forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pastile slabit (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/)
-   -   Herbalife (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/herbalife-2442.html)

Extasssy 25 ian 2010 20:34:17

Herbalife
 
Eram acum vre-o 2 ani la servici, si trebuia sa fug pana la firma de contabilitate cu care colaboram sa duc dosarele cu facturi, chitante si asa mai departe... Drumul... era cu metroul... Cobor eu la metrou... si astept...
La un momentdat un tip... cu o geanta de la herbalife, se tot holba la mine... Dupa ce s-a holbat cateva secunde m-a abordat, cu intrebari de genu... Ce varsta aveti? Nu va dati seama cat de mult rau va face greutatea? Mancati micul dejun? etc... Eu nu stiam cum sa scap mai repede de el... si ii tot dadeam raspunsuri cat mai zeflemitoare... doar doar m-o lasa in pace...
Exact inainte sa vina metroul... imi da omul o brosura... Ma gandeam "Vai ce bine, am scapat!!!" si apoi scoate din geanta 2 batoane de ciocolata... Cica erau facute cu diverse chestii care il fac sa nu aibe grasimi, si zaharuri ci numai protetine... si imi recomanda sa mananc unu la micul dejun (eu pe vremea aia avea 1 maxim 2 mese pe zi)...Le-am aruncat in plasa si am fugit la metrou...
Intr-un final dupa ce mi-am terminat treaba am revenit la birou unde mai aveam de stat inca vre-o 4 ore... Nu mancasem nimic toata ziua si imi era putin foame... Si ce ma gandesc.... Ia hai sa vad ce mi-a dat ala acolo... Am luat unul dintre batoane, l-am desfacut si l-am mancat... Deci nu va pot spune decat ca a fost unul dintre cele mai bune batoane de ciocolata pe care le-am mancat in viata mea... Demential gustul... Si chiar imi taiase foamea... Pe moment... Dupa fix o ora... mi s-a facut din nou foame... dar ce foame... deci ma rodea stomacul... Si l-am mancat si pe al doilea...
Dupa inca o ora din nou... o foame din aia groaznica... de ziceai ca nu am mai mancat nimic de vre-o 2 zile...
Mi-am luat un sandwich... si ghici ce dupa o ora m-a luat iar foamea... si asa am tinut-o toata ziua...
Eu am dat vina pe tampeniile alea pentru ca alta explicatie nu am gasit... Am mancat in ziua aia... cat pentru vre-o 2-3 zile...

mishutza 25 ian 2010 21:04:06

Re: Herbalife
 
Heehe,asa-ti trebuie daca faci prostii.Sa nu mai crezi in miracole.Auzi,doar din proteine,hehehehe,cool.Ia sa imi iau si eu vreo 3 sa imi fac plinul de proteina pe astazi.

mvthebest 25 ian 2010 21:09:49

Re: Herbalife
 
Nu sunt bune de nimic,, si eu am apelat la ei,crezand ca ,,fac minuni'' .
Prostesc oameni ,ca doar sa cumpere si sa-si vinda ei marfa..
Am dat multi bani pe acele porcari, prafuri,batoane care de fapt de ajuta cat le tot cumperi ,iar dupa ce te lasi te ingrasi si m-ai vin si niste kg bonus:(

alexa.stan 25 ian 2010 21:39:31

Re: Herbalife
 
Eu am fost la o prezentare herbalife, dar nu m-au convins. Nu am consumat niciodata. Tare procedura de marketing.

Bine ca ai trecut peste.

Eu daca ar fi venit la mine i-as fi dat cu ceva in cap.

Sheba 26 ian 2010 12:37:38

Re: Herbalife
 
La mine a fost mai amuzant... o prietena de-a mamei mele a prostit-o pe maica-mea ptr mine... a dat o groaza de bani iar eu nici nu m-am atins de ele. La mine sa ma convinga cineva cu forta nu merge de nici o culoare...

Suzume 15 feb 2010 18:38:58

Re: Herbalife
 
Pe mine m-a abordat o doamna prin Carrefour. M-a intrebat daca vreau sa mananc santos, daca vreau sa slabesc, chestii de genul. Am intrebat-o clar "Vreti sa-mi sugerati pastile sau prafuri? Ca daca da nu sunt interesata". Ea bineinteles: "Nu, in niciun caz, slabiti in mod natural". Imi iau o prietena cu mine si ma duc la intalnirea cu respectiva. Ajung la adresa, scris maare pe usa: "Herbalife". Mi-a prezentat cazuri de persoane care au slabit si la sfarsit lista de preturi. Costa enorm, mai bine dam banii pe grapefruit si lamai decat pe prostii de genul. Si bineinteles ca nu am scapat usor de ea, m-a sunat in fiecare zi timp de 2 saptamani desi eu nu ii raspundeam la telefon.

Sunt ca lipitorile oamenii astia. :|

anes 15 feb 2010 19:03:12

Re: Herbalife
 
ooooo, da! am trecut si eu printr-o experienta asementoare. acum 8 ani. a venit o cunostinta cu prietena ei .... care m-a socase cat de mult a slabit, si mi-a zis"n-a fost greu. raspunsul e simplu. herbalife." of si ce m-a tentat, pt ca inainte cu 1 an ea avea 90 si eu 68 de kg :-s. a fost un soc slabitul ei spectaculos. norocul meu ca a fost prietena mea la timisoara si l-a convins pe sotul meu sa nu-mi cumpere, mai bine cu banii aia sa mergem 1 sapt la ski.
ne-am intalnit din nou dupa cam 1 an si jumatate eu aveam 68 de kg, ea habar nu am cat de multe si era diforma. inainte cand a fost grasa, era acea grasuta cu forme rubensiere (vb lui carmen :)) cu talie, solduri, sani. acum cand se ingrasese dupa herbalife era buhaita, umflata toata.

Liviutzza 15 feb 2010 19:14:38

Re: Herbalife
 
Cunosc:)))saptamana trecuta am avut si eu o intalnire cu ei:))

anes 15 feb 2010 19:38:39

Re: Herbalife
 
si? nu-mi spune ca rezultatul e acelasi?!

Zoe 16 feb 2010 14:04:56

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 88063)
ne-am intalnit din nou dupa cam 1 an si jumatate eu aveam 68 de kg, ea habar nu am cat de multe si era diforma. inainte cand a fost grasa, era acea grasuta cu forme rubensiere (vb lui carmen :)) cu talie, solduri, sani. acum cand se ingrasese dupa herbalife era buhaita, umflata toata.

fix asa cunosc eu un baiat! e si mai gras acum, saracul...

Sheba 16 feb 2010 15:23:48

Re: Herbalife
 
Iarba se foloseste si la altele si nu e ca face bine... Am impresia ca nu e foarte departe de adevar. Am auzit ca lumea se lasa foarte foarte greu de herbalife.

bebelusha 21 feb 2010 18:38:18

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 88038)
Pe mine m-a abordat o doamna prin Carrefour. M-a intrebat daca vreau sa mananc santos, daca vreau sa slabesc, chestii de genul. Am intrebat-o clar "Vreti sa-mi sugerati pastile sau prafuri? Ca daca da nu sunt interesata". Ea bineinteles: "Nu, in niciun caz, slabiti in mod natural". Imi iau o prietena cu mine si ma duc la intalnirea cu respectiva. Ajung la adresa, scris maare pe usa: "Herbalife". Mi-a prezentat cazuri de persoane care au slabit si la sfarsit lista de preturi. Costa enorm, mai bine dam banii pe grapefruit si lamai decat pe prostii de genul. Si bineinteles ca nu am scapat usor de ea, m-a sunat in fiecare zi timp de 2 saptamani desi eu nu ii raspundeam la telefon.

Sunt ca lipitorile oamenii astia. :|

Va spun din experienta ca e cacealma totala..costa cateva sute de euro sa te tii de program ala se cheama program de slabit...slabesti intr-adevar, dar faza tare ca mai dai cateva sute de euro ca sa iei programul de mentinere...daca nu il iei te ingrasi, daca il iei si il opresti te ingrasi...va spun sincer si pe vazutelea..dar, nu ca pui la loc kg acumulate,,,duble tata, 20-30 in plus..diformitate in toata regula..m-am dus si io la o conf de a-lor si am intrebat..pai io daca slabesc de ce tre sa mai iau si prog de imentinere? rasp: pai sa nu te ingrasi la loc...da stai un pik ca ei inainte spuneau ca nu te mai ingrasi in veci, nici macar 1 kg..e prosteala pe fata..nici macar nu au stiut ce sa imi raspunda...si costa muuulti bani, vb cuiva, pleci la ski o sapt de banii astia,, si acolo lucrezi si toate grupele de muschi :))

LadyE 19 aug 2010 20:16:22

Dieta cu produsele Herballife
 
buna seara,

doresc sa stiu ce parere aveti despre produsele Herbalife.

veneam pe centrul orasului unde stau si ma opreste o doamna sa imi puna 4 intrebari, am acceptat si mi-a spus ca daca doresc primesc o sedinta gratuita la un nutritionist, dar nu stiam ca e vorba de herballife si am mers sa vad despre ce este vorba si dupa ce am vorbit despre stilul meu de viata privind alimentatia si sanatatea si mi-a masurat inaltimea, m-a cantarit si mi-a masurat IMC-ul si grasimea din corp, a inceput sa imi spuna de produsele lor care constau intr-un shake si ceva pastile si m-ar costa 450 RON pe luna. ar trebui sa inlocuiesc 2 mese din 3 pe zi cu shake-ul si sa iau pastile inainte de fiecare masa.mi-a zis ca o fata in 7 luni a slabit 30 de kg, am vazut si poze cu persoanele inainte si dupa, dar mi se pare prea mult 30 kg in 7 luni.stiu persoane care au investit au slabit dar dupaia s-au ingrasat la loc si mai mult. a incercat cineva asta? sunt curioasa daca merita, voi ce parere aveti?

eu tin momentan o dieta in functie de nr de calorii, nr de grasime si sport, recomandata de un medic din ungaria si am slabit 5 kg intr-o luna cu dieta asta.oricum vreau sa raman la dieta actuala dar eram curioasa si nu am vazut un topic deschis pe tema asta, daca este imi cer scuze ^^"

LicuriciColorat 19 aug 2010 21:38:25

Re: Dieta cu produsele Herballife
 
sincer desi aceasta firma se zice ca e mai buna,ca e cu produse naturale...habar nu am
pt mine is tot pastile,adica clar nu
sincer e o prostie,adica sa manci doar o masa formata din mancare si restu pastile si shake-uri?facute din ce?din cine stie ce...nu se merita sa ne punem viata in pericol pt asa ceva....adica exista atatea moduri prin care poti slabii cu dieta si sport,nu ii vad rostu....
sincer daca iti merge bine cu dieta data de nutritionist,tine'o in continuare si uita de chestiile astea pline de marketing,aici e vorba de bani,nu de sanatatea oameniilor:)

mvthebest 19 aug 2010 22:15:22

Re: Dieta cu produsele Herballife
 
http://forum.slabute.ro/pastile-slab...fe-2442-2.htmlAici am mai vorbit despre aceste produse.

deadcountess 23 aug 2010 13:41:30

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 94165)
Va spun din experienta ca e cacealma totala..costa cateva sute de euro sa te tii de program ala se cheama program de slabit...slabesti intr-adevar, dar faza tare ca mai dai cateva sute de euro ca sa iei programul de mentinere...daca nu il iei te ingrasi, daca il iei si il opresti te ingrasi...va spun sincer si pe vazutelea..dar, nu ca pui la loc kg acumulate,,,duble tata, 20-30 in plus..diformitate in toata regula..m-am dus si io la o conf de a-lor si am intrebat..pai io daca slabesc de ce tre sa mai iau si prog de imentinere? rasp: pai sa nu te ingrasi la loc...da stai un pik ca ei inainte spuneau ca nu te mai ingrasi in veci, nici macar 1 kg..e prosteala pe fata..nici macar nu au stiut ce sa imi raspunda...si costa muuulti bani, vb cuiva, pleci la ski o sapt de banii astia,, si acolo lucrezi si toate grupele de muschi :))

Daca ei spun ca nu te mai ingrasi veci dupa ce slabesti atunci mint cu nesimtire. Daca vreti o descriere realista cititi prospectele (care o sa vedeti ca nu promit minuni)nu credeti pe cuvant distribuitorii, mai ales intr-o tara ca Romania unde din pacate oamenii sunt foarte dispusi sa minta pentru bani.

Produsul in sine nu face rau, depinde ce asteptari si ce atitudine ai. Evident daca cineva se asteapta sa manace Herbalife cateva luni, sa dea jos zeci de kile si dup-aia sa se indoape cu fast-food in fata televizorului ca si inainte, evident ca tentativa va esua si apoi va spune ca din cauza produsului s-a ingrasat nu din cauza stilului prost de viata la care a a revenit. Poti sa alegi cea mai sanatoasa dieta din lume si daca revii la obiceiurile alimentare dinainte de dieta efectul yoyo e de la sine inteles.

Citat:

Iarba se foloseste si la altele si nu e ca face bine... Am impresia ca nu e foarte departe de adevar. Am auzit ca lumea se lasa foarte foarte greu de herbalife.
Dragut jocul de cuvinte Sheba :)), dar nu-i chiar asa, nu da dependenta.

DrIulia2010 23 aug 2010 16:31:18

Re: Herbalife
 
Dragut jocul de cuvinte Sheba :)), dar nu-i chiar asa, nu da dependenta.[/QUOTE

Sa stii ca produsele Herbalife creeaza dependenta,am vazut cazuri,paciente care in trecut au crezut in "minunea"Herbalife,cand le-au oprit au avut probleme.

Nici un produs de slabit nu merita investit in el!!!


Apropo,tu de ce folosesti/ai folosit Herbalife?

deadcountess 24 aug 2010 07:47:23

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 299479)
Dragut jocul de cuvinte Sheba :)), dar nu-i chiar asa, nu da dependenta.[/QUOTE

Sa stii ca produsele Herbalife creeaza dependenta,am vazut cazuri,paciente care in trecut au crezut in "minunea"Herbalife,cand le-au oprit au avut probleme.

Nici un produs de slabit nu merita investit in el!!!


Apropo,tu de ce folosesti/ai folosit Herbalife?

Pai in primul rand pentru ca nu am pofta de mancare dimineata si altfel as sari peste micul dejun. Nu folosesc toate produsele, doar shake-ul dimineata.

Pai tocmai asta e problema, "minunea", daca asta asteapta oamenii, evident ca nu pot fii decat dezamagiti. Ce fel de probleme au avut pacientele? (in afara de efectul yoyo)

DrIulia2010 24 aug 2010 08:04:00

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 300063)
Pai in primul rand pentru ca nu am pofta de mancare dimineata si altfel as sari peste micul dejun. Nu folosesc toate produsele, doar shake-ul dimineata.

Pai tocmai asta e problema, "minunea", daca asta asteapta oamenii, evident ca nu pot fii decat dezamagiti. Ce fel de probleme au avut pacientele? (in afara de efectul yoyo)


Daca nu ai pofta de mancare nu shake-ul inlocuitor de masa de la Herbalife e solutia,sau ma rog...

Efectul Yoyo nu e de ajuns?Cum probabil stii si tu,dupa ce se opreste folosirea acestor produse kg revin.


Nu sunt de acord sub nici o forma cu produse de acest gen!!!!

deadcountess 24 aug 2010 08:16:48

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 300079)
Daca nu ai pofta de mancare nu shake-ul inlocuitor de masa de la Herbalife e solutia,sau ma rog...

Efectul Yoyo nu e de ajuns?Cum probabil stii si tu,dupa ce se opreste folosirea acestor produse kg revin.

Nu sunt de acord sub nici o forma cu produse de acest gen!!!!

Nu am probleme cu pofta de mancare in general, ci pur si simplu nu imi trebuie mancare la 6 dimineata inainte sa plec la lucru.

Efectul yoyo apare dupa orice regim daca persoana revine la o alimentatie inadecvata si nu inseamna neaparat ca regimul este de vina.

Eu nu am folosit shake-ul non-stop si n-am avut nici o problema in perioadele in care nu-l foloseam.

DrIulia2010 24 aug 2010 12:58:21

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 300106)
Nu am probleme cu pofta de mancare in general, ci pur si simplu nu imi trebuie mancare la 6 dimineata inainte sa plec la lucru.

Efectul yoyo apare dupa orice regim daca persoana revine la o alimentatie inadecvata si nu inseamna neaparat ca regimul este de vina.

Eu nu am folosit shake-ul non-stop si n-am avut nici o problema in perioadele in care nu-l foloseam.


Offf e poveste lunga cu multe substraturi despre efectul yoyo,nu stau acum sa povestesc despre el.;)

Tu stii cel mai bine care sunt motivele pentru care folosesti produsele Herbalife.

O zi buna
.:)

deadcountess 24 aug 2010 13:13:55

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 300553)
Offf e poveste lunga cu multe substraturi despre efectul yoyo,nu stau acum sa povestesc despre el.;)

Tu stii cel mai bine care sunt motivele pentru care folosesti produsele Herbalife.

O zi buna.:)

Pai poate ca ar fii o idee buna un topic despre efectul yoyo daca ai avea timp ;)

extincteva 03 sep 2010 19:48:17

Re: Herbalife
 
mie nu mi se pare chiar asa situatia.
desigur indivizi idioti pot fi oriunde, si la firma asta si pe toate plaiurile.
desigur nu e vorba de hrana-hrana. e vorba de suplimente alimentare, care au efectul lor foarte bun dar care nu te pot ajuta daca nu iti schimbi alimentatia
iar in privinta eficacitatii programul de slabit e hiperproteic, imbogatit cu vitamine si minerale, deci ofarte rapid daca te tii de el. dar nu face efortul pentru tine
daca te buhaiesti e normal, cand incepi sa mananci iar cartofi prajiti ciocolata hamburgeri se intoarce super rapid celulita

Slabuta 03 sep 2010 20:02:40

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313873)
mie nu mi se pare chiar asa situatia.
desigur indivizi idioti pot fi oriunde, si la firma asta si pe toate plaiurile.
desigur nu e vorba de hrana-hrana. e vorba de suplimente alimentare, care au efectul lor foarte bun dar care nu te pot ajuta daca nu iti schimbi alimentatia
iar in privinta eficacitatii programul de slabit e hiperproteic, imbogatit cu vitamine si minerale, deci ofarte rapid daca te tii de el. dar nu face efortul pentru tine
daca te buhaiesti e normal, cand incepi sa mananci iar cartofi prajiti ciocolata hamburgeri se intoarce super rapid celulita

Si nu se poate urma o dieta hiperproteica :-/ Ba da se poate.
Nu va fi mai usor la mentinere pentru ca deja esti obisnuita cu o alimentatie sanatoasa, nu poti bea toata viata shakeuri?!

Stii sigur ce contin produsele lor?!
De ce oare multi dintre cei (eu am in jurul meu multe exemple) care au folosit aceste produse de slabit au revenit la alimentatia de dinainte?!
Nu cumva din cauza faptului ca nu au invatat sa se alimenteze sanatos, au baut de 3 ori pe zi shakeuri si cand au terminat de slabit nu mai stiau de la ce capat sa o ia?!
De ce e nevoie de niste produse de slabit daca deja urmezi o dieta sanatoasa?!
De ce oare multi dintre cei care iau aceste produse nu stiu notiuni elementare de nutritie?!

Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!

extincteva 03 sep 2010 20:04:37

Re: Herbalife
 
shakeul e un inlocuitor de masa ca si batoanele proteice si mi se pare o idee mai buna decat sa iti iei o punga de chipsuri, o pizza sau niste sarmale

Slabuta 03 sep 2010 20:05:35

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313884)
shakeul e un inlocuitor de masa ca si batoanele proteice si mi se pare o idee mai buna decat sa iti iei o punga de chipsuri, o pizza sau niste sarmale

Da de ce sa inlocuiesti o masa sau de ce sa mananci chipsuri?
Te asigur ca sarmalele sunt mai sanatoase. ;) Iti pot da reteta daca vrei :)

extincteva 03 sep 2010 20:18:48

Re: Herbalife
 
de ce cei care tin acest regim nu cunosc lucruri elementare legate de nutritie?
pentru ca e mai simplu sa nu inveti si pentru ca iti spui ca iei aceste produse asteptand miracole.
eu am fost la o intalnire, se nbumeste grupul de nutritie, in care am primit date foarte interesante legate de mai multe lucruri.
de exemplu la subiectul proteine am aflat unde le pot gasi, la ce folosesc, care este necesarul personalizat, efectele deficitului de proteine.
pe mine chiar ma intereseaza subiectul si nu mi-a fost usor sa gasesc informatiile alea.
fiecare intalnire mi se pare foarte bine planificata si are uns ubiect chiar valoros.

iar aceste lectii chiar te invata si te pregatesc pentru intretinere. exista o lectie chiar si despre cum si ce sa mancam in oras.

si da, chiar nu trebuie sa slabim acesta este un adevar. daca ne schimbam stilul de viata, asa cum propune si aceasta firma, efectele se vor vedea.
mie mi se pare un program care poate functiona in cazul oricui.
se pare ca majoritatea dietelor esueaza din cauza motivatiei. iar grupul de sustinere, consultantul, toate chestiile astea simple si tipic americane pentru oamneni comozi au un efect chiar puternic

extincteva 03 sep 2010 20:20:08

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 313886)


Da de ce sa inlocuiesti o masa sau de ce sa mananci chipsuri?
Te asigur ca sarmalele sunt mai sanatoase. ;) Iti pot da reteta daca vrei :)

:D:D:D:D:D
te rog

DrIulia2010 03 sep 2010 20:23:44

Re: Herbalife
 
Extincteva,daca spui ca cei de la Herbalife promoveaza alimentatia sanatoasa,va invata sa mancati sanatos,lucruri elementare din nutritie,atunci de ce mai promoveaza shake-urile lor,si alte "minuni"??De ce mai e nevoie de aceste "ajutoare"?

andra_aly 03 sep 2010 20:25:29

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 313909)
Extincteva,daca spui ca cei de la Herbalife promoveaza alimentatia sanatoasa,va invatta sa mancati sanatos,lucruri elementare din nutritie,atunci de ce mai promoveaza shake-urile lor,si alte "minuni"??De ce mai e nevoie de aceste "ajutoare"?

Asta vroiam sa spun si eu.din moment ce ai o alimentatie sanatoasa si faci si sport inseamna ca duci o viata sanatoasa. deci la ce mai trebuie shakeuri?:-/

Slabuta 03 sep 2010 20:30:53

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313904)
de ce cei care tin acest regim nu cunosc lucruri elementare legate de nutritie?
pentru ca e mai simplu sa nu inveti si pentru ca iti spui ca iei aceste produse asteptand miracole.
eu am fost la o intalnire, se nbumeste grupul de nutritie, in care am primit date foarte interesante legate de mai multe lucruri.
de exemplu la subiectul proteine am aflat unde le pot gasi, la ce folosesc, care este necesarul personalizat, efectele deficitului de proteine.
pe mine chiar ma intereseaza subiectul si nu mi-a fost usor sa gasesc informatiile alea.
fiecare intalnire mi se pare foarte bine planificata si are uns ubiect chiar valoros.

iar aceste lectii chiar te invata si te pregatesc pentru intretinere. exista o lectie chiar si despre cum si ce sa mancam in oras.

si da, chiar nu trebuie sa slabim acesta este un adevar. daca ne schimbam stilul de viata, asa cum propune si aceasta firma, efectele se vor vedea.
mie mi se pare un program care poate functiona in cazul oricui.
se pare ca majoritatea dietelor esueaza din cauza motivatiei. iar grupul de sustinere, consultantul, toate chestiile astea simple si tipic americane pentru oamneni comozi au un efect chiar puternic

Pai, povesteste-ne ce te-au invatat despre proteine :)
Unde le poti gasi, la ce folosesc.....?
Te asigur ca, cu banii cheltuiti pe aceste produse poti manca zilnic bio si cu suficiente proteine. ;)

De informatii e plin netul. :) Si astea de baza sunt cu miile. :) Acum 10 ani era o problema, acum nu mai este.

Cum reusesc atunci multe slabute sa slabeasca fara sa consume aceste "proteine naturale" si totusi sa ia in fiecare zi necesarul de proteine?

Si ce se poate manca in oras? :)

Ai de gand sa frecventezi toata viata acest grup?
Motivatia apare si dispare (depinde mediul in care traiesti, de problemele zilnice.....), trebuie sa cauti in tine, nu in niste produse.

Cand vei slabi si vei avea cel putin 1 an de mentinere mai putem discuta, acum este prea abstract si pe langa subiect.

Eu cunosc persoane care le-au luat si s-au ingrasat dublu.

Sper sa nu ti se intample si tie asta.:-s

extincteva 03 sep 2010 20:32:26

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 313886)


Da de ce sa inlocuiesti o masa sau de ce sa mananci chipsuri?
:)

de curand am fost la un program intensiv de pregatire
asta inseamna ca timp de o saptamana am lucrat cu corpul cam 6 ore in fiecare zi
iar formele erau chiar foarte grele, unele presupuneau eforturi imposibile.
fiecare curs tinea 3 ore si aveam o pauza de 10 minute. intrebare: cate lucruri poti face in 10 minute? adica dupa 1 si ceva de exercitii trebuie sa mananci ceva sa mergi la baie sa te speli de transpiratie.
deci eu cred ca inlocuiesti masa fiindca nu ai timp sa ai una adevarata.

Slabuta 03 sep 2010 20:32:41

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313905)
:D:D:D:D:D
te rog

Calorii: Mancaruri: Sarmale fara orez a la Slabuta - Calculator calorii - Slabute.ro
Calorii: Mancaruri: Sarmale fara orez, in foi de varza, "Slabuta" - Calculator calorii - Slabute.ro

Slabuta 03 sep 2010 20:37:36

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313926)
de curand am fost la un program intensiv de pregatire
asta inseamna ca timp de o saptamana am lucrat cu corpul cam 6 ore in fiecare zi
iar formele erau chiar foarte grele, unele presupuneau eforturi imposibile.
fiecare curs tinea 3 ore si aveam o pauza de 10 minute. intrebare: cate lucruri poti face in 10 minute? adica dupa 1 si ceva de exercitii trebuie sa mananci ceva sa mergi la baie sa te speli de transpiratie.
deci eu cred ca inlocuiesti masa fiindca nu ai timp sa ai una adevarata.

Iti poti lua o gramada de "aperitive" de acasa. Trebuie sa vrei, bineinteles.

Asta ar insemna ca noi toate trebuie sa mancam un baton de-a lor cand avem cursuri lungi. :))

"Deschide-ti" mintea si mai gandeste-te...

extincteva 03 sep 2010 20:41:56

Re: Herbalife
 
iulia si andra
imi place intrebarea
ei promoveaza folosirea shakeurilor si suplimentelor numai in cazul celor care au carente nutritionale. daca nu mananci fructe si legume sa zicem cum face un prieten de-al meu fiindca are ulcer, i-ar recomanda un supliment cu fibre, daca ai probleme cu menstruatia alt produs si tot asa.
daca faci sport si nu mananci proteine numai atunci un consultant responsabil ti-ar recomanda un supliment cu proteine
adica sa fim seriosi asta sunt produsele astea. suplimente pentru momentele cand nu reusesti

Slabuta 03 sep 2010 20:45:27

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313937)
iulia si andra
imi place intrebarea
ei promoveaza folosirea shakeurilor si suplimentelor numai in cazul celor care au carente nutritionale. daca nu mananci fructe si legume sa zicem cum face un prieten de-al meu fiindca are ulcer, i-ar recomanda un supliment cu fibre, daca ai probleme cu menstruatia alt produs si tot asa.
daca faci sport si nu mananci proteine numai atunci un consultant responsabil ti-ar recomanda un supliment cu proteine

Sa zicem ca in primul caz cu ulcerul mai merge explicatia, desi, am avut ulcer si aveam voie anumite fructe.

Probleme cu menstruatia nu le "repara" ginecologul sau daca e de natura hormonala, endocrinologul?

Iar un sportiv - de ce nu mananca proteine?

andra_aly 03 sep 2010 20:46:37

Re: Herbalife
 
De ce sa iti bati joc de corpul tau asa... de ce a fost mancarea lasata pe pamant? pentru a o inlocui cu tot feluri de prostii?
eva, eu zic sa te gandesti mai bine si sa nu cazi si tu in capcana lor. chiar si aici in italia e cunoscuta dar sa sti ca am tot cautat pareri pe internet asa de curiozitate sa vedem ce si cum si toti nu recomanda asa ceva. acele produse nu fac decat sa te umfle si sa iti pacaleasca organismul facandu-i mult rau.
mai bine bea un shake de fructe si fii sigura ca e mai bun;)

andra_aly 03 sep 2010 20:48:44

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313937)
iulia si andra
imi place intrebarea
ei promoveaza folosirea shakeurilor si suplimentelor numai in cazul celor care au carente nutritionale. daca nu mananci fructe si legume sa zicem cum face un prieten de-al meu fiindca are ulcer, i-ar recomanda un supliment cu fibre, daca ai probleme cu menstruatia alt produs si tot asa.
daca faci sport si nu mananci proteine numai atunci un consultant responsabil ti-ar recomanda un supliment cu proteine
adica sa fim seriosi asta sunt produsele astea. suplimente pentru momentele cand nu reusesti

Nu exista nu pot, exista nu vreau. deci nu ai cum sa nu reusesti. nu iti trebuie nici un ajutor. decat mancare sanatoasa. ca doar de aia e mancarea de cand e lumea. in schimb herbalife nu are atata vechime:))

DrIulia2010 03 sep 2010 20:50:48

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de extincteva (Post 313937)
iulia si andra
imi place intrebarea
ei promoveaza folosirea shakeurilor si suplimentelor numai in cazul celor care au carente nutritionale. daca nu mananci fructe si legume sa zicem cum face un prieten de-al meu fiindca are ulcer, i-ar recomanda un supliment cu fibre, daca ai probleme cu menstruatia alt produs si tot asa.
daca faci sport si nu mananci proteine numai atunci un consultant responsabil ti-ar recomanda un supliment cu proteine
adica sa fim seriosi asta sunt produsele astea. suplimente pentru momentele cand nu reusesti


Si pentru ulcer sunt fructe care se pot consuma,se evita citricele.
Am paciente care au carente,dar sub nici o forma nu le-as recomanda herbalife,consumul de fibre se poate suplimenta din alimentatie(seminte de in,canepa,hrisca,arpacas,etc)si exemplele ar putea continua.Foarte multe probleme de sanatate se pot ameliora cu o alimentatie sanatoasa echilibrata nutritional.De ce sa ne umplem organismul de chimicale,shake-uri si alte minuni???

Slabuta 03 sep 2010 20:51:24

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 313951)

Nu exista nu po, exista nu vreau. deci nu ai cum sa nu reusesti. nu iti trebuie nici un ajutor. decat mancare sanatoasa. ca doar de aia e mancarea de cand e lumea. in schimb herbalife nu are atata vechime:))

Ai spus exact ce vroiam sa scriu eu.
Brusc, in secolul 21 am inceput sa avem nevoie de suplimentele lor :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:58:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO