forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Slabire dupa efectul yo-yo (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/slabire-dupa-efectul-yo-yo-10462.html)

Red_Rose 07 nov 2011 17:56:39

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
fetelor, crackerii din grau dur sint sanatosi? asta e graul integral?

Polux 10 nov 2011 10:04:54

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 838433)
fetelor, crackerii din grau dur sint sanatosi? asta e graul integral?

Buna>:D<
Din cate stiu eu, graul dur e o specie de grau, nu inseamna grau integral.
Daca nu au zahar, cred ca poti manca cativa dimineata.

Red_Rose 10 nov 2011 11:16:08

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Polux (Post 841478)
Buna>:D<
Din cate stiu eu, graul dur e o specie de grau, nu inseamna grau integral.
Daca nu au zahar, cred ca poti manca cativa dimineata.

Oricum sint si din integral la acelasi pret..doar ca nu stiam diferenta intre integral si dur:) o sa aleg integrali.
Ms.

Red_Rose 28 nov 2011 19:43:49

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
salut >:D< voi ce mai faceti?
eu tot nu ma pot lua in maini s-o iau de la capat cu slabirea asta :( ma simt nervoasa permanent si nu imi pot controla nervii si din cauza asta nici nu pot incepe a manca sanatos :( voi ce mai spuneti, are cineva caz asemanator?

Polux 02 dec 2011 16:54:47

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 861128)
salut >:D< voi ce mai faceti?
eu tot nu ma pot lua in maini s-o iau de la capat cu slabirea asta :( ma simt nervoasa permanent si nu imi pot controla nervii si din cauza asta nici nu pot incepe a manca sanatos :( voi ce mai spuneti, are cineva caz asemanator?

Buna!>:D<
Sa stii ca important e oricate caderi ai avea, sa nu renunti!
Spune-ti mereu ca vei arata asa cum iti doresti!

Impune-ti niste limite de calorii peste care sa nu treci (intre 1200 - 1400 calorii) si ora de sport / zi, de 6 ori pe saptamana. Si de fiecare data cand faci sport, spune-ti: merita sa arunc ora asta de efort la gunoi pentru cateva clipe de placere?

Succes, ai avut o data kg respective, le vei avea din nou, doar ca de data asta te vei si mentine!>:D<
Bafta!

Red_Rose 05 dec 2011 20:29:04

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Buna :*
ce faceti?
doamne, la moment amo pofta ca as manca tot ce am in frigider..ce sa fac? ma tot tenteaza sa ma duc la buc sa mananc paine, ca de asta am pofta la moment. Dar am luat cina pe la 6 ceva sanatos. :(
si pina la urma am mancat o felie subtire de paine neagra cu ardei rosu marinat.

Red_Rose 17 iun 2012 09:19:13

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
salut :) eu am hotarit sa revin pe forum pt ca vreau din nou sa slabesc. Din cauza la tot stresul avut in ultimul an(am aflat de citeva prob de sanatate serioase) m-am ingrasat si nu o pot lua de la capat. Acum iarasi sint pe tratament dar Vreau sa revin aici ca makar ceva sa ma bucure, sa mai slabesc ca asta mi-ar aduce multa usurinta chiar si in prob mele de sanatate :)
cum sa reincep totul dupa inca un efect yo-yo? sportul deocamdata nu cred ca o sa il pot face, doar pt burtica ceva.

Slabuta 17 iun 2012 09:27:34

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 1069925)
salut :) eu am hotarit sa revin pe forum pt ca vreau din nou sa slabesc. Din cauza la tot stresul avut in ultimul an(am aflat de citeva prob de sanatate serioase) m-am ingrasat si nu o pot lua de la capat. Acum iarasi sint pe tratament dar Vreau sa revin aici ca makar ceva sa ma bucure, sa mai slabesc ca asta mi-ar aduce multa usurinta chiar si in prob mele de sanatate :)
cum sa reincep totul dupa inca un efect yo-yo? sportul deocamdata nu cred ca o sa il pot face, doar pt burtica ceva.

Buna Rose :)

Ce probleme de sanatate ai descoperit?:(
Conteaza foarte mult ce tratament urmezi acum.
La capitolul sport care este problema?

Red_Rose 17 iun 2012 09:46:59

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 1069932)


Buna Rose :)

Ce probleme de sanatate ai descoperit?:(
Conteaza foarte mult ce tratament urmezi acum.
La capitolul sport care este problema?

Acum antibiotic(levoximed), antimicotic, avule pt ca mi-a gasit o infectie cu S.haemolyticus tare deranjanta, idee nu mai am de unde si aceia, a zis ca posibil de la raceala cu gatul s-a transmis in jos(ca eu relatii nu avusem cind mi-a gasit-o). Cu ovarele, ca am S.O.P si ele au aspect polichistic, uneori ma dor. Am anexita(ooforita) din cauza careia nu prea pot face sport, ma doare groaznic cam peste o zi in regiunea pelviana si in acele momente nu pot nici respira, dar sa mai fac sport. Si am mai aflat ca am uter bicorn, care tot uneori ma doare. Si recent, probabil de la multe pastile cind alerg sau pur si simplu merg repede ma incepe a durea ficatul.
Poate ca nu is motive sa nu fac sport. E si clar ca cu asa prob se poate sport de facut, dar prob e ca ma apuca ba una ba alta daca fac. Poate ca nu am muschii tari, ca is mai plinuta. Vreau pt inceput sa slabesc putin cu alimentatia, dupa care poate s-a mai regla
Si ar fi un plus sa slabesc, poate mi-ar mai usor in toate privintele. Mai ales cu ovarele, de fapt imi este si recomandat sa slabesc pt asta dar nu pot sa incep nicicum ca ma stresez din cauza la toate acestea si ma apuca poftele si foamea necontrolabila.
Cam asa :)) nu vreau sa jalui in nici un caz. Sint si fete mai bolnave ca mine probabil si au slabit, nu e o scuza.

Slabuta 18 iun 2012 15:34:40

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 1069950)
Acum antibiotic(levoximed), antimicotic, avule pt ca mi-a gasit o infectie cu S.haemolyticus tare deranjanta, idee nu mai am de unde si aceia, a zis ca posibil de la raceala cu gatul s-a transmis in jos(ca eu relatii nu avusem cind mi-a gasit-o). Cu ovarele, ca am S.O.P si ele au aspect polichistic, uneori ma dor. Am anexita(ooforita) din cauza careia nu prea pot face sport, ma doare groaznic cam peste o zi in regiunea pelviana si in acele momente nu pot nici respira, dar sa mai fac sport. Si am mai aflat ca am uter bicorn, care tot uneori ma doare. Si recent, probabil de la multe pastile cind alerg sau pur si simplu merg repede ma incepe a durea ficatul.
Poate ca nu is motive sa nu fac sport. E si clar ca cu asa prob se poate sport de facut, dar prob e ca ma apuca ba una ba alta daca fac. Poate ca nu am muschii tari, ca is mai plinuta. Vreau pt inceput sa slabesc putin cu alimentatia, dupa care poate s-a mai regla
Si ar fi un plus sa slabesc, poate mi-ar mai usor in toate privintele. Mai ales cu ovarele, de fapt imi este si recomandat sa slabesc pt asta dar nu pot sa incep nicicum ca ma stresez din cauza la toate acestea si ma apuca poftele si foamea necontrolabila.
Cam asa :)) nu vreau sa jalui in nici un caz. Sint si fete mai bolnave ca mine probabil si au slabit, nu e o scuza.

Rose imi pare tare rau pentru toate problemele care s-au abatut asupra ta. :( Dar s-au strans nu gluma.:-s Banuiesc ca ai fost la doctorii necesari si acum practic urmezi tratamentul care ar trebui sa te faca bine.

Daca sportul mai intens nu iti face bine, incearca cu plimbari pe jos, nu ar trebui sa te deranjeze, maresti treptat ritmul, pana mergi mai alert.

Legat de alimentatie, recomandarea mea este sa te uiti pe meniurile Darei care dupa cum stii avea ovare polichistice. Tu ce mananci in momentul de fata?


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:28:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO