forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/vrea-slabesc-3-4-kg-pana-incepe-scoala-6154.html)

justbelieve 03 sep 2010 16:56:56

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
Citat:

Anterior postat de ubita lu tzutz (Post 313671)
aaaa.....de astazi am inceut sa fac si zumba,,,,,cele 20 minutes express(asa se gasesc pe youtue)astea sunt bune sa fac?:-/

Bineinteles.Orice miscare ajuta:)

ubita lu tzutz 03 sep 2010 17:22:02

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
da nu stiti cam in cat timp se vad rezultate la zumba?:-/

justbelieve 03 sep 2010 17:50:54

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
Citat:

Anterior postat de ubita lu tzutz (Post 313731)
da nu stiti cam in cat timp se vad rezultate la zumba?:-/

Ei hai..Incearca si vei vedea pe propria piele.In primul rand fiecare corp e diferit si in al doilea rand depinde de alimentatia pe care o ai.

ubita lu tzutz 03 sep 2010 20:44:12

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
da incerc...dar....vroiam sa stiu dak da vreun rezultat:(;;)

joanna18 03 sep 2010 21:29:19

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
Cum zicea şi justbelieve, depinde de fiecare, dar în cazul meu pot să-ţi zic că zumba a dat rezultate. Sigur, combinată cu o dietă hipocalorică, dar sănătoasă. În 3 săptămâni şi ceva scăpasem de vreo 3.5 cm aproape de la burtică, doar că pe urmă am dat cu bâta-n baltă şi am avut o pauză de o lună în care nu am făcut sport şi am mâncat dezordonat şi am pus cam totul la loc, acum o iau de la capăt. Aşa că ai grijă să nu faci ca mine :D

Bine, nu am făcut doar zumba, făceam şi exerciţii de tonifiere în acelaşi timp,atât pentru abdomen, cât şi pentru celelalte grupe de muşchi pentru că am citit prin jurnalele fetelor că e bine să arzi grăsimea şi să tonifici musculatura în acelaşi timp, ca să ieşi în câştig :)

Baftă!

ubita lu tzutz 03 sep 2010 21:39:12

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
da joanna crede k aveti dreptate tocmai am facut zumba 20 de minute...as fi vrut sa fac mai mult dar nu am mai putut..de cand am intrat pe slabute,mam pus pe treaba mai serios,cum am mai spus la mancare am grija,dar fara un pic de exercitii nu rea dadea rezultate.:(:P

andra_aly 03 sep 2010 21:41:37

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
Citat:

Anterior postat de ubita lu tzutz (Post 314079)
da joanna crede k aveti dreptate tocmai am facut zumba 20 de minute...as fi vrut sa fac mai mult dar nu am mai putut..de cand am intrat pe slabute,mam pus pe treaba mai serios,cum am mai spus la mancare am grija,dar fara un pic de exercitii nu rea dadea rezultate.:(:P

Lasa scumpo ca si 5 minute sunt bune;) incet incet o sa cresti durata si intensitatea. ma bucur ca de cand esti cu noi te-ai pus pe treaba:)
Normal ca daca ai o alimentatie corecta si faci si sport ai rezultate frumoase. altfel...mai greu.#:-s
>:D< iti urez succes!
ai grija sa papi cum trebuie. sa nu cumva sa te infometezi. ai doar 16 ani si la varsta asta eu zic ca ar trebui sa pui mai mult pret pe sport;)

ubita lu tzutz 03 sep 2010 21:48:53

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
de cand ma ganndisem eu sa slabesc ma cam infometam,inainte papam cam mult,dar acum mam apucat si de ceva sport,dar banuiesc ca trebuie sa fac in fiecare zi zumba,cateva abdomene:Pint-ro luna sper sa vad ceva rezultate;;)

andra_aly 03 sep 2010 21:54:08

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
Citat:

Anterior postat de ubita lu tzutz (Post 314100)
de cand ma ganndisem eu sa slabesc ma cam infometam,inainte papam cam mult,dar acum mam apucat si de ceva sport,dar banuiesc ca trebuie sa fac in fiecare zi zumba,cateva abdomene:Pint-ro luna sper sa vad ceva rezultate;;)

Dar acum mananci bine nu? :-s
cam ce papi tu intr-o zi? iti calculezi caloriile? cam la cate ajungi?
Ei, nici chiar in fiecare zi. trebuie sa lasi muschii sa se si odihneasca. eventual poti face o zi zumba si o zi lucrezi abdomenul. asa nu lucrezi in fiecare zi aceeasi muschi;)

ubita lu tzutz 03 sep 2010 22:14:25

Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala
 
nu..nu imi calculez caloriile:Dda pap cat de cat,poi pentru abdomen ce imi recomanzi?


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:24:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO