forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 11 sep 2010 17:14:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:10
Cascaval afumat, 20g - 71 calorii
Crenvursti de pui, 45g - 100 calorii
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 250ml - 110 calorii
Fulgi de cereale (grau, secara, ovaz, orz), Sanovita, 40g - 128 calorii

Gustare 1, ora 12:45
Nectarine, 115g - 51 calorii
Pere, 170g - 99 calorii
Ceai verde, 250ml - 5 calorii

Prânz, ora 14:00
Ceai verde, 250ml - 5 calorii
Salata de vinete a la Slabuta, 70g - 30 calorii
Telemea de vaca, 62g - 170 calorii
Sardine in ulei cu lamaie, John West, 32g - 70 calorii

Cina, ora 18:01
Ardei rosu gras, 95g - 30 calorii
Salata de vinete by Husky, 110g - 44 calorii
Supa de legume by alinutza656, 250ml - 48 calorii
Carne de pui, pipota, toate clasele (de pui), gatita, fiarta la foc mic (innabusita), 48g - 74 calorii
Ceai verde, 200ml - 4 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1039 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1596 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1596 calorii


pe la 8 urmeaza sportul ;))
mai tarziu poate mai mananc o nectarina sau un iaurt 0% mai degraba ca am mancat destule fructe azi :D
acum....cu greu trebuie sa ma dezlipesc de laptop pentru ca trebuie sa citesc..iar :D asta dupa ce imi beau ceaiul ;)
voi ce mai faceti?sunt gata meniurile voastre?

Florea Andreea 11 sep 2010 17:56:41

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Bravo! Imi place meniul tau.:D Sa ai spor la sport!>:D<

happygirldiana 11 sep 2010 18:02:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324579)
Bravo! Imi place meniul tau.:D Sa ai spor la sport!>:D<

merci!;)sa fie!desi am o febra de zile maaari :)))

Florea Andreea 11 sep 2010 18:26:54

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324587)
merci!;)sa fie!desi am o febra de zile maaari :)))

Atunci ia-o mai incet un pic si nu uita de incalzire.

happygirldiana 11 sep 2010 18:34:02

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324606)
Atunci ia-o mai incet un pic si nu uita de incalzire.

nu,mereu fac incalzire,dar acum cand oi face sport fac 10-15 min de streching inainte de sport sa ma descos bine:))
as lua-o mai incet dar cred ca sunt obsedata de TJ mai ales Ab Jam si cardio patry-urile alea superbe :d
apropo de astea,iubitu' imi propunea o data sa fac sport cand e si el in preajma:-o o Doamne,cand e sor-mea de fata mai merge dar nu stiu....si el..bine,ca m-a vazut in diferite si multe ipostaze dar in asta mi se pare un pic aiurea :) zicea ca vrea sa ma vada practicand sportul care ma face si mai frumoasa decat sunt:"> nu ma bucur decat ca sunt rezultate vizibile si ii plac si lui :-x

Florea Andreea 11 sep 2010 18:40:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324612)
nu,mereu fac incalzire,dar acum cand oi face sport fac 10-15 min de streching inainte de sport sa ma descos bine:))
as lua-o mai incet dar cred ca sunt obsedata de TJ mai ales Ab Jam si cardio patry-urile alea superbe :d
apropo de astea,iubitu' imi propunea o data sa fac sport cand e si el in preajma:-o o Doamne,cand e sor-mea de fata mai merge dar nu stiu....si el..bine,ca m-a vazut in diferite si multe ipostaze dar in asta mi se pare un pic aiurea :) zicea ca vrea sa ma vada practicand sportul care ma face si mai frumoasa decat sunt:"> nu ma bucur decat ca sunt rezultate vizibile si ii plac si lui :-x

Nu cred ca e o idee rea sa te vada cand faci sport...poate il convingi sa se bage si el:D...asta doar daca nu esti pudica...pana la urma cred ca te-a vazut in multe ipostaze si asta v-ar putea apropia si mai mult. Asta e parerea mea doar.:D

happygirldiana 11 sep 2010 18:43:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324616)
Nu cred ca e o idee rea sa te vada cand faci sport...poate il convingi sa se bage si el:D...asta doar daca nu esti pudica...pana la urma cred ca te-a vazut in multe ipostaze si asta v-ar putea apropia si mai mult. Asta e parerea mea doar.:D

el alearga nu cred ca s-ar baga la astfel de exercitii,nu cred ca sunt pe placul lui :D desi cred ca pana la urma ii fac o invitatie.si-asa mi-i naspa sa fac singura sport...

Florea Andreea 11 sep 2010 18:47:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324618)
el alearga nu cred ca s-ar baga la astfel de exercitii,nu cred ca sunt pe placul lui :D desi cred ca pana la urma ii fac o invitatie.si-asa mi-i naspa sa fac singura sport...

Mno vezi...nu e o idee rea:D. Mie mi-ar placea sa ma vada facand sport, mai ales tae bo, ca acolo ma chinui cel mai tare:))...sa vada cum ma chinui si asa poate apreciaza mai mult tot ce incerc sa fac si rezultatele pe care le am.:D
Ca e usor sa te gandesti ca "ce fain, o slabit"...dar e mult mai greu sa o faci.:D

happygirldiana 11 sep 2010 18:51:00

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Florea Andreea (Post 324624)
Mno vezi...nu e o idee rea:D. Mie mi-ar placea sa ma vada facand sport, mai ales tae bo, ca acolo ma chinui cel mai tare:))...sa vada cum ma chinui si asa poate apreciaza mai mult tot ce incerc sa fac si rezultatele pe care le am.:D
Ca e usor sa te gandesti ca "ce fain, o slabit"...dar e mult mai greu sa o faci.:D

tare haioasa ai fost cu"ce fain,o slabit":)))
da,ai dreptate aici.oricum cred ca te apreciaza chiar daca nu vede cat te chinui.si cred ca te si sustine si e alaturi de tine:D
si oricum,pana la urma,o faci mai intai pentru tine,sa fii slabuta,sanatoasa si frumoasa(cred eu) si apoi pentru altii :D

Florea Andreea 11 sep 2010 18:55:58

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 324627)
tare haioasa ai fost cu"ce fain,o slabit":)))
da,ai dreptate aici.oricum cred ca te apreciaza chiar daca nu vede cat te chinui.si cred ca te si sustine si e alaturi de tine:D
si oricum,pana la urma,o faci mai intai pentru tine,sa fii slabuta,sanatoasa si frumoasa(cred eu) si apoi pentru altii :D

Clar ca toate facem asta pt noi...daca nu, e deja o batalie pierduta... dar si lucrurile colaterale, de exemplu felul in care suntem percepute de lumea din jurul nostru au o oarecare importanta, pot fi un boost de incredere si motivatie.:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:51:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO