forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/cum-conving-colega-mea-nu-se-infometeze-2386.html)

Liviutzza 21 ian 2010 20:26:25

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
Nu cred domle..sa mananci 500 de calorii pe zi timp de un an jumate...si sa fii grasuta...asta e prea de tot!Poate te minte ca sa scape de gura ta:)

Mihaela1006 21 ian 2010 20:28:32

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
Citat:

Anterior postat de Eln (Post 69249)
am o colega mai grasuta... ea mananca 500 kcal pe zi, doar cand vine de la sc:| eu i-am zis ca e un dezastru sa nu mananci pe parcursul zilei dar ea imi zice ca nu are pofta de mancare! cum sa o conving sa manance minim 1000 kcal? :-s

poti de exemplu sa-i spui ca organismul ei percepe la nivel subconstient privarea de hrana ca pe o foamete indelungata si ca indiferent cat de putin mananca organismul isi face rezerve din putinul pe care il primeste.

in cazul in care ar incepe un regim disociat in care sa manance la 3-4 ore cate ceva, cu baza pe salate, legume si cereale integrale, complete fara zahar si miere sau alte zaharuri fie ele si naturale, cu putine grasimi permise, organismul ar fi fortat sa proceseze alimentele primite si sa isi grabeasca ritmul, folosind din stocul propriu de grasime ceea ce nu primeste din hrana, si anume zaharuri (adica procesul invers al transformarii dulciurilor in grasimi depuse ici-colo pe silueta), ceea ce duce la slabire.

poate primi ajutor pe forum, dar ar trebui sa il ceara personal, aici toate incercam sa ne incurajam si sa ne sprijinim reciproc :x

Liviutzza 21 ian 2010 20:32:02

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
Probabil este complexata si nu vrea sa recunoasca....Asa mai faceam si eu prin liceu..aveam peste 75 de kg si spuneam ca am 65...minte de copila..cand de fapt de vedea de la o posta ca eram mareee!Incearca sa ii povestesti despre noi..despre forumul slabutelor si poate din curiozitate o sa intre si o sa o convingem noi ca greseste!

drama queen 21 ian 2010 20:33:20

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
concluzia mea colega ta e o mincinoasa, nu e sincera nici macar cu ea. si las-o in ale ei ea pierde nu tu.. mai trz or sa se vada rezultatele la ce face ea acum numita INFOMETARE
cum sa mananci o singura masa .. :( e aiurea dar se pare ca ei i se pare absolut normal..

Eln 21 ian 2010 20:38:08

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
i-am zis sa intre sa isi faca cont pe acest site, dar ea zice ca ea nu mananca pt ca nu vrea, si pt ca nu poate, si de un an nu ii mai pasa de ea, nu ii pasa daca se ingrasa sau slabeste:( mi se pare trist...

eu i-am zis despre voi... sunteti ff de treaba si ne incurajam reciproc ceea ce mi se pare ff cool:x

Liviutzza 21 ian 2010 20:40:34

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
Dar tu esti 100% sigura ca ea chiar nu mananca?Poate spune asta ca sa se scuze ptr kg in plus,adica ea mananca putin dar tot grasuna e....nush ce sa zic!Mi se pare ff ciudat:)daca ar fi mancat intradevar asa timp de un an..nu ar fi avut cum sa fie sanatoasa si grasuta

drama queen 21 ian 2010 20:42:39

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
da asa am eu colega la liceu cand ne intrebam intre noi cate kg aveam ea zice mereu 67 helloo fatoo nu mai mintzi ca se vede ca nu ai atata.. eu nu suport minciuna.. o urasc si cand aud si pers care mint ... imediat imi fac parerea despre acea pers laso in pace .. cu ale ei.. tu ce regim tii:D?:> sincer o sa se oftce cand te va vedeas pe tne cum arati cand vei slabi si ea va ramane grasutza..

Eln 21 ian 2010 20:46:30

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
eu hipocaloric:)

adica incerc:) ma straduiesc:) fac sport si ma simt chiar bine:> la inceput aveam 72 kg acum am 69:>

aaa, am uitat sa precizez, ea e o fata cuminte si timida, nu injura, nu nimic, are numai 10, la mate e singura problema, abea se ridica din banca... oricum

mai am o colega mai grasuta ca mn si ea e chiar mincionoasa zau.... pitipoanca scolii:)) fumeaza... ceva ff rau dupa parerea mea, si zice ca are 50 de kg! dar arata de 75! :)) cik are oase usoare, ca asa i-a zis medicul:))
hai pe bune acum, oase usoare cu 15 kg?:)) nu cred:| voi ce ziceti?

Slabuta 21 ian 2010 20:48:29

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
Eu vin cu o ipoteza mai altfel, ipoteza de altfel extrasa din viata mea.

Cand aveam aproape 70 de kg si eram intrebata ce mananc de sunt asa maricica, eu ziceam ca mananc ca o vrabiuta si de fapt abia asteptam sa ajung acasa si sa mai pap niste prajituri.

Cand mergeam cu fetele la cantina de la ase, ca aveam ore toata ziua, si trebuia sa mancam undeva, eu imi luam o bucatica de piept de pui si ziceam ca eu nu mananc restul ca ma ingras, de fapt salivam la mancarea colegelor.

Asa ca exista si aceasta posibilitate, mai ales ca zici ca nu slabeste chiar daca mananca putin. ;)

drama queen 21 ian 2010 20:55:48

Re: Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze?
 
fetelor am si eu o problema :-s si nu stiu ce sa fac.. adica nu mai am idei.. simt ca m-am ingrasat.. ma simt mai grea.. adica e aiurea dar sapt trecuta nu aveam pofta de mancare dar sapt asta ,, as manca intr-una.. ce sa fac adk sunt in pana de idei.. :((


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:37:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO