forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Cand sunt deprimata imi vine sa mananc mult! Help! (http://forum.slabute.ro/motivatie/cand-sunt-deprimata-imi-vine-mananc-mult-help-5582.html)

Andreea24 23 iul 2010 21:04:05

Re: Cand sunt deprimata imi vine sa mananc mult! Help!
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 263806)

Nu poti vorbi cu sotul tau? Sa stab ca timp de o luna fara pizza sau prajituri? Ti-ar fi de ajutor asa

Mi-ar fi de mare ajutor dar mai mult de o saptamana nu rezista. Aseara i-am cumparat 4 prajituri, nu mai putea de pofta (cand eram gravida cumparam prajituri si dulciuri pt el, eu nu pofteam chiar asa des, parca el era ''gravid''), in fine, si nu am mancat din ele, am gustat putin azi dimineata, in schimb el se simte si acum groaznic de la atata dulce.
Eu oricum sunt singura care se tine de dieta, el le combina (paine, carne...), mananca pe la 12 noaptea, m-am saturat sa imi bat gura degeaba, il las in pace si imi vad de planul meu. Am avut perioade cand nici nu gustam in timp ce el se indopa cu vreo 3 pungi de chips-uri, napolitane si alte porcarii, si eram foarte mandra de mine. O sa incerc iar chestia asta.

sunshine 23 iul 2010 21:11:15

Re: Cand sunt deprimata imi vine sa mananc mult! Help!
 
:( Eu zic sa il bati la cap in continuare. Total nesanatoase chipsurile , d-apoi 3 pungi deodata :-s Incearca sa-l motivezi sa slabeasca.. daca mananca o prajitura la o per de timp, nu i asa grav, dar 4 prajituri asa dintr-un foc...

Andreea24 24 iul 2010 01:23:16

Re: Cand sunt deprimata imi vine sa mananc mult! Help!
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 265422)
:( Eu zic sa il bati la cap in continuare. Total nesanatoase chipsurile , d-apoi 3 pungi deodata :-s Incearca sa-l motivezi sa slabeasca.. daca mananca o prajitura la o per de timp, nu i asa grav, dar 4 prajituri asa dintr-un foc...

Avea prostul obicei sa isi ia cate o punga din fiecare; [*125*] acum ii iau o punga si o mananca in 2 zile, si prajiturile le-a mancat a doua zi, in vreo 3 reprize, in seara aia a gustat din ele; nu l-am batut la cap, am incercat sa vad partea plina a paharului.
In prima saptamana de dieta a slabit vreo 3kg (probabil doar apa), si era motivat, dar cand a ajuns la 500g in a 3 saptamana s-a cam stricat treaba. L-am avertizat ca asa va fi. Toti avem momente cand cedam, important este sa ne ridicam si sa mergem mai departe [*ok*]

sunshine 24 iul 2010 05:48:09

Re: Cand sunt deprimata imi vine sa mananc mult! Help!
 
Da asa este:) Oricum este bine ca tu ai un partener de slabit si este mai simplu in doi. Incearca sa-l iei la sport cand stii tu ca urmeaza sa manance praji, Presupun ca stii de regula cand il apuca poftele:))

Andreea24 24 iul 2010 09:31:30

Re: Cand sunt deprimata imi vine sa mananc mult! Help!
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 265574)
Da asa este:) Oricum este bine ca tu ai un partener de slabit si este mai simplu in doi. Incearca sa-l iei la sport cand stii tu ca urmeaza sa manance praji, Presupun ca stii de regula cand il apuca poftele:))

Daca l-as pune sa faca sport de fiecare data cand mananca dulciuri... [*lesin*]
Nu ii place deloc sportul, mereu cauta scuze; ca daca ar avea o banda de alergat ar alerga zilnic, asa a zis si inainte sa cumparam bicicleta, ganterele... si le-a folosit 15 minute :)) Mai iesim la plimbare vreo 2 ore, asta e singura miscare; ar trebui sa facem Turul Frantei [*ciclism*] ca sa arda toate dulciurile :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:22:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO