forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pastile slabit (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/)
-   -   Herbalife (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/herbalife-2442.html)

extincteva 03 sep 2010 21:00:37

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 313924)

Pai, povesteste-ne ce te-au invatat despre proteine :)
Unde le poti gasi, la ce folosesc.....?
Te asigur ca, cu banii cheltuiti pe aceste produse poti manca zilnic bio si cu suficiente proteine. ;)

De informatii e plin netul. :) Si astea de baza sunt cu miile. :) Acum 10 ani era o problema, acum nu mai este.

Cum reusesc atunci multe slabute sa slabeasca fara sa consume aceste "proteine naturale" si totusi sa ia in fiecare zi necesarul de proteine?

Si ce se poate manca in oras? :)

Ai de gand sa frecventezi toata viata acest grup?
Motivatia apare si dispare (depinde mediul in care traiesti, de problemele zilnice.....), trebuie sa cauti in tine, nu in niste produse.

Cand vei slabi si vei avea cel putin 1 an de mentinere mai putem discuta, acum este prea abstract si pe langa subiect.

Eu cunosc persoane care le-au luat si s-au ingrasat dublu.

Sper sa nu ti se intample si tie asta.:-s


hm din pacate nu pot sa frecventez prea des acest grup
desi e mai mult un curs de nutritie decat un grup, fiindca e deschis tuturor celor pe care ii intereseaza nutritia

DrIulia2010 03 sep 2010 21:05:31

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313980)
hm din pacate nu pot sa frecventez prea des acest grup
desi e mai mult un curs de nutritie decat un grup, fiindca e deschis tuturor celor pe care ii intereseaza nutritia


Cei care tin cursuri de nutritie,ce studii,specialitati au?Am fost dezamagita sa aflu ca cei de la Herbalife,fara nici un curs de pregatire,asta ca sa nu mai spun de facultate,specializari,se considera nutritionisti/consultanti in nutritie,foarte trist.

andra_aly 03 sep 2010 21:06:44

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313980)
hm din pacate nu pot sa frecventez prea des acest grup
desi e mai mult un curs de nutritie decat un grup, fiindca e deschis tuturor celor pe care ii intereseaza nutritia

Din moment ce promoveaza produsele lor... isi fac publlicitate cum pot si ei. sa sti ca nu trebuie neaparat sa frecventezi astfel de grup ca sa aflii despre stilul de viata sanatos. eu de exemplu aici am invatat multe:x si sunt fericita sa spun ca datorita slabutelor nu reclamelor am invatat ceea ce stiu astazi;)
aici nu ne impune nimeni nimic. acolo sunt sigura ca va spune sa folositi "shakeurile" sau "batoanele" lor.
A, si am vazut la pofilul tau ca scrie asa:
Citat:

Acum 2 ani, am ajuns la 51 de kg cu ajutorul sportului si dietei, de la 65. Apoi am descoperit pastilele pentru slabit, care faceau efortul in locul meu. Acum am revenit la varianta grea si frumoasa.
deci... sti si tu ca datorita alimentatiei sanatoase poti sa reusesti si sa te mentii. dovada ca acum nu mai esti la 51 de kg. deci pastilele nu sunt solutia.
a, ti-as sugera sa adaugi acolo la biografie:
"Acum am revenit la varianta grea si frumoasa - dar SANATOASA"

extincteva 03 sep 2010 21:12:50

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 313942)


Sa zicem ca in primul caz cu ulcerul mai merge explicatia, desi, am avut ulcer si aveam voie anumite fructe.

Probleme cu menstruatia nu le "repara" ginecologul sau daca e de natura hormonala, endocrinologul?

Iar un sportiv - de ce nu mananca proteine?

pai chiar, de ce nu rezolva ginecologul si endocrinologul aceste probleme? si de ce nu mananca proteine sportivul nostru? nu conteaza, important e ca nu face asta. nu isi ischimba stilul de viata. probabil ca nu vrea. nu stiu de ce oamenii nu au curajul de a se schimba.
dar chiar daca suntem asa tot avem nevoie sa fim sanatosi.
eu am consumat aceste produse si eram multumita de ele, insa am decis ca trebuie sa mananc sanatos nu sa iau suplimente. insa cateodata cand nu am nici macar minimul de proteine in dieta adaug mancarii cate o lingura de pudra proteica.

andra_aly 03 sep 2010 21:18:00

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 314019)
pai chiar, de ce nu rezolva ginecologul si endocrinologul aceste probleme? si de ce nu mananca proteine sportivul nostru? nu conteaza, important e ca nu face asta. nu isi ischimba stilul de viata. probabil ca nu vrea. nu stiu de ce oamenii nu au curajul de a se schimba.
dar chiar daca suntem asa tot avem nevoie sa fim sanatosi.
eu am consumat aceste produse si eram multumita de ele, insa am decis ca trebuie sa mananc sanatos nu sa iau suplimente. insa cateodata cand nu am nici macar minimul de proteine in dieta adaug mancarii cate o lingura de pudra proteica.

Pai din pacate oamenii se lasa pacaliti de aceste produse. cum de acum 20 de ani lumea nu avea nevoie de "pudra"? pentru ca lumea manca sanatos. binenteles...nu zic ca acum trebuie sa ne intoarcem in trecut. dar totusi unele prostii ar trebui sa le lasam deoparte:-s si sa sti ca te poti forta sa ai macar minimul de proteine si din alta parte... cu un ou, niste branza si ceva carnita- si ai rezolvat problema.
dar de ce sa faci asa? ti se pare mai simplu varianta cu carbohidrati si pudra ca sa ai macar min de proteine?:-/:-s hmmm... nu prea e bine asa.
iar despre ginecolog si restul doctorilor..nu ne putem baga. pentru ca ei isi fac meseria. normal, poate sa reuseasca sau nu. dar nu cred ca suntem noi in masura sa spunem asa ceva.
daca tu vrei sa iei aceste prostii cu speranta ca rrezolvi problemele cu menstruatia... e alegerea ta. eu o sa am incredere in doctori pentru ca macar ei au invatat ani buni ca sa ajunga acolo unde sunt.

extincteva 03 sep 2010 21:48:18

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 313932)


Iti poti lua o gramada de "aperitive" de acasa. Trebuie sa vrei, bineinteles.

Asta ar insemna ca noi toate trebuie sa mancam un baton de-a lor cand avem cursuri lungi. :))

"Deschide-ti" mintea si mai gandeste-te...

nu neaparat de-al lor
poti manca orice e sanatos

extincteva 03 sep 2010 22:22:03

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 314029)

Pai din pacate oamenii se lasa pacaliti de aceste produse. cum de acum 20 de ani lumea nu avea nevoie de "pudra"? pentru ca lumea manca sanatos. binenteles...nu zic ca acum trebuie sa ne intoarcem in trecut. dar totusi unele prostii ar trebui sa le lasam deoparte:-s si sa sti ca te poti forta sa ai macar minimul de proteine si din alta parte... cu un ou, niste branza si ceva carnita- si ai rezolvat problema.
dar de ce sa faci asa? ti se pare mai simplu varianta cu carbohidrati si pudra ca sa ai macar min de proteine?:-/:-s hmmm... nu prea e bine asa.
iar despre ginecolog si restul doctorilor..nu ne putem baga. pentru ca ei isi fac meseria. normal, poate sa reuseasca sau nu. dar nu cred ca suntem noi in masura sa spunem asa ceva.
daca tu vrei sa iei aceste prostii cu speranta ca rrezolvi problemele cu menstruatia... e alegerea ta. eu o sa am incredere in doctori pentru ca macar ei au invatat ani buni ca sa ajunga acolo unde sunt.

o sa depun mai mult efort, asta pana cand n-o sa ma plictisesc si n-o sa-mi spun ca problema nutritiei imi ocupa foarte mult timp. adica eu intentionez aici sa schimb lumea si 1/5 din ea imi planuiesc dieta. asta nu e prea bine. iar herbalife imi da o masa echilibrata in 2 minute.

si eu am incredere in medici, dar ma si enerveaza cand vad oameni care nu sunt deloc responsabili sau corupti. din punctul asta de vedere iulia pare un adevarat doctor care isi iubeste meseria. fostul meu medic ma intreba ce medicamente sa imi dea. si ani de zile am crezut ca fac bine cand imi da antibiotice si pastile pentru durerile de gat. in schimb, mi-am facut analizele cu vreo 2 luni inainte de hbl si mi-a iesit fierul la limita inferioara. acum, adica dupa herbalife analizele au iesit foarte bine.

cum sa nu ne putem baga? adica atata imi trebuie, sa am vreun motiv sa critic pe vreun medic, consultant de nutritie, ca tare rau mi-ar parea sa fie prostiti si altii

Slabuta 03 sep 2010 22:34:45

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 314167)
o sa depun mai mult efort, asta pana cand n-o sa ma plictisesc si n-o sa-mi spun ca problema nutritiei imi ocupa foarte mult timp. adica eu intentionez aici sa schimb lumea si 1/5 din ea imi planuiesc dieta. asta nu e prea bine. iar herbalife imi da o masa echilibrata in 2 minute.

si eu am incredere in medici, dar ma si enerveaza cand vad oameni care nu sunt deloc responsabili sau corupti. din punctul asta de vedere iulia pare un adevarat doctor care isi iubeste meseria. fostul meu medic ma intreba ce medicamente sa imi dea. si ani de zile am crezut ca fac bine cand imi da antibiotice si pastile pentru durerile de gat. in schimb, mi-am facut analizele cu vreo 2 luni inainte de hbl si mi-a iesit fierul la limita inferioara. acum, adica dupa herbalife analizele au iesit foarte bine.

cum sa nu ne putem baga? adica atata imi trebuie, sa am vreun motiv sa critic pe vreun medic, consultant de nutritie, ca tare rau mi-ar parea sa fie prostiti si altii

In sfarsit, dupa 4 pagini, am ajuns la o concluzie comuna - se iau aceste produse din comoditate si LENE, nu din cauza faptului ca sunt foarte naturale si te slabesc minunat.

Tu realizezi ca nu ai o parere proprie, parca citesti dintr-o carte... echilibrat, sanatos...
Participi cumva la productia acestor produse si stii exact ce contin?!

Mai repet, cu aceeasi bani se poate manca foarte sanatos.
Si nu-ti ocupa chiar asa de mult timp. Si asta ti-o spune un om care munceste de cand se trezeste si pana cand se culca.
Si cu toate acestea am timp de toate.

When there's a will, there's a way. ;)

Din punctul meu de vedere discutia s-a incheiat, vorbim cand vei face parte din colectivul lor de inventie, ca sa ne spui cu mana pe inima ca sunt 100% naturale si nu au efecte adverse. Pana atunci speculezi cu niste informatii care nu le stapanesti.

andra_aly 03 sep 2010 22:40:44

Re: Herbalife
 
Sunt oameni si oameni. asta este tot si in orice domeniu:) dar nu putem sa ii bagam in aceasi oala pe toti. tu esti suparata pe acei doctori... dar pe cei de la herbalife care se denumesc nutritionisti de ce nu te superi? pentru ca aia iti ofera o "masa" rapida?
mi-ar place si mie sa mananc o pastila si sa nu mai stau sa gatesc. mi-ar place, dar nu mi-as dorii asa ceva :P sanatatea e pe primul loc. si fii sigura ca se gaseste macar jumate de ora pentru a manca. sau a pregatii ceva sanatos. e mai economic, mai sanatos;)

extincteva 03 sep 2010 23:35:14

Re: Herbalife
 
Deci as vrea sa spun trei lucruri legate de aceste produse

1. Este de preferat sa ai o nutritie echilibrata, care sa contine mancare adevarata. Aceste solutii sunt inlocuitori ai mancarii si suplimenti pentru cei care nu mananca corect (desi ar trebui, fiindca toti ar trebui sa ne hranim sanatos).
2. Sunt suplimenti alimentari de calitate, pe care i-am incercat si care la mine nu au avut efecte adverse.
3. Poti obtine rezultate cu orice dieta, de la montignac la Herbalife la dieta cu supa de varza la dieta cu mere la dieta gesta. Nu exista diete minune. Exista oameni care fac alegeri. Unele diete sunt dezechilbrate, cum e Atkins sau Mayo. Eu cred ca dieta mea Herbalife, care contine
3 mese pe zi si 2 gustari este mai buna decat o prostie de meniu. Si cred ca se poate slabi cu acest meniu. Si de asemenea cred ca nu o sa suferi pe termen lung daca tii un asemenea regim.
Este un exemplu al meniului meu de slabire.
:md: shake proteic facut cu lapte, fructe si gheata
gustare: mar, covrig, ciocolata mica- oricare
pranz: o bucata de carne cat palma, o salata de legume, 2 felii de paine
gustare: seminte, soia prajite, fruct, baton ciocolata-oricare din ele
cina: shake proteic cu ananas

ma supara ca se numesc nutritionisti, crede-ma. oamenii pe care ii cunosc eu nu indraznesc sa isi spuna astfel. dar s-au pregatit si au obtinut rezultate frumoase

Slabuta 03 sep 2010 23:48:43

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 314245)
Deci as vrea sa spun trei lucruri legate de aceste produse

1. Este de preferat sa ai o nutritie echilibrata, care sa contine mancare adevarata. Aceste solutii sunt inlocuitori ai mancarii si suplimenti pentru cei care nu mananca corect (desi ar trebui, fiindca toti ar trebui sa ne hranim sanatos).
2. Sunt suplimenti alimentari de calitate, pe care i-am incercat si care la mine nu au avut efecte adverse.
3. Poti obtine rezultate cu orice dieta, de la montignac la Herbalife la dieta cu supa de varza la dieta cu mere la dieta gesta. Nu exista diete minune. Exista oameni care fac alegeri. Unele diete sunt dezechilbrate, cum e Atkins sau Mayo. Eu cred ca dieta mea Herbalife, care contine
3 mese pe zi si 2 gustari este mai buna decat o prostie de meniu. Si cred ca se poate slabi cu acest meniu. Si de asemenea cred ca nu o sa suferi pe termen lung daca tii un asemenea regim.
Este un exemplu al meniului meu de slabire.
:md: shake proteic facut cu lapte, fructe si gheata
gustare: mar, covrig, ciocolata mica- oricare
pranz: o bucata de carne cat palma, o salata de legume, 2 felii de paine
gustare: seminte, soia prajite, fruct, baton ciocolata-oricare din ele
cina: shake proteic cu ananas

ma supara ca se numesc nutritionisti, crede-ma. oamenii pe care ii cunosc eu nu indraznesc sa isi spuna astfel. dar s-au pregatit si au obtinut rezultate frumoase

Eva tu esti cumva reprezentant Herbalife? mie sincer asa mi se pare.
Sau daca nu esti, te-ai dus singura la ei ca au produse foarte sanatoase sau te-au abordat pe strada?

extincteva 04 sep 2010 00:18:18

Re: Herbalife
 
Pai nu, dar mi-a placut foarte mult de o tipa care e reprezentant Herbalife. Deci crede-ma e cel mai perfect om posibil. Bine eu am multe persoane pe care le admir, dar individa asta si sotul ei sunt prototipurile oamenilor inteligenti si artisti si slabi si destepti.
De fpat m-am intalnit cu ea cand m-a sunat o prietena sa imi spuna sa vin cu ea la un tratament cosmetic. Prietena mea si-a cumparat o masca de fata si nu a mai venit la intalnirea legata de nutritie.
Eu am mers si mi-am cumparat lucrurile care ma interesau din produsele recomandate de ea. Chiar azi am sunat-o pe tanti asta sa o intreb cand e clubul de nutritie si am aflat ca e marti. adica oricum voiam o pudra proteica si niste multivitamine si le-am luat de la ea. Singura diferenta pe car eo vad e ca in loc sa iau o pastila si apoi sa mananc micul dejun - sa zicem lapte cu musli, adaugam in shaker lapte, cocktail Formula 1 si un fruct si aveam gata masa.
adica nu e mare diferenta. nu vad nicio mare criza daca consumi asa ceva. plus ca am lista ingredientelor. si nimeni nu le-ar permite sa vanda viermi prajiti, metale grele.
Este o dieta pe care am tinut-o. As fi vrut sa stiu mai multe de la slabute si despre dieta reader's digest, sau despre dieta hipocalorica. Cred ca astea au fost dietele pe care le-am tinut pana acum. Si dieta Mihaelei Bilic. O sa o comentez in curand.

Liviutzza 04 sep 2010 00:26:01

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 314251)
Pai nu, dar mi-a placut foarte mult de o tipa care e reprezentant Herbalife. Deci crede-ma e cel mai perfect om posibil. Bine eu am multe persoane pe care le admir, dar individa asta si sotul ei sunt prototipurile oamenilor inteligenti si artisti si slabi si destepti.
De fpat m-am intalnit cu ea cand m-a sunat o prietena sa imi spuna sa vin cu ea la un tratament cosmetic. Prietena mea si-a cumparat o masca de fata si nu a mai venit la intalnirea legata de nutritie.
Eu am mers si mi-am cumparat lucrurile care ma interesau din produsele recomandate de ea. Chiar azi am sunat-o pe tanti asta sa o intreb cand e clubul de nutritie si am aflat ca e marti. adica oricum voiam o pudra proteica si niste multivitamine si le-am luat de la ea. Singura diferenta pe car eo vad e ca in loc sa iau o pastila si apoi sa mananc micul dejun - sa zicem lapte cu musli, adaugam in shaker lapte, cocktail Formula 1 si un fruct si aveam gata masa.
adica nu e mare diferenta. nu vad nicio mare criza daca consumi asa ceva. plus ca am lista ingredientelor. si nimeni nu le-ar permite sa vanda viermi prajiti, metale grele.
Este o dieta pe care am tinut-o. As fi vrut sa stiu mai multe de la slabute si despre dieta reader's digest, sau despre dieta hipocalorica. Cred ca astea au fost dietele pe care le-am tinut pana acum. Si dieta Mihaelei Bilic. O sa o comentez in curand.

Buna,scuze ca intervin,am o intrebare:Tu ai de gand sa tii toata viata dieta asta pe baza de prafuri?De acord ca tipa tre sa fie super inteligenta daca te-a convins in halul asta!Am fost si eu la o intalnire din asta,s-au recomandat a fi nutritionisti si nu am stiut despre ce e vorba!Doar cand am ajuns acolo am realizat ce e,si in afara de parfurile lor nu stiau ce sa te invete!Sa o luam logic,daca ar fi intradevar atat de sanatoase de ce nu ne hranim toti asa?de ce nu ne recomanda medicii acest lucru?Parerea mea este ca sunt antrenati sa vanda gogosi!E logic sa slabesti daca tu iei o singura masa klumea pe zi si in rest shake-uri!Sa fim serioase,stii sigur ca esti sau ca o sa fii sanatoasa dupa toata treaba asta?

Slabuta 04 sep 2010 00:30:16

Re: Herbalife
 
Citat:

si nimeni nu le-ar permite sa vanda viermi prajiti, metale grele.
Si cum de explici ca se vindeau in Romania superslim ca sunt super sanatoase, era si un certificat de la minister cu apobarea si dupa le-au scos de pe piata ca in sfarsit au facut testele (deci certificat de comercializare fara test inainte) si avea sibutramina?!

Eu sincer nu vad rostul inregistrarii in aceasta comunitate, aici se promoveaza cu totul alte moduri de viata, din punctul acesta de vedere (herbalife) de la noi nu ai ce invata, sunt sigura ca cei de la Herbalife te-au "invatat" ce trebuie sa mananci si cum (suplimentele, shake-urile lor).

Daca vrei sa ne convingi ca sunt sanatoase si bune intr-o dieta iti pierzi timpul, mai degraba ai gresit comunitatea (ai ceva sa ne impartasesti despre alimentatia sanatoasa, fara pastile esti binevenita si ascultata). Banuiesc ca exista comunitati pentru fanii Herbalife, te poti integra cu succes acolo fara sa fii nevoita sa dai atatea raspunsuri noua.

Studiaza despre efecte adverse pe termen lung, studiaza despre alimentatia sanatoasa..... ca sa iti poti forma o parere proprie... acum imi vorbesti exact ca un reprezentat de-a lor.

Un sfat prietenesc, decat sa pierzi timp scriindu-ne niste informatii care oricum nu folosesc la nimic mai bine pregateste-ti micul dejun pentru maine, ca sa nu fii nevoita sa bei shake ;)

Slabuta 04 sep 2010 00:54:42

Re: Herbalife
 
Si ca sa terminam toata telenovela asta, tu stiai ca pana in 2004 produsele Herbalife de slabit contineau efedrina? (studiaza)

Iar in 2008, au fost dati in judecata pentru ca s-au gasit cantitati mari de plumb. (studiaza)

Te asigur ca si atunci spuneau cat de sanatoase sunt aceste suplimente. Eu imi aduc foarte bine aminte "invazia" de dupa '90. ;)

Inca o data te intreb, stii sigur ce contin aceste produse?!

Dar, pana la urma, este corpul tau, poti face ce vrei cu el.
[*super*]

Slabuta 04 sep 2010 01:05:17

Re: Herbalife
 
ps: ca sa cumperi produsele de la ei mai ieftin trebuie sa te faci distribuitor, asa ca mie imi miroase deja a reclama textele tale, de aceea recomand sa nu continui.

Daca, totusi, inca mai esti o simpla "utilizatoare" a lor, ramai la propria parere, nu trebuie sa ne convingi si pe noi, le poti lua linistita si fara sustinerea noastra.

Ti s-a dat voie sa iti spui punctul de vedere, dar deja ai nu stiu cate mesaje in care promovezi/faci reclama/sustii cu tarie...

Nu trebuie sa fim si noi de acord cu dieta ta, banuiesc ca vei putea gasi sustinere si in clubul lor de nutritie.

DrIulia2010 04 sep 2010 07:30:55

Re: Herbalife
 
Extincteva,din pacate parerea ta despre Herbalife noi nu o vom putea schimba,te-au indoctrinat foarte bine acei oameni,practic toti cei din "familia herbalife"aveti aceleasi raspunsuri,aceleasi pareri,v-au instruit!!!Pacat...Am cunoscut foarte multe persoane,ca si tine,care au crezut in vorbele si promisiunile acestor "vanzatori de minuni"si care acum regreta foarte mult,dar,important este ca au realizat ca au gresit si si-au dat seama ca un corp armonios si sanatos se obtine numai prin alimentatie sanatoasa si sport.

Alina82 04 sep 2010 14:24:52

Re: Herbalife
 
Cand citesc astfel de topicuri ma gandesc k makr un lucru bun am facut...nu am luat niciodata pastile/ierburi/prafuri si nici makr nu m-au tentat vreodata...da am tinut diete tampite...da am avut parte de efectul yoyo....da m-am lasat prada mancarii si m-am ingrasat incredibil de mult....dar makr akm cand am dat peste toate informatiile de pe aici am decis sa schimb ceva si stiu k voi slabi fara produse minune si k voi ajunge sa am o alimentatie...nu spun perfect sanatoasa dar mult mai sanatoasa decat inainte si voi fi mandra de mine k am reusit fara prafuri minune...

deadcountess 07 sep 2010 12:53:22

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 314555)
Cand citesc astfel de topicuri ma gandesc k makr un lucru bun am facut...nu am luat niciodata pastile/ierburi/prafuri si nici makr nu m-au tentat vreodata...da am tinut diete tampite...da am avut parte de efectul yoyo....da m-am lasat prada mancarii si m-am ingrasat incredibil de mult....dar makr akm cand am dat peste toate informatiile de pe aici am decis sa schimb ceva si stiu k voi slabi fara produse minune si k voi ajunge sa am o alimentatie...nu spun perfect sanatoasa dar mult mai sanatoasa decat inainte si voi fi mandra de mine k am reusit fara prafuri minune...

De ce este un lucru mai bun sa tii "diete tampite" sau "sa te lasi prada mancarii" decat sa inlocuiesti 1-2 mese cu un shake?

Nu sunt distribuitor, nu vreau sa conving pe nimeni de nimic, dar mi se pare un pic ciudat sa se dea in extrema cealalta , adica sa fie judecate prea aspru anumite produse sau persoane care le folosesc.

La fel mi se pare o decizie un pic cam dura sa fie bannata Eva; daca ea inlocuieste o masa sau doua nu inseamna ca nu este intersata de mancat sanatos, pt ca la urma urmelor mai raman cel putin 3 mese pentru care poate are nevoie de sfauri/idei/sugestii.

Da, evident trebuie subliniat faptul ca reprezentantii nu sunt nutritionisti si nu au dreptul sa se autointituleze asa, pentru ca nu au competenta necesara,iar in cazul in care promit minuni sunt doar niste excroci. Excroci exista din pacate printre oamenii din toate domeniile, nu avem ce face.

Sper sa nu mi se ia in numede rau daca spun ca parintii mei sunt medici si nu au nimic impotriva shake-urilor, deci..parerile sunt impartite.

Alina82 07 sep 2010 13:07:40

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 318002)
De ce este un lucru mai bun sa tii "diete tampite" sau "sa te lasi prada mancarii" decat sa inlocuiesti 1-2 mese cu un shake?

Nu sunt distribuitor, nu vreau sa conving pe nimeni de nimic, dar mi se pare un pic ciudat sa se dea in extrema cealalta , adica sa fie judecate prea aspru anumite produse sau persoane care le folosesc.

La fel mi se pare o decizie un pic cam dura sa fie bannata Eva; daca ea inlocuieste o masa sau doua nu inseamna ca nu este intersata de mancat sanatos, pt ca la urma urmelor mai raman cel putin 3 mese pentru care poate are nevoie de sfauri/idei/sugestii.

Da, evident trebuie subliniat faptul ca reprezentantii nu sunt nutritionisti si nu au dreptul sa se autointituleze asa, pentru ca nu au competenta necesara,iar in cazul in care promit minuni sunt doar niste excroci. Excroci exista din pacate printre oamenii din toate domeniile, nu avem ce face.

Sper sa nu mi se ia in numede rau daca spun ca parintii mei sunt medici si nu au nimic impotriva shake-urilor, deci..parerile sunt impartite.

Nu spun k e neaparat un lucru mai bun....pt mine este cu sigurantza un lucru mai bun....asa percep eu lucrurile.....si avand ceva prietene care au folosit herbalife si dupa ce s-au lasat de ele nu doar k s-au ingrasat dar au devenit diforme....inainte erau dolofane unele,grase in adevaratul sens al cuv altele dar erau grase uniform....akm dupa herbalife sunt grase dar urat...nush sa iti explic exact dar se vede urat...difrom....deci nu sunt de acord si cred k am facut un lucru bun k nu am luat asemenea chestii...makr eram grasa dar nu diforma....si serios akm dak vrei un shake de ce sa nu iti faci tu un shake natural si sa bei niste prafuri??repet e doar parerea mea despre mine...si eu am gresit apeland la metode tampite dar as fi gresit mai mult dak apelam la produse minune...

deadcountess 07 sep 2010 13:29:53

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 318029)

Nu spun k e neaparat un lucru mai bun....pt mine este cu sigurantza un lucru mai bun....asa percep eu lucrurile.....si avand ceva prietene care au folosit herbalife si dupa ce s-au lasat de ele nu doar k s-au ingrasat dar au devenit diforme....inainte erau dolofane unele,grase in adevaratul sens al cuv altele dar erau grase uniform....akm dupa herbalife sunt grase dar urat...nush sa iti explic exact dar se vede urat...difrom....deci nu sunt de acord si cred k am facut un lucru bun k nu am luat asemenea chestii...makr eram grasa dar nu diforma....si serios akm dak vrei un shake de ce sa nu iti faci tu un shake natural si sa bei niste prafuri??repet e doar parerea mea despre mine...si eu am gresit apeland la metode tampite dar as fi gresit mai mult dak apelam la produse minune...

Probabil ca are dreptate Slabuta cand spune ca e comoditate. E mai simplu sa pui doua linguri de praf si lapte si gata shake-ul decat sa tai fructe, sa ai la momentul potrivit in frigider fructe care sa se potriveasca, sa ai mixer, etc... Nu zic, Doamne feri ca e cea mai buna solutie, nu recomand la altii, dar exista si oameni comozi, fiecare cu viciile lui :">

Alina82 07 sep 2010 13:51:24

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 318079)
Probabil ca are dreptate Slabuta cand spune ca e comoditate. E mai simplu sa pui doua linguri de praf si lapte si gata shake-ul decat sa tai fructe, sa ai la momentul potrivit in frigider fructe care sa se potriveasca, sa ai mixer, etc... Nu zic, Doamne feri ca e cea mai buna solutie, nu recomand la altii, dar exista si oameni comozi, fiecare cu viciile lui :">

Asta asa e...nici eu nu sunt un exemplu in ceea ce priveste dietele sau mancatul sanatos....dar am oarecum o fobie legata de pastile si tot felul de produse din astea....mereu mi-a fost frik de boli si la norocul meu dak as lua si cine stie ce produse din astea nu doar k nu mi-ar prii dar m-as si imbolnavi de cine stie ce....pana la urma fiecare e liber sa fac ce vrea....singuri care au de suferit sau nu....suntem noi insine:)

deadcountess 07 sep 2010 14:15:53

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 318105)

Asta asa e...nici eu nu sunt un exemplu in ceea ce priveste dietele sau mancatul sanatos....dar am oarecum o fobie legata de pastile si tot felul de produse din astea....mereu mi-a fost frik de boli si la norocul meu dak as lua si cine stie ce produse din astea nu doar k nu mi-ar prii dar m-as si imbolnavi de cine stie ce....pana la urma fiecare e liber sa fac ce vrea....singuri care au de suferit sau nu....suntem noi insine:)

Exact asta voiam si eu sa spun, ca nu sunt un exmplu, ci ideea era ca "nu este dracu chiar asa negru" si ca eu nu am patit nimic de la Herbalife. :))
Si ma gandeam la Eva care a fost data afara, poate ca nici ea nu voia sa promoveze ci doar sa spuna ca nu fac rau chiar la toata lumea. Am citit mai multe mesaje postate de ea in diferite topicuri si mi s-a parut o persoana cu capul pe umeri. Adica nu as vrea sa ne fie groaza sa ne spunem parerea (care difera de a majoritatii) ca sa nu fim excluse. Ar fi pacat sa se ajunga la asa ceva. :(

Alina82 07 sep 2010 14:28:32

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 318140)
Exact asta voiam si eu sa spun, ca nu sunt un exmplu, ci ideea era ca "nu este dracu chiar asa negru" si ca eu nu am patit nimic de la Herbalife. :))
Si ma gandeam la Eva care a fost data afara, poate ca nici ea nu voia sa promoveze ci doar sa spuna ca nu fac rau chiar la toata lumea. Am citit mai multe mesaje postate de ea in diferite topicuri si mi s-a parut o persoana cu capul pe umeri. Adica nu as vrea sa ne fie groaza sa ne spunem parerea (care difera de a majoritatii) ca sa nu fim excluse. Ar fi pacat sa se ajunga la asa ceva. :(

Pai nu cred k e chiar asa...adik si eu am o dieta mai traznita si am avut multe pareri diferite si nu m-a exclus nimeni.....eva(presupun k de extincteva e vb)a cam promovat totusi produsele astea....din ce am citit eu aici....mie mi s-a parut k indemna oarecum la asa ceva...akm nush moderatori stiu mai bn de ce au banato...dar una e sa zici k le iei pt k tu nu crezi k iti fac rau si alta sa susti sus si tare k sunt sanatoase,k ti-au vindecat afectiuni si chiar sa induci ideea k ar fi mai bune decat mancatul sanatos.....repet eu sunt o simpla cititoare...dar asta e impresia care mi-au lasat-o posturile ei....si cum ai spus si tu nu cred k e cazul sa incurajam astfel de chestii....

deadcountess 07 sep 2010 14:31:54

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 318158)

Pai nu cred k e chiar asa...adik si eu am o dieta mai traznita si am avut multe pareri diferite si nu m-a exclus nimeni.....eva(presupun k de extinctevae vb)a cam promovat totusi produsele astea....din ce am citit eu aici....mie mi s-a parut k indemna oarecum la asa ceva...akm nush moderatori stiu mai bn de ce au banato...dar una e sa zici k le iei pt k tu nu crezi k iti fac rau si alta sa sustii sus si tare k sunt sanatoase,k ti-au vindecat afectiuni si chiar sa induci ideea k ar fi mai bune decat mancatul sanatos.....repet eu sunt o simpla cititoare...dar asta e impresia care mi-au lasat-o posturile ei....si cum ai spus si tu nu cred k e cazul sa incurajam astfel de chestii....

Bine, asta ar fi de-a dreptul absurd sa se sustina ca ar fi mai bune decat mancarea sanatoasa. Eu de regula ma abtin sa recomand prea multe altora pentru ca fiecare are organismul lui si cine stie ce ii face rau si n-am nici un chef sa fiu eu vinovata pt asa ceva.

vadmin 07 sep 2010 14:46:32

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 318002)
La fel mi se pare o decizie un pic cam dura sa fie bannata Eva; daca ea inlocuieste o masa sau doua nu inseamna ca nu este intersata de mancat sanatos, pt ca la urma urmelor mai raman cel putin 3 mese pentru care poate are nevoie de sfauri/idei/sugestii.

Deadcountess, nu trebuie sa va grabiti cu concluziile ce tin de banarea/inchiderea unui utilizator. Chiar daca oarecum procesul pare "instant" el este luat in baza unei analize detaliate a oricarui caz in parte si toate ban-urile de pana acum, pentru siguranta, au avut mai mult de o incalcare.

Extincteva nu a fost banata pentru ca a optat pentru o anumita cura sau pentru anumite produse. Este decizia ei si nu tine de activitatea mea ca administrator a acestei comunitati, eu aplic penalizari doar in baza regulamentului.

A primit ban, pentru ca in ultimul mesaj pe care l-a scris sambata, a scris si a confirmat urmatoarele (acel mesaj a fost sters, deoarece incalca regulamentul):
  • Anunţuri publicitare / SPAM - S-a depasit o limita, s-a trecut de la "parere" la "impunerea" unui anumit produs. Drept dovada, toate mesajele din partea lui extincteva, care sunt considerate "parere" au fost lasate si se pot vedea oricand. Mesajul care a depasit limita s-a sters si s-a aplicat penalizare.
  • Limbaj necorespunzator la adresa altor membri - In acel mesaj sters, de asemenea, a jignit toate slabutele, care au folosit acele produse si au impartasit experientele lor, pe care le-a catalogat drept "povesti pescaresti". Nu poti face pe cineva minciunos, doar pentru ca nu-i conform cu lucrurile pe care vrei sa le impui.

Pentru incalcari multiple de regulament s-a aplicat inchiderea contului.

Pentru ca sa fie mai transparent acest proces, la profilul ei, public sunt afisate penalizarile pentru care a primit ban.

De asemenea puteti verifica ca extincteva inainte de a scrie ultimul mesaj, care incalca regulamentul, si-a sters albumele cu imagini si si-a modificat datele de la profil, deci nu pot concluziona decat ca era "constienta" de incalcarile pe care le face si de consecintele care vor urma in urma acelor incalcari.

Va rog sa ma intrebati, daca nu intelegeti o anumita decizie si eu va explic, pentru ca toate sunt luate in dependenta de mai multi factori. Au mai fost "persoane dragute" in forum, care au primit ban si dupa mi-au confirmat decizia prin "mesajele inculte" pe care mi le scriau prin e-mail si confirmau rolul de promovator/vanzator de produse. Rolul meu este sa exclud astfel de cazuri si sa pastrez nivelul de calitate a comunitatii.

deadcountess 07 sep 2010 15:00:16

Re: Herbalife
 
Nu trag concluzii, am spus "mi se pare" ;) Nu stiam ca mai erau si alte mesaje in care a jignit pe cineva sau a facut reclama.
P.S. scuze de offtopic

lady musette 19 oct 2010 20:01:13

Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!
 
Copilu' am o rugaminte o poti intreba pe mama ta ce parere are de produsele Herbalife? stiu ca dansa e farmacista. Ma intereseaza sa stiu o parere pertinenta.

Mu;tu'

deadcountess 20 oct 2010 08:35:01

Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!
 
Citat:

Anterior postat de lady musette (Post 372518)
Copilu' am o rugaminte o poti intreba pe mama ta ce parere are de produsele Herbalife? stiu ca dansa e farmacista. Ma intereseaza sa stiu o parere pertinenta.

Mu;tu'

Care copil? :)

Slabuta 20 oct 2010 15:12:50

Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 373098)
Care copil? :)

Mesajul acesta e mutat dintr-un alt subiect cu alta tema, si se referea la curly_light. :D

curly.light 20 oct 2010 16:55:33

Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!
 
Stiu ca imi ceruse cineva o opinie despre produsele herbalife:D

O colega de-a mea a slabit in urma cu vreo doi ani cu aceste produse, a slabit fenomenal! Si,bineinteles,am fost si eu tentata sa le incerc,dar dorinta mea s-a intalnit cu un mare "Nu" din partea mamei .Nu cred ca mi-a convenit mie atunci ...:)) Dar,cu timpul ,a reusit si mama sa ma faca sa inteleg ca a avut dreptate.
In primul rand,colega mea a pus fiecare kg la loc,daca nu cumva mai mult!

Produsele herbalife nu au totusi efecte atat de miraculoase pe cat pare. Prin consumul lor,organismul este provat de o alimentatie normala ,si prin pierderea masiva in greutate se produc carente grave de vitamine,calciu ,magneziu ,fier...
Ca sa nu mai spun de efectul yo-yo ,inevitabil!
In general ,produsele de slabit inofensive se gasesc in farmacii ,fiind aprobate de ministerul sanatatii (si avand probabil efect 0).
Asa ca faptul ca produsele herbalife nu sunt comercializate in institutii autorizate...ar trebui sa ridice mari semne de intrebare.

In general ,pastilelor de slabit trebuie sa le spunem nu! Sanatatea e pe locul 1,si ,evident,ele nu prea ne ajuta sa o conservam. Slabitul e posibil si prin diete sanatatoase!
>:D<
Persoanele care iau aceste produse,ar trebui totusi sa ia suplimente de vitamine,calciu ,magneziu,fier,dupa recomandarile medicului.
>:D<

deadcountess 22 oct 2010 14:13:44

Re: Herbalife
 
Carentele de vitamine si minerale nu se produc in mod direct "prin pierderea masiva in greutate" ci prin lipsa lor din alimentatie.

Pe eticheta sunt trecute cantitatile de vitamine si minerale continute, precum si procentul din doza zilnica recomandata.

Daca nu ar fi aprobate nu s-ar putea vinde deloc.
Si in farmacii se comercializeaza o gramada de produse asemanatoare (shake-uri si alti inlocuitori de mese) si nu cred ca ar fi neaparat mai bune.

sweetdr3am 02 nov 2010 23:53:04

Hey ! :-* am si eu o intrebare la voi ... cunoasteti produsele herbalife ? astazi in mall m-a acostat o doamna care m-a invitat la o consultatie gratuita de nutritie ... Voi stiti ceva despre ei? A incercat careva ? A-ti mers la nutritionisti lor ? Va multumesc frumos !! Pup dulce

>:D<Buna dimineata ! Si felicitari ! Dar ai grija cu cantarul , nu este bine sa te cantaresti in fiecare zi,pt ca greutatea de la o zi la alta poate oscila si risti sa fi dezamagita ! Mai bine data pe saptamana ! Pupicei la toate !

Slabuta 03 nov 2010 00:03:50

Re: Herbalife
 
Tot acest subiect este despre produse herbalife.

Alina82 03 nov 2010 11:38:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de sweetdr3am (Post 389773)
>:D<Buna dimineata ! Si felicitari ! Dar ai grija cu cantarul , nu este bine sa te cantaresti in fiecare zi,pt ca greutatea de la o zi la alta poate oscila si risti sa fi dezamagita ! Mai bine data pe saptamana ! Pupicei la toate !

Stie careva de produsele Herbalife ? A-ti folosit produsele lor ? A-ti fost vreodata la nutritionisti de la ei ? Va intreb pt ca ieri am intalnit o doamna de la ei in mall care m-a invitat la o sedinta de nutritie si un control amanuntit gratuit si eram curioasa daca stiti ceva despre Herbalife ! Multumesc frumos !



Salve Sweet!!!
Exista un subiect aici pe site cu Herbalife...sunt la fel ca orice alte produse minune...te slabesc...le lasi...te ingrasi....inainte de a te incanta cu metode din astea minune intreaba-te dak o sa poti lua toata viata pastile,siropuri,herbalife...dak o sa poti manca mereu ciorba de varza si alte tampenii...pt k asta e realitatea...orice ai alege sa faci...o dieta sanatoasa sau diete minune si produse minune....e o alegere pt toata viata dak vrei sa slabesti si sa ramai si slaba...nu exista ink solutia minune sa slabesti,sa mananci tot ce vrei si sa te si mentii....marele secret e alimentatia cat de cat sanatoasa si moderatia :)

deadcountess 03 nov 2010 14:36:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg
 
Citat:

Anterior postat de sweetdr3am (Post 389773)
>:D<Buna dimineata ! Si felicitari ! Dar ai grija cu cantarul , nu este bine sa te cantaresti in fiecare zi,pt ca greutatea de la o zi la alta poate oscila si risti sa fi dezamagita ! Mai bine data pe saptamana ! Pupicei la toate !

Stie careva de produsele Herbalife ? A-ti folosit produsele lor ? A-ti fost vreodata la nutritionisti de la ei ? Va intreb pt ca ieri am intalnit o doamna de la ei in mall care m-a invitat la o sedinta de nutritie si un control amanuntit gratuit si eram curioasa daca stiti ceva despre Herbalife ! Multumesc frumos ! :-*

In primul rand sa ai in vedere ca distribuitorii Herbalife nu sunt nutritionisti. Ce fel de control? Ei nu sunt medici. Despre produse probabil ca gasesti informatii mai obiective pe site-ul international. Distribuitorii romani din pacate de multe ori spun tot felul de minciuni despre produse, pretind ca ar face nu stiu ce minuni. Produsele nu sunt decat niste adjuvante in dieta. De slabit se slabeste, dar depinde foarte mult ce faci cand vei termina cu ele, riscul sa te ingrasi la loc este foate mare daca vei manca prostii cand tremini cu Herbalife.

madd 22 feb 2011 15:41:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I)
 
hello slabutzele ce faceti?am fost azi la consultantul acela nutritiv de la herbal life...i-am zis k nu vreau prafuri sa-mi prezinte nici pastile si nici n-a facut chestia asta:)) m-a felicitat pt felul in care am mesele regulate si in numar de 5,in schimb mi-a spus sa fac sport 20-30 de min sa beau 2 l de apa si sa mananc proteine...

madulina 22 feb 2011 15:47:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I)
 
Citat:

Anterior postat de madd (Post 538739)
hello slabutzele ce faceti?am fost azi la consultantul acela nutritiv de la herbal life...i-am zis k nu vreau prafuri sa-mi prezinte nici pastile si nici n-a facut chestia asta:)) m-a felicitat pt felul in care am mesele regulate si in numar de 5,in schimb mi-a spus sa fac sport 20-30 de min sa beau 2 l de apa si sa mananc proteine...


foarte bune sfaturile :D

andra_aly 22 feb 2011 15:47:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I)
 
Buna madd... bine macar ca nu ti-a bagat pe gat altceva:-s
ai platit ceva?:-/

Amadeea 22 feb 2011 15:52:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I)
 
Citat:

Anterior postat de madd (Post 538739)
hello slabutzele ce faceti?am fost azi la consultantul acela nutritiv de la herbal life...i-am zis k nu vreau prafuri sa-mi prezinte nici pastile si nici n-a facut chestia asta:)) m-a felicitat pt felul in care am mesele regulate si in numar de 5,in schimb mi-a spus sa fac sport 20-30 de min sa beau 2 l de apa si sa mananc proteine...

Numai noutati ! si cat a tinut sedinta ? :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:01:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO