forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc ! (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/erica51-doamne-ajuta-mi-slabesc-8077.html)

VAmedeea 11 mai 2011 17:42:52

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de erica51 (Post 653669)
Sincer, incerrc sa adun mesaje, nu prea sunt bagata in seama, dar perseverez !

Erica, tu nu scrii prea mult si nici nu am vazut intrebari puse de tine. Poate de aceea nici fetele nu iti raspund, ca nu stiu ce sa iti zica. Fii un pic mai vorbareata, spune-ne ce mai gatesti, cum iti mai e, treburi de genul asta. Bine, atat cat te simti tu confortabil sa impartasesti. Incearca sa dai sfaturi pe unde vezi ca e nevoie. Si vei vedea cum iti vei face cateva prietene.
si e suficient sa fie 2-3 persoane cu care sa vb mai des. Ca atunci cand e nevoie, sa aiba cine sa te sustina.
Pupici!>:D<>:D<>:D<

rozeta 12 mai 2011 12:43:24

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de erica51 (Post 645526)
Stii eu cum le-am protejat, este adevarat ca am vreo 30 de buc. Am asezat peste ele flacoane de la apa plata, ziua daca este cald le scot, daca nu este cald le poti lasa asa pana se indreapta vremea. Asa butasesc toamna trandafirii cu flacoane si primavara cand le scot au frunze si ramana, se prind, de acolo mi-a venit ideea. Deja am scos flacoanele de pe trandafiri, ca sa se aclimatizeze ca nu este nici foarte cald, pana vine caldura mare e ff bine pentru ei. Te pup

Buna Erica51.La vara gradina ta va fi o bogatie de alimente sanatoase si o mireasma de la flori care te fac sa lucrezi cu drag printre ele.Sa ai o saptamana frumoasa.pupicei[ *86*]

rozeta 12 mai 2011 12:52:22

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de erica51 (Post 647075)
Rozeta , draga mea, ma bucur cand treci pe la mine. Spune-mi, te-ai decis asupra unei diete sau tii o hipocalorica personalizata ?

Buna Erica51.Inca nu m-am decis asupra unei diete,sunt in perioada de acomodare cu un program orar fix de a servi mesele.Asa cum stii bugetul de pensie este limitat si sper ca toate recomandarile tale sa ma incadrez in el.Acum vine vara si sunt in abundenta legume si fructe proaspete pe piata.Pupicei [*54*]

rozeta 12 mai 2011 12:59:38

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de crissa08 (Post 650043)
Buna!
Sa sti ca si eu am huzurit putin prin carbo si uite ca acum tre sa fiu mai drastica!
Ne vom descurca, fi fara grija! Acum sarbatori mari nu prea mai sunt, pana la Craciun ajungem slabanoage!!!
Te pupic!

Buna Crissa03.Ce bine ar fi sa ai gura aurita si pana la Craciun sa fim slabanoage.Atunci chiar am fi norocoase ca am descoperit site-ul acesta si pe voi cu incurajari.Pupicei si scuze ca am intrat in vorba.@};-

erica51 13 mai 2011 21:10:04

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de rozeta (Post 654944)
Buna Erica51.Inca nu m-am decis asupra unei diete,sunt in perioada de acomodare cu un program orar fix de a servi mesele.Asa cum stii bugetul de pensie este limitat si sper ca toate recomandarile tale sa ma incadrez in el.Acum vine vara si sunt in abundenta legume si fructe proaspete pe piata.Pupicei [*54*]

Ai dreptate Rozeta, noroc ca am mostenit in gradina mea de flori, stevie si de doua saptamani o tin tot asa, ieri am gatit ultima, asa ca am mai facut putina economie la buget. Dar luni primesc pensia si fac aprovizionare mai sanatoasa.
Stii cum am gatit-o? Putin ulei de fs, o ceapa, doi catei de usturoi, lapte prins de doua zile, deci acrisor, o lingura granule de soia,o lingura de gogosar rosu, o lingura de ardei in buluion, doua ligurite de macris pasta si am adaugat frunzele taiate taietei (nu le-am fiert pt a pastra vitaminele). este excelenta. Sapamana trecuta am avut pulpe de pui, acum peste file.

rozeta 13 mai 2011 23:53:14

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de erica51 (Post 657120)
Ai dreptate Rozeta, noroc ca am mostenit in gradina mea de flori, stevie si de doua saptamani o tin tot asa, ieri am gatit ultima, asa ca am mai facut putina economie la buget. Dar luni primesc pensia si fac aprovizionare mai sanatoasa.
Stii cum am gatit-o? Putin ulei de fs, o ceapa, doi catei de usturoi, lapte prins de doua zile, deci acrisor, o lingura granule de soia,o lingura de gogosar rosu, o lingura de ardei in buluion, doua ligurite de macris pasta si am adaugat frunzele taiate taietei (nu le-am fiert pt a pastra vitaminele). este excelenta. Sapamana trecuta am avut pulpe de pui, acum peste file.

Buna Erica51.Sa stii ca am sa incerc reteta ta.Eu am gatit stevia asa ca pe spanac(mancarica).Mai mananc fasole verde tot asa cu usturoi,ulei,marar verde tocat si un pic de zeama de lamaie,un praf de sare.>:D< >:D< >:D<

VAmedeea 14 mai 2011 08:16:18

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Mai fetelor, mie mi-e pofta de o ciorba din aia racoritoare de loboda. Asa cum facea mama acasa. Ca pe aici a venit deja vara. Dar nu gasesc eu verdeturi de-ale noastre sa cumpar.:(

Erica, ce mai faci azi bun de mancare?
Ce casuta ti-ai facut? Mi-ai scris ca ti-ai proiectat-o singurica. Si eu am deja un plan aproximativ in cap, asta daca vreodata imi voi permite o casa. Dar de, sunt tanara si sper.
Cine stie, daca ajung mare celebritate in ale machiajului...:)) Vb. ceea, vrabia malai viseaza!
Te pup!>:D<>:D<>:D<

rozeta 14 mai 2011 15:12:20

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 657481)
Mai fetelor, mie mi-e pofta de o ciorba din aia racoritoare de loboda. Asa cum facea mama acasa. Ca pe aici a venit deja vara. Dar nu gasesc eu verdeturi de-ale noastre sa cumpar.:(

Erica, ce mai faci azi bun de mancare?
Ce casuta ti-ai facut? Mi-ai scris ca ti-ai proiectat-o singurica. Si eu am deja un plan aproximativ in cap, asta daca vreodata imi voi permite o casa. Dar de, sunt tanara si sper.
Cine stie, daca ajung mare celebritate in ale machiajului...:)) Vb. ceea, vrabia malai viseaza!
Te pup!>:D<>:D<>:D<

Buna VAmedeea.Luni sau marti saptamana viitoare fac ciorba de loboda.Iar pt cina seara piept de pui pe gratar.Of o casa la curte,mai ales in Bucuresti putine persoane mai o pot cumpara.IN rest sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti indeplinesti visul.O zi buna.[*54*]

rozeta 14 mai 2011 15:21:53

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 657481)
Mai fetelor, mie mi-e pofta de o ciorba din aia racoritoare de loboda. Asa cum facea mama acasa. Ca pe aici a venit deja vara. Dar nu gasesc eu verdeturi de-ale noastre sa cumpar.:(

Erica, ce mai faci azi bun de mancare?
Ce casuta ti-ai facut? Mi-ai scris ca ti-ai proiectat-o singurica. Si eu am deja un plan aproximativ in cap, asta daca vreodata imi voi permite o casa. Dar de, sunt tanara si sper.
Cine stie, daca ajung mare celebritate in ale machiajului...:)) Vb. ceea, vrabia malai viseaza!
Te pup!>:D<>:D<>:D<

Buna VAmedeea.Poate ca acolo in Italia e mai usor sa-ti indeplinesti visul de a cumpara o casa.Dumnezeu sa-ti ajute sa o cumperi.Pupicei.[*130*]

VAmedeea 14 mai 2011 17:45:20

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Multumesc mult Rozeta. Sincer, situatia nu e roz pe nicaieri. Vom trai si vom vedea. Si eu sper. Multumesc mult! Si pofta buna!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:15:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO