forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic? (http://forum.slabute.ro/motivatie/cum-faceti-ca-weekend-mancati-tot-dietetic-6195.html)

mvthebest 10 sep 2010 15:51:15

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Citat:

Anterior postat de Purple flower (Post 323258)
Eu tind sa cred ca este adevarat. As este si in familia mea. Pe linia bunicii mele, adica mama, bunica, sora bunicii (matusa mamei) toate sunt plinute.
In schimb sora mamei mele seamana cu bunicul care este slab, la fel si verisorul meu.
Eu am fost la fel , dar in urma cu 4 ani am reusit sa ajung la o greutate de om cat de cat normal :) si acum sunt hotarita sa merg si mai jos de atat .
Daca ai o vointa de fier, mananci sanatos, este imposibil sa nu ajungi la greutatea ideala doar pt ca asta e gena. Doar ca este mai greu, trebuie sa lupti mai mult. Adica sunt persoane care care au o gena "mai buna" , arderi mai bune, si mananca ce vor fara sa se ingrase. Am o prietena in situatia asta care de mica era complexata ca ar vrea sa se ingrase si manca mereu mai mult ca noi. Defapt, mananca si acum la 23 de ani foarte mult si tot asa batz este . :) Fiecare cu norocul lui. Cateodata trebuie sa mai impingem noi de la spate norocul.

Eu cand am fost micuta am fost f slaba. Toti din familie se mirau ca ei de mici erau grasi,iar eu nu. Dar cand am ajuns la pubertate am inceput sa iau proporti,si am luat k-lumea pana am ajuns la 73kg:(.
Dar dupa am dat foarte repede 10kg,fara efort. Acum la ultimele kg imi este cam greu.
Mi-a spus o matusa,ca degeaba tot ma chinui ca asta e gena sa fim grasi,dar eu tind sa cred ca nu este asa. In primul rand mancarea m-a ingrasat si in al 2 rand eu am fost f slaba micuta, bagau in minte calciu,vitamine ca sa ma ingras pentru ca nu-mi placea mancarea si am avut si anemie. (am si akm putina anemie).

anqutz 10 sep 2010 16:00:08

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 323264)

Eu cand am fost micuta am fost f slaba. Toti din familie se mirau ca ei de mici erau grasi,iar eu nu. Dar cand am ajuns la pubertate am inceput sa iau proporti,si am luat k-lumea pana am ajuns la 73kg:(.
Dar dupa am dat foarte repede 10kg,fara efort. Acum la ultimele kg imi este cam greu.
Mi-a spus o matusa,ca degeaba tot ma chinui ca asta e gena sa fim grasi,dar eu tind sa cred ca nu este asa. In primul rand mancarea m-a ingrasat si in al 2 rand eu am fost f slaba micuta, bagau in minte calciu,vitamine ca sa ma ingras pentru ca nu-mi placea mancarea si am avut si anemie. (am si akm putina anemie).

De acord cu tine. Din cate mi-ai povestit ai tai sunt obisnuiti sa manance mancare grasa si carbo multi. Daca nu aveti probleme de sanatate care sa va ingrase (de ex pb cu tiroida si tu nu ai mentionat niciodata acest lucru), cred ca e de la obiceiurile alimentare. Asa ca nu te da batuta.

mvthebest 10 sep 2010 16:06:34

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 323282)


De acord cu tine. Din cate mi-ai povestit ai tai sunt obisnuiti sa manance mancare grasa si carbo multi. Daca nu aveti probleme de sanatate care sa va ingrase (de ex pb cu tiroida si tu nu ai mentionat niciodata acest lucru), cred ca e de la obiceiurile alimentare. Asa ca nu te da batuta.

E doar prostul obicei alimentar,nu au probleme cu tirodida. Dar acest prost obicei alimentar le-a adus multe probleme,dar nah eu nu le mai spun nik.:)
Abia astept sa am apartamentul meu.:x

anqutz 10 sep 2010 16:09:16

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 323292)

E doar prostul obicei alimentar,nu au probleme cu tirodida. Dar acest prost obicei alimentar le-a adus multe probleme,dar nah eu nu le mai spun nik.:)
Abia astept sa am apartamentul meu.:x

Cu atat mai mult, atunci nu ar trebui sa te simti descurajata. :) O sa vina si timpul cand o sa ai casa ta, dar momentan trebuie sa te concentrezi pe prezent.

mvthebest 10 sep 2010 16:13:41

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 323296)


Cu atat mai mult, atunci nu ar trebui sa te simti descurajata. :) O sa vina si timpul cand o sa ai casa ta, dar momentan trebuie sa te concentrezi pe prezent.

Da,dar ispitele sunt multe. Si sunt momente cand chiar cedez pentru ca nu mai pot.
Maine sau zilele astea vor sa faca gogosi:(,stiu sigur ca cedez,nici nush de cand nu am mai mancat. Iar miercuri e ziua lu mami,alte ispite.
Atunci cand incep scoala voi avea si alte ocupatii si sper sa fie mai bine.

anqutz 10 sep 2010 16:25:23

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 323304)

Da,dar ispitele sunt multe. Si sunt momente cand chiar cedez pentru ca nu mai pot.
Maine sau zilele astea vor sa faca gogosi:(,stiu sigur ca cedez,nici nush de cand nu am mai mancat. Iar miercuri e ziua lu mami,alte ispite.
Atunci cand incep scoala voi avea si alte ocupatii si sper sa fie mai bine.

Atata timp cat te poti limita ca sa-ti faci pofta si nu mananci de foame eu zic ca merge. :)

mvthebest 10 sep 2010 16:29:23

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 323318)


Atata timp cat te poti limita ca sa-ti faci pofta si nu mananci de foame eu zic ca merge. :)

>:D< Ma rog sa fie bine:))

anqutz 10 sep 2010 16:32:19

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 323322)

>:D< Ma rog sa fie bine:))

Pai nu? :)) Deja ai dat ceva jos, incet dar sigur si te-ai mai si rasfatt ocazional. Daca ai fi mai stricta ai ajunge mai repede la mentinere. Dar daca simti ca mori de pofta mi se poare ft ok sa iti satisfaci pofta, cu limita. :)

mvthebest 10 sep 2010 16:34:30

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 323335)


Pai nu? :)) Deja ai dat ceva jos, incet dar sigur si te-ai mai si rasfatt ocazional. Daca ai fi mai stricta ai ajunge mai repede la mentinere. Dar daca simti ca mori de pofta mi se poare ft ok sa iti satisfaci pofta, cu limita. :)

In 2 zile am terminat o cioco:(. Mi-au venit musafirii si am niste pofteeee,as manca in continuu, as manca dulce si as rontai si ceva sarat.:( Si azi e deabia prima zi.

Daca as slabi tot asa ar fi bine. Strica nu am cum sa fiu pentru ca dupa voi manca ff mult.

justbelieve 14 sep 2010 14:38:39

Re: Cum faceti ca si in weekend sa mancati tot dietetic?
 
Ei bine a trecut weekendul.Cum a fost?Ai facut fata tentatiilor?:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:12:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO