forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   #Slabesc! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/slabesc-12777.html)

lonely 05 mar 2020 08:18:47

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata >:D<

Ieri si de post, azi trecem la dieta obisnuita.
Mic dejun cu cascaval vegetal, lapte de cocos, sunca presata, somon afumat, ardei capia si 2 felii paine de secara prajita. Si 2 cornulete cu nuca.
A propos, imi place painea de secara, m-am obisnuit deja cu ea.
Gustare 2 portocale si pranz pui cu smantana si ciuperci.
Apa cat e necesar si sper sa nu am nici o abatere.
O zi buna de slabit va doresc :-*

lonely 06 mar 2020 13:03:49

Re: #Slabesc!
 
Buna ziua fete slabute >:D<

Desi devin plictisitoare, raportez si ieri o zi cuminte desi... Dac-ar fi fost dupa mine... ;))
Astazi incerc sa mentin trend-ul si sa fiu la fel de cuminte. Maine dimineata am cantar si n-as vrea sa dau cu bata in balta tocmai acum. Mai ales ca saptamana trecuta arata stagnare.
Bine, asa la pantalon simt ca am mai dat jos, cureaua ar mai necesita o gaura :D dar nu vreau sa fiu prea optimista si sa ma dezamagesc maine.

Va sarut de nu va vedeti :-*

lonely 09 mar 2020 12:11:40

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata si la multi ani pentru toate femeile de-aici >:D<:-*
Si pentru astazi cine poate inchin 44 de pahare de ... apa

Revin cu vesti minunate pentru mine, 96 kg sambata.
Nu-mi venea sa cred, m-am dat jos, m-am urcat iar, ce sa mai... fericire maxima :))

Asta ma motiveaza sa continui, pana la sfarsitul lunii sper sa ajung la 93 acolo unde m-am oprit anul trecut in mai.
Si dupa... sunt hotarata de la 1 aprilie - si nu e pacaleala, sper - sa incep si sala. Macar de 2-3 ori pe saptamana. Sa urgentez slabitul si sa ma si tonifiez un pic daca se poate.
Azi revin dupa un weekend nu foaaarte destrabalat. Am mancat tort de portocale, carne prajita, paine si am baut si o bere. Doar trebuia sa sarbatoresc :))
Duminica doar masa de pranz am mancat - gratar cu salata verde.
Apa cam naspa... nu prea beau apa acasa... uit.
Astazi mic dejun cam ca de obicei, gustare cu ananas proaspat, si pranz cu pulpe de pui la cuptor si legume la wok.
Apa trebuie sa ajung iar la 3 l si pot sa spun ca intru iar in ritm.

Va doresc o zi minunata cu multe sute de grame pierdute >:D<

lidiuta 09 mar 2020 13:25:43

Re: #Slabesc!
 
La mulţi ani! Mă bucur pentru tine, felicitări!>:D<Tort de portocale, sună apetisant...:D

lonely 09 mar 2020 16:43:55

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1449720)
La mulţi ani! Mă bucur pentru tine, felicitări!>:D<Tort de portocale, sună apetisant...:D

Sunatul ca sunatul dar gustul......mirific :)

lonely 10 mar 2020 10:33:33

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata>:D<

Ieri am festelit meniul cu ... mucenici, normal.
Am mancat unul singur, la insistentele sotului meu " ia, ca o singura data in an mananci de-asta".
Bine, n-a durat mult sa ma las convinsa :))
Recunosc ca m-am simtit pe jumatate vinovata pentru ca mi-am facut calculul si cum nu aveam foaaaarte multe calorii, am cedat si am mancat unul. Ce sa zic, mi-a placut, nu pentru ca-mi plac foarte mult, nu imi place cocaraia, nu mananc pandispan, cozonac, etc. Dar cu miere si nuca a fost chiar bun.
Azi sper sa nu mai apara nimic si chiar daca apare refuz categoric.
Ieri s-au servit bomboane la serviciu, am luat una si o am si acum pe birou.
Nu ma tenteaza, mai degraba ma tenteaza tortul de ciocolata pe care il am in frigider, facut duminica. Dar... #rezist!
Azi mi-am propus o zi cuminte, sper sa ajung la 3 l de apa fara mult efort.

Va doresc sa fiti mai ambitioase ca mine >:D<

lonely 11 mar 2020 08:36:18

Re: #Slabesc!
 
Buna dimineata >:D<

Raport pe ziua de ieri: o zi conforma de dieta.
Azi zi cu carbohidrati, am luat mai mult ananas la mine poate reduc cat de cat din back rolls :D
Am sa ma limitez la 2.5 l apa, mi-e din ce in ce mai greu sa ajung la 3 l.

Va doresc o zi cuminte si insorita>:D<

adinico 11 mar 2020 11:21:37

Re: #Slabesc!
 
bravoooo pentru ziua de ieri asta e chiar bine..sa inteleg ca tortul a ramas neatins de papilele tale ?:)
cumpatare maxima >:D<

lonely 11 mar 2020 19:51:17

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1449744)
bravoooo pentru ziua de ieri asta e chiar bine..sa inteleg ca tortul a ramas neatins de papilele tale ?:)
cumpatare maxima >:D<

:)) Deschid frigiderul, ma uit la el.... inchid usa cu "mananc maine dimineata" si tot asa in fiecare zi. Cred ca am sa gust si eu maine o feliuta asaaaa cam cat se ia pe cutit ;))

Ma tot grabesc sa ajung la 93 si de-aia nu-mi prea vine sa trisez in timpul saptamanii :)
Pup >:D<:-*

Rallara 15 mar 2020 17:56:46

Re: #Slabesc!
 
Buna lonely, spor la slabit!!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:36:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO