forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pastile slabit (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/)
-   -   Herbalife (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/herbalife-2442.html)

andra_aly 25 feb 2011 19:31:19

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de Verandreea (Post 544899)
asa e si asa voi face :D>:D<

Ma bucur.>:D< Dat viitoare nici sa nu mai stai pe ganduri:D b-)

cutesuzy 27 feb 2011 12:33:56

Re: Herbalife
 
am avut si eu o intalnire cu un reprezentant herbalife si mai mult m-a speriat. imi gasise atatea probleme, dar spre norocul meu aveau rezolvare cu produsele lor :P.

lumy5 27 feb 2011 22:04:51

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de cutesuzy (Post 546833)
am avut si eu o intalnire cu un reprezentant herbalife si mai mult m-a speriat. imi gasise atatea probleme, dar spre norocul meu aveau rezolvare cu produsele lor :P.

Buna :). culmea e ca vineri si mie mi s-a intamplat asta. S-a incruntat putin cand i-am spus cu zambetul pe buze ca am slabit deja cateva kg si mai am cam inca atatea de slabit si cand a vazut ca mai stiam cate ceva despre alimentatie.

Dar cel mai tare m-a speriat cand a folosit chestia aia de masurat grasimea din corp si mi-a spus un procent urias dupa parerea mea (cam cu 10%mai mult decat cel calculat pe site)... Evident, mi-a facut un plan de alimentatie "SANATOS" cu 2 mese pe zi inlocuite cu shake-uri, vitamine, capsule cu ceai verde+negru, care pt programul de baza ajung la 550Ron/luna, si apoi inca 200 pt mediu si pt optim inca 150lei. si eu trebuia sa manac normal la pranz. Am plecat nervoasa din cauza procentului de grasime si asta a fost tot

cutesuzy 28 feb 2011 18:50:33

Re: Herbalife
 
cam la o astfel de suma se ajunsese si la mine. culmea e ca eu nu aveam probleme cu greutatea in perioada aceea, dar ea imi recomandase shake-ul minune...ca sa ma mentin :P

Sylvy 02 oct 2011 19:20:52

Herbal Life
 
Ce parere aveti de produsele Herbal Life? Le-a incercat cineva? Astept pareri.

GinaViesianu 02 oct 2011 19:40:48

Re: Herbalife
 
Eu folosesc gama de ingrijire a tenului, samponul, crema anticelulitica, ceaiul si shakeul...
Cosmeticele sunt excelente din punctul meu de vedere...mie imi plac tare mult..
Despre produsele de nutritie tot ce pot sa iti spun este ca ceaiul imi place...e practic ceai uscat si pisat...Iar shake-ul eu il folosesc ca gustare proteica (nu pt control greutate, deci nu inclocuiesc masa cu el)...mie-mi place ca gustare :-??....iar ca masa, cunosc persoane carora li s-a potrivit, si persoane carora nu...acum depinde zic eu si de organism...A! si am mai mancat si batoane de ciocolata intr-un timp..st ok, dar prea dulci pt gustul meu...si sincer am mai multa incredere in cioco neagra..
Oricum sunt mai bune dp meu de vedere decat alte porcarii de pe piata, dar pana si puiul la magazin e umflat cu pompa, so...
Concluzie: eu am o experienta pozitiva cu HerbaLife, dar cunosc si persoane care nu au avut...in sensul in care nu le-a ajutat cu nimic :-??

Sylvy 03 oct 2011 10:48:12

Re: Herbalife
 
Multumesc am sa ma risc si eu sa incerc produsele... incercarea moarte n-are.

GinaViesianu 03 oct 2011 12:05:12

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de Sylvy (Post 807820)
Multumesc am sa ma risc si eu sa incerc produsele... incercarea moarte n-are.


Mult succes!

Cintya 21 ian 2012 10:37:32

Re: Herbalife
 
Eu am inceput sa folosesc produsele Herbalife de azi. Intr`adevar sunt foarte scumpe, dar pe mine m`a incantat mai mult suplimentul pt taierea poftei de dulciuri, cel pt celulita si shake`urile. Dimineata beau shake`ul ala, la pranz am o masa sanatoasa cu ce vreau si seara beau din nou shake`ul. Datorita faptului ca sunt intr`un concurs si trebuie a adun 1100 de calorii pe zi, mi`am facut si niste gustari formate din fructe, iaurturi sau chiar putina ciocolata neagra.

Sunt adepta alimentatiei sanatoase, cam asta am incercat pana acum. Insa m`am intalnit cu o colega care desi era slaba folosea herbalife pt suplimentele de vitamine si reglare a digestiei. Nu stiu inca cat de bune sunt, astazi e prima zi, dar va voi tine la curent. Am luat tratamentul pe o luna si daca voi avea rezultate il voi lua si luna viioare, daca nu, nu.

Slabuta 21 ian 2012 11:21:23

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de Cintya (Post 908603)

Sunt adepta alimentatiei sanatoase, cam asta am incercat pana acum.

Imi pare rau dar ai o parere eronata despre tine.
Nu esti adepta alimentatiei sanatoase, a inlocui 2 mese importante din zi cu shake-uri nu inseamna nici alimentatie echilibrata si nici sanatoasa.

ps: numai alimentatie sanatoasa nu ai incercat pana acum:
http://forum.slabute.ro/concurs-slab...ml?#post860875 (link direct)
http://forum.slabute.ro/concurs-slab...tml#post860965

http://forum.slabute.ro/concurs-slab...tml#post862389

pop corina 02 feb 2012 13:35:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Buna fetelor ! intru cam tirziu , ca am fost la un centru de estetica sa imi faca un raport complet :cita masa musculara ,cita grasime si toate alea .Nu prea am excesuri , doar masa musculara se mai poate mari putin !Am o intrebare :: Ce parere aveti despre produsele herbal life????Sint bune de ceva sau nu ??

ramo0215 02 feb 2012 13:41:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de pop corina (Post 922091)
Buna fetelor ! intru cam tirziu , ca am fost la un centru de estetica sa imi faca un raport complet :cita masa musculara ,cita grasime si toate alea .Nu prea am excesuri , doar masa musculara se mai poate mari putin !Am o intrebare :: Ce parere aveti despre produsele herbal life????Sint bune de ceva sau nu ??

eu am o vecina care a tinut cura cu ele..intradevar a slabit..dar acum k s-a lasat s-a ingrasat pana la 97kg..:-ss..deci tre sa te tii d ele toata viata..cred..

Andra D 02 feb 2012 13:54:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de pop corina (Post 922091)
Buna fetelor ! intru cam tirziu , ca am fost la un centru de estetica sa imi faca un raport complet :cita masa musculara ,cita grasime si toate alea .Nu prea am excesuri , doar masa musculara se mai poate mari putin !Am o intrebare :: Ce parere aveti despre produsele herbal life????Sint bune de ceva sau nu ??

eu iti sugerez sa nu cazi in capcana lor..
si pe mine m-au abordat..si eu mi-am facut toate testele..dar pt ca aveam toate super ok, n-au putut sa-mi vanda nimic :))

ideea e asa cum spune si Ramo... daca bei shake-uri de-alea si etc..slabesti..si cand renunti te ingrasi f tare inapoi... si sunt si scumpe..

sigur, sunt bune, dar eventual daca vrei sa tii o cura de detoxifiere de o zi-doua..sau o data pe saptamana..sau nu stiu.. depinde de scopul pentru care folosesti produsele..

dar pt slabit..iti spun: NU te risca!

rainbow 03 mar 2012 20:33:29

Re: Rina 90"s (etaj XII)
 


Anyway,nu am mai avut chef sa va povestesc aseara..ieri pe zi am fost la o prezentare a produselor herb.... nu stiu dak e voie sa scriu tot numele:-/.produsele pt fata m-au impresionat fff tare,mai ales o masca si vreau sa mi-o cumpar.poate pun cu sor-mea bani si sa o cumparam,zici k face vraji crema aia:)):)).m-am dat pe jum de fata si nu mai aveam nici cearcane aratam mult mai tanara.
pe langa asta..mi-au facut si o evaluare dpdvr al greutatii..mama.,.si cand am vazut grasime in corp 46%:-o:-o:-o.imc 31,3..m-a si masurat k nu mai stiam ce inaltime am:)):)).eu am scris 1.71.dar am 1.68.kg doar ce ma cantarisem inainte sa plec.mi-a zis k am dat jos masa musculara si mi-a ramas grasimea si daia ma simt atat de rau si am lipsa de calciu,imi scade glicemia...:-s tre sa bag mai multe proteine sa refac masa musculara.nu cred k mi-a dat un sfat gresit,
tu ce zici capitane???:-/:-/

diadora 03 mar 2012 20:40:54

Re: Rina 90"s (etaj XII)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 965045)


Anyway,nu am mai avut chef sa va povestesc aseara..ieri pe zi am fost la o prezentare a produselor herb.... nu stiu dak e voie sa scriu tot numele:-/.produsele pt fata m-au impresionat fff tare,mai ales o masca si vreau sa mi-o cumpar.poate pun cu sor-mea bani si sa o cumparam,zici k face vraji crema aia:)):)).m-am dat pe jum de fata si nu mai aveam nici cearcane aratam mult mai tanara.
pe langa asta..mi-au facut si o evaluare dpdvr al greutatii..mama.,.si cand am vazut grasime in corp 46%:-o:-o:-o.imc 31,3..m-a si masurat k nu mai stiam ce inaltime am:)):)).eu am scris 1.71.dar am 1.68.kg doar ce ma cantarisem inainte sa plec.mi-a zis k am dat jos masa musculara si mi-a ramas grasimea si daia ma simt atat de rau si am lipsa de calciu,imi scade glicemia...:-s tre sa bag mai multe proteine sa refac masa musculara.nu cred k mi-a dat un sfat gresit,
tu ce zici capitane???:-/:-/


Stii cand ai inceput sa povestesti de prezentarea aia, credeam ca vrei sa iti iei produse de slabit.Am avut 2 colege de facultate care au slabit foarte, foarte bine cu produsele alea, dar dupa de nu le-au mai luat s-au facut la loc, chiar mai mult decat au fost. De creme, nu stiu, nu am incercat!

rainbow 03 mar 2012 20:44:55

Re: Rina 90"s (etaj XII)
 
Citat:

Anterior postat de diadora (Post 965053)


Stii cand ai inceput sa povestesti de prezentarea aia, credeam ca vrei sa iti iei produse de slabit.Am avut 2 colege de facultate care au slabit foarte, foarte bine cu produsele alea, dar dupa de nu le-au mai luat s-au facut la loc, chiar mai mult decat au fost. De creme, nu stiu, nu am incercat!

ma batea gandul si la produsele de slabit,shakeul ala mai ales.dar la fel cum ai zis tu,mi-au mai zis si alte pers.dupa ce le-au lasat,s-au ingrasat.deocamdata nu imi mai permit sa cumpar,cu munca asta.
si in alta ordine de idei,in afara de slabutele de pe forum,am primit multe,alte complimente si din alta parte la ultima poza:)):)).s-a observat k am slabit putin,nu-mi vine sa cred#:-s

Fl0r3ntina 03 mar 2012 22:28:36

Re: Rina 90"s (etaj XII)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 965057)
da,fara indoiala sportul este pe primul plan.;;)


ma batea gandul si la produsele de slabit,shakeul ala mai ales.dar la fel cum ai zis tu,mi-au mai zis si alte pers.dupa ce le-au lasat,s-au ingrasat.deocamdata nu imi mai permit sa cumpar,cu munca asta.
si in alta ordine de idei,in afara de slabutele de pe forum,am primit multe,alte complimente si din alta parte la ultima poza:)):)).s-a observat k am slabit putin,nu-mi vine sa cred#:-s

eu cu herbal m-am nenorocit...m-am facut supervisor si am bagat la prafuri...si dupa ce nu am mai luat am pus triplu...de la 68 kg am ajuns rapid la 80kg..si inainte sa le iau aveam 72kg
vezi ca produsele dau dependenta...eu am avut pb si si parul dupa ce am renuntat la samponul de la ei...imi cadea...mama, mama

incognito 17 nov 2012 14:04:40

Re: Herbalife
 
Iaca am dat si eu peste acest subiect si am zis sa va povestesc si "patania"mea cu herbalife , desi s-a intamplat hehe prin 2009 cred.
Eram pe la piata , la cumparaturi si vad 2 fete tinere ca impart ceva..ma gandeam ca sunt pliante ..si am luat si eu in trecere ce mi-aa dat una dintre ele, respectiv o carte de vizita , frumoasa, pe care scria consultant in nutritie. Pe vremea aia nu aveam multe kg in plus, vreo 56 aveam , dar oricum nu faceam sport, nci nu tineam vreo dieta si mi-am zis de ce nu, poate ca va fi interesant. Mai ales ca mama mea sufera de tiroida si toata viata am avut si eu tendinta de ingrasare, si nu am fost niciodata sa fac analize, mi-am zis ca nu strica sa vad un nutritionist.
Asa ca intr-o zi o sun pe tipa si imi face o programare.
Ajung la locul cu pricina, punctuala ca de fiecare data:D..si astept acolo vreo 10 min. Totul arata ca o sala de sport fara aparate, lume vesela, ca albinutele se miscau tipele pe acolo. Ei , dar cand am vazut ca pe usa scria Herbalife, am vrut sa plec Nu atiam multe despre ei, dar stiam ca vand produse pt slabit si nu ma incanta ideea.
In fine, consultantul meeu "in nutritie":)) ma abordeaza..totul a durat cred ca vreo ora daca nu si mai mult...Cantarit, estimat grasime corporala, sondaj cu diverse intrebari. In fine(am si acum pliantul ala pe care mi l-a completat:)) ), concluziile scrise de ea pe pliant : 57.6 kg(imbracata), 30% gr. corporala, ma intereseaza sa slabesc (pana la 53 doream), ca am celulita, ca sunt constipata, ca nu mananc peste de 3 ori pe sapt si ca nu beau apa suficienta si nu fac sport. Apoi a urmat vreo 30 min cu prezentare de produse...cand am plecat de acolo (cu o invitatie la nu stiu ce adunare ), eram ametita rau.
Dar nu m-a prins nici o clipa. Si multumesc lui Dumnezeu ca nu m-au tentat niciodata produsele pt slabit miraculos sau nu.
Treaba insa nu s-a oprit aici. Au urmat telefoane peste telefoane, de pe mai multe numere, mesaje , etc. Am respins apeluri am dat mesaje la randul meu sa fiu lasata in pace.. Pana intr-o zi cand am raspuns si nu am fost foarte draguta..:D S-a oprit. Apoi peste un an , iar m-a sunat , sa ma intrebe cum stau cu kg etc..i-am zis ca sunt slaba si fericita si sa ma lase in pace(desi chiar ma ingrasasem atunci). Si am scapat.#:-s
Sunt impotriva herbalife si a tuturor produselor care promit slabiri miraculoase fara efort.
Atata timp cat de ex. m-am ingrasat 15 kg in 2 ani, nu ma pot astepta sa le dau jos in 2 luni sau o luna , luand nu stiu ce pastile sau prafuri.
Fiti destepte ! Nu apelati la asa ceva !


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:54:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO