forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!! (http://forum.slabute.ro/motivatie/cum-ne-mentinem-motivatia-face-sport-3067.html)

mvthebest 17 mar 2010 21:13:45

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Am facut 16min tae-bo si 6min de aerobic impact major. Am gasit un filmulet suuper greu si fain.. Am sa incerc intr-o zi sa vad cat rezist..
Se numeste 3 - Insanity_Cardio Power & Resistance :x

Sand 17 mar 2010 21:46:24

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Motivatia? Se ia o fotografie cu tine in costum de baie, cand aratai bine si se lipeste pe usa frigiderului langa o fotografie de-a ta (tot in costum de baie) dar de cand erai la gabaritul maxim (daca nu ai poti sa-ti faci acum in casa). De cate ori o sa te loveasca lenea si foamea...o sa te apuce un elan la sport, garantat! :)

madaEM 17 mar 2010 21:50:51

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 121294)
Motivatia? Se ia o fotografie cu tine in costum de baie, cand aratai bine si se lipeste pe usa frigiderului langa o fotografie de-a ta (tot in costum de baie) dar de cand erai la gabaritul maxim (daca nu ai poti sa-ti faci acum in casa). De cate ori o sa te loveasca lenea si foamea...o sa te apuce un elan la sport, garantat! :)



da buna asta:)):)):))
dar eu cel putin nu am nici o poza in care am arata super..pt ca niciodata nu am aratat super...cred ca va fi un soc pt mine vara asta daca voi ajunge cum imi doresc:))imi voi afce 1000 de poze..ca tot inainte nu imi placea sa fac poze tocmai din cauza asta:))kg...astea afurisitex-(

Sand 17 mar 2010 22:02:18

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Citat:

Anterior postat de mada_gabi2006 (Post 121302)
da buna asta:)):)):))
dar eu cel putin nu am nici o poza in care am arata super..pt ca niciodata nu am aratat super...cred ca va fi un soc pt mine vara asta daca voi ajunge cum imi doresc:))imi voi afce 1000 de poze..ca tot inainte nu imi placea sa fac poze tocmai din cauza asta:))kg...astea afurisitex-(

Hai domle' sa nu exageram...ca doar nu te reversi pe afara din haine dupa cate vad in date...:D Nu-ti mai da in cap atat. Ce sa mai zica o femeie in toata firea de 40-50 de ani care e la dieta si care are copiii care-i plang acasa iar sotu-i cere sarmale si ciorba de burta zilnic? Vrei sa-si ia gatul dupa ce-ti citeste mesajul?!:(

madaEM 17 mar 2010 22:09:24

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 121333)
Hai domle' sa nu exageram...ca doar nu te reversi pe afara din haine dupa cate vad in date...:D Nu-ti mai da in cap atat. Ce sa mai zica o femeie in toata firea de 40-50 de ani care e la dieta si care are copiii care-i plang acasa iar sotu-i cere sarmale si ciorba de burta zilnic? Vrei sa-si ia gatul dupa ce-ti citeste mesajul?!:(


da eu nu vreau sa zic ...ca ma vad foarte grasa sau nus cum ..am zis doar ca nu am fost niciodata o fata dupa care sa intoarca lumea capu:))mam reverit ca mereu am avut burta ...picioruse groase....
dar bn inteles ca nu ma plang ....foarte tare:)):))

nu vreau sa fiu inteleasa gresit...nu sunt genul care sunt slaba...si ma vad foarte grasa...:))
da asa e ...cand ai alte probleme mult mai grave pe cap ..plus dieta ...atunci ce sa mai zici ....eu ma plang la 19 ani ai mei...si la 50 de kg...:D

mvthebest 17 mar 2010 23:01:00

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 121294)
Motivatia? Se ia o fotografie cu tine in costum de baie, cand aratai bine si se lipeste pe usa frigiderului langa o fotografie de-a ta (tot in costum de baie) dar de cand erai la gabaritul maxim (daca nu ai poti sa-ti faci acum in casa). De cate ori o sa te loveasca lenea si foamea...o sa te apuce un elan la sport, garantat! :)

Eu nu am poza cu mine slaba. Nu am fost niciodata(doar mikuta,dar nu aveam forme feminine:P)
Si degeaba ,am avut poster cu Carmen Elecra si acum am cu Simona Patruleasa si degeaba.:)) La inceput era o motivatie,cand ma uitam la ce picioare slabute si la cum arata:x:x:x:x
Dar acum,am motivatie doar cand ma uit la slanina de pe burtica:((:((:((

sunshine 17 mar 2010 23:09:06

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 121251)
Am facut 16min tae-bo si 6min de aerobic impact major. Am gasit un filmulet suuper greu si fain.. Am sa incerc intr-o zi sa vad cat rezist..
Se numeste 3 - Insanity_Cardio Power & Resistance :x

posteaza si filmuletu pls :D

anqutz 17 mar 2010 23:41:11

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Mira, cu atat mai mult ca nu ai fost slaba niciodata trebuie sa te tii de sport. E o motivatie tare buna.

Ce ma motiveaza pe mine?
1. rezultatele
2. tonusul fizic si intelectual muuult mai bun
3. pofta de viata
4. mi s-a reglat programul de somn
5. lipsa de pofte in zilele cand fac sport.

Sport fac numai pana in ora 4, pt ca asa am abonamentul de la sala. Si e cel mai ok asa pt mine. Seara sunt obosita, lipsita de vlaga si in unele seri am si planuri, asa ca nu ma pot tine de un program fix de sport decat diminetile.

mvthebest 18 mar 2010 07:48:36

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 121561)
posteaza si filmuletu pls :D

Pai il am de pe dc. Il fac pe comp. Nu stiu cum pot sa-l postez. :-s

mvthebest 18 mar 2010 07:49:45

Re: Cum sa ne mentinem motivatia de a face sport!!!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 121601)
Mira, cu atat mai mult ca nu ai fost slaba niciodata trebuie sa te tii de sport. E o motivatie tare buna.

.

Daaaa:x:x:x:x Deabea astept ca sa ma vad si eu slaba;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:24:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO