forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   #Slabesc! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/slabesc-12777.html)

butterfly30 03 mar 2020 09:26:18

Re: #Slabesc!
 
Eu îți recomand să nu exagerezi cu apa. Da, e buna, dar nu trebuie exagerat cu nimic. Sa știi ca exista inclusiv intoxicație cu apa, cu simptome f neplăcute dacă bei mult odată.. Învață să îți asculți senzația de sete. E greu, e cel mai greu, dar este un exercițiu foarte util.

lonely 03 mar 2020 10:45:36

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1449593)
Eu îți recomand să nu exagerezi cu apa. Da, e buna, dar nu trebuie exagerat cu nimic. Sa știi ca exista inclusiv intoxicație cu apa, cu simptome f neplăcute dacă bei mult odată.. Învață să îți asculți senzația de sete. E greu, e cel mai greu, dar este un exercițiu foarte util.

Buna,

Nuu, nu exagerez, sunt in limite si cu 3.5 l apa. Stiu de intoxicatia de apa dar sper sa nu ajung acolo :) Oricum de cand am inceput sa beau apa parca mai multa as bea :)

Zoe 03 mar 2020 14:41:44

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 1449575)
Chiar asa, cu mic dejun si portocale azi la gustare am ajuns la 714 calorii.

cam câte calorii mănânci tu zilnic?

lonely 04 mar 2020 11:03:36

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1449608)


cam câte calorii mănânci tu zilnic?

Buna >:D<

Pentru ca tin postul intermitent nu ajung la foarte multe calorii, in medie as spune undeva la 800 calorii / zi. Bine, am zile cu 1200(zilele de post) si am zile si cu 700 calorii.
Stiu nu sunt multe, cam bate in infometare dar sincer in timpul zilei nu mi-e foame, iau mic dejun destul de copios, o gustare si pranz. Seara in schimb m-apuca foamea. DAr sting cu apa si gata :)

lidiuta 04 mar 2020 11:34:55

Re: #Slabesc!
 
Să înţeleg că la cină nu mănânci nimic? Poţi dormi ok?

lonely 04 mar 2020 12:07:27

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1449627)
Să înţeleg că la cină nu mănânci nimic? Poţi dormi ok?

Nimica nimicuta, 'racan de mamitica me :((

Am apa si uneori mai beau o jumatate de ceasca de cafea.

De-aia la inceput ma bagam in pat repede sa nu imi vina idei si sa adorm ca sa nu ma gandesc la mancare :))

Zoe 04 mar 2020 12:12:06

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 1449631)
Nimica nimicuta, 'racan de mamitica me :((

:)) :))
să ne înțelegem, nu râd de răul omului, cât că te și vedeam aolindu-te :))
mda. nu comentez la numărul de calorii, că ești om mare. zic doar, ca bemol: am avut parte de o slăbire spectaculoasă, parțial neintenționată, prin metoda asta, și e foarte greu de menținut. mai exact la mine n-a ținut decât vreo 2 ani. just my two cents.

lonely 04 mar 2020 12:27:58

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1449632)


:)) :))
să ne înțelegem, nu râd de răul omului, cât că te și vedeam aolindu-te :))
mda. nu comentez la numărul de calorii, că ești om mare. zic doar, ca bemol: am avut parte de o slăbire spectaculoasă, parțial neintenționată, prin metoda asta, și e foarte greu de menținut. mai exact la mine n-a ținut decât vreo 2 ani. just my two cents.

Da, imi imaginez ca e greu de mentinut dar la varsta mea 2 ani e o vesnicie :)))))
Glumesc, sper sa-mi aleg niste alimente pe care sa le pastrez si pe viitor. Momentan experimentez, chia, quinoa, mananc mai multe legume - ceea ce pentru mine e foarte greu fiind o carnivora convinsa. Daca as putea sa mananc multa carne, grasimi, cartofi prajiti, mujdei si paine as fi cea mai fericita. Nu-mi trebuie fructe, legume verzi, nu sunt cu sucuri sau bauturi alcoolice, nici cu dulciurile nu sunt disperata. Dar pune-mi pizza sau tochitura in fata ca pana nu termin tot nu ma las. Chiar, nu e nici o dieta cu pizza? :))

Zoe 04 mar 2020 13:37:14

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 1449634)
dar la varsta mea 2 ani e o vesnicie :)))))

Nu-mi trebuie fructe, legume verzi, nu sunt cu sucuri sau bauturi alcoolice, nici cu dulciurile nu sunt disperata. Dar pune-mi pizza sau tochitura in fata ca pana nu termin tot nu ma las. Chiar, nu e nici o dieta cu pizza? :))

înhî, să vezi ce repede trec ăia 2 ani și te uiți la tine și zici: deja? iar sunt grasă!? :((
:)):))

daaaa, știu ce spui, că nici eu dulciuri, sucuri nici atât, fructe meh. există dietă de carnivori grăsimivori, dar se cheamă dukan și e cam nocivă pentru rinichi și ficat, te cam pune jos.

lonely 04 mar 2020 14:08:02

Re: #Slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1449636)


înhî, să vezi ce repede trec ăia 2 ani și te uiți la tine și zici: deja? iar sunt grasă!? :((
:)):))

daaaa, știu ce spui, că nici eu dulciuri, sucuri nici atât, fructe meh. există dietă de carnivori grăsimivori, dar se cheamă dukan și e cam nocivă pentru rinichi și ficat, te cam pune jos.

Nu stiu de ce dar nu ma pot alinia la nici o dieta stricta.
Si cand zic stricta zic: pranz-2 oua cu spanac si o rosie, de ex. Nu ma tine mult asa ceva si de-asta prefer sa-mi stabilesc eu alimentele pe care mi le doresc in ziua respectiva. O singura data am tinut dieta daneza 14 zile, am dat jos 7 kg - pentru mine asta e o dieta fast - dar pe o perioada lunga de timp m-as sui pe pereti sa citesc dupa foaie ce am voie sa mananc. De-aia si evit un nutritionist. Cred ca m-as certa cu el de prima data. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:53:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO