sa dansezi?sau sa te plimbi?
muult suuces:*:*:*

deedee13 02 aug 2010 19:13:31

Re: Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
De obicei cand vine prietenul meu de la servici iesim sa mancam tarziu seara si stiu k nu e bine....ziua depinde de cum am cursuri(nu e o scuza k mi-as putea face timp)mai fac una alta si nu iau masa la ore fixe.
Recunosc k am un program destul de dezordonat:(
O sa vad acum ce fac si cu sportul k timp e din plin:)

lucia ely 02 aug 2010 19:19:36

Re: Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
Citat:

Anterior postat de deedee13 (Post 275363)
De obicei cand vine prietenul meu de la servici iesim sa mancam tarziu seara si stiu k nu e bine....ziua depinde de cum am cursuri(nu e o scuza k mi-as putea face timp)mai fac una alta si nu iau masa la ore fixe.
Recunosc k am un program destul de dezordonat:(
O sa vad acum ce fac si cu sportul k timp e din plin:)


si eu mancam la fel ca tine:) sanatos ...mai faceam greseli ...dar nu foarte des:)...si nu imi prea plac dulciurile:)
ceea ce ma facut pe mine sa ma ingras e faptul ca mancam dezordonat ..si nu faceam deloc miscare ...doar cat eram la scoala ..si acasa...
incearca sa mananci 3mese +2 gustari si
sa nu mananci prajeli ,fast-food ,paine alba ...mai bine o felie de paine neagra/graham/integrala:)
incearca zumba /tae-bo/start walking ...poti incepe cu 20 de min pe zi:) ..si vei vedea ca rezistenta ta va creste si kg vor disparea incetul cu incetul:)
si incearca sa nu mai iei cina dupa 9:D ..si daca mergi in oras ai putea manca ...niste carnita de pui cu salata:)
dc nu incerci sa faci uh? de mancare?:) si sa mancati acasa?


acum mai mult ca oricand trebuie sa te motiveze faptul ca vei fi mireasa!!!

deedee13 02 aug 2010 19:39:57

Re: Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
Am mai incercat eu si pana acum diete,dar dupa o vreme(scurta) renuntam.
O sa ma apuc de sport,momentan acasa si prin sept-oct ma duc la sala neaparat.
Tu tii dieta rina 90`s?Si functioneaza? K am vazut o multime de pareri si nu mai sh ce sa cred:-/
Ms mult pt sfaturi:-*:-*:-*:-*

lucia ely 02 aug 2010 19:50:23

Re: Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
Citat:

Anterior postat de deedee13 (Post 275384)
Am mai incercat eu si pana acum diete,dar dupa o vreme(scurta) renuntam.
O sa ma apuc de sport,momentan acasa si prin sept-oct ma duc la sala neaparat.
Tu tii dieta rina 90`s?Si functioneaza? K am vazut o multime de pareri si nu mai sh ce sa cred:-/
Ms mult pt sfaturi:-*:-*:-*:-*


pai am tinut rina 6 zile ..si apoi am avut un majorat ,,si sa dus:D:))
dar acum le am pe fete si ne sustinem:) si azi e prima zi...adica a fost:)
pai si eu stiu cum e cu rina:D ...
da daca mananc suficient minim 1000 de kcal:) ...
si apoi nu cresc la 1500 si mananc nesanatos:d :)) nu cred ca se vor veni kg inapoi...voi tine si perioada de mentinere:D

deedee13 02 aug 2010 20:04:27

Re: Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
As tine si eu dar mi-e sa nu renunt k de obicei:(
M-am mai uitat pe net sa vad ce e cu dieta asta si vad k mai sunt persoane kre au rezultate...Cert e k o sa scot painea si dulciurile (aici o sa fie mai greu),pastele,cartofii,tot ce nu e bun din meniu,ma apuc de sport k tot oi reusi pana la ziua cea mare :"> k am vazut niste rochii de mireasa si vreau neaparat!!!!
Iti multumesc k esti alaturi de mn,o sa reusim pana la urma sa castigam batalia asta:D

lucia ely 02 aug 2010 20:09:14

Re: Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
Citat:

Anterior postat de deedee13 (Post 275397)
As tine si eu dar mi-e sa nu renunt k de obicei:(
M-am mai uitat pe net sa vad ce e cu dieta asta si vad k mai sunt persoane kre au rezultate...Cert e k o sa scot painea si dulciurile (aici o sa fie mai greu),pastele,cartofii,tot ce nu e bun din meniu,ma apuc de sport k tot oi reusi pana la ziua cea mare :"> k am vazut niste rochii de mireasa si vreau neaparat!!!!
Iti multumesc k esti alaturi de mn,o sa reusim pana la urma sa castigam batalia asta:D

ia zi-mi azi ce ai mancat?!
o sa te sustin draga mea!!:*:*:*

deedee13 02 aug 2010 20:23:23

Re: Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
Pfffoaiiii...Sunt viitoarea soacra acasa si am cam dat-o in bara,am mancat de toate:)):)):))
M-am trezit pe la ora 12,deci am sarit peste micul dejun si la pranz am mancat doar ciorba pt k eram proaspat trezita si nu mi-era foame...Pe la 5 dupa masa am mancat niste carnita si niste salata,dar am mancat paine facuta in casa(e delicioasa si nu am cum sa ma abtin:((:((:(( ) si o gogoasa.
Cand gatesc eu rar dak sar calu`,dar azi...Si ma mustra constiinta dupa ce am mancat,dar macar nu am mai pus nimic in gura de pe la 5:30 - 6:00
Sunt pofticioasa:(
Si iubitu`e pofticios din alte puncte de vedere(dar e bine k se mai ard calorii:))) si...de aici si foamea(cateodata)
ms mult draga pt sustinere:-*:-*:-*:-*

lucia ely 02 aug 2010 20:38:16

Re: Jurnal de viitoare miresica - Deedee13
 
Citat:

Anterior postat de deedee13 (Post 275429)
Pfffoaiiii...Sunt viitoarea soacra acasa si am cam dat-o in bara,am mancat de toate:)):)):))
M-am trezit pe la ora 12,deci am sarit peste micul dejun si la pranz am mancat doar ciorba pt k eram proaspat trezita si nu mi-era foame...Pe la 5 dupa masa am mancat niste carnita si niste salata,dar am mancat paine facuta in casa(e delicioasa si nu am cum sa ma abtin:((:((:(( ) si o gogoasa.
Cand gatesc eu rar dak sar calu`,dar azi...Si ma mustra constiinta dupa ce am mancat,dar macar nu am mai pus nimic in gura de pe la 5:30 - 6:00
Sunt pofticioasa:(
Si iubitu`e pofticios din alte puncte de vedere(dar e bine k se mai ard calorii:))) si...de aici si foamea(cateodata)
ms mult draga pt sustinere:-*:-*:-*:-*


deci ai de gand sa o tii mereu cu stilul asta?!! sa mananci dezordonat?!! si de toate?!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:52:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO