forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am peste 120 kg (http://forum.slabute.ro/peste-120-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg (http://forum.slabute.ro/peste-120-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-peste-120-kg-3753.html)

GabrielaV 21 dec 2011 13:47:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Buna Barbuta

Incerc, dar inca nu prea reusesc ..... sa maninc disociat ; disociat pe mese, sau pe zile .

Chestia cu numaratul caloriilor .... nu prea reusesc sa o tin .

Si ultima mea " reusita " de scadere in greutate, a fost in timpul ultimei sarcini si a fost de 13kg, cu un regim disociat pe mese, timp de 3 luni ....

GabrielaV 21 dec 2011 13:51:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
La mine chestia cu maninci cite putin din toate, amestecate nu merge ....

Plus ca sunt si o dependenta de lactate si fructe, de "dulciuri ...", de carbohidrati....., deci fara nu pot sa stau prea mult.

barbuta 21 dec 2011 13:55:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
draguta te inteleg ff bine eu am zis ca nu o sa mai maninc piine si maninc doar pui ,fasole verde,ideea e sa ma tin

spidy1972 22 dec 2011 11:05:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
2 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de GabrielaV (Post 881768)
La mine chestia cu maninci cite putin din toate, amestecate nu merge ....

Plus ca sunt si o dependenta de lactate si fructe, de "dulciuri ...", de carbohidrati....., deci fara nu pot sa stau prea mult.

Buna Gabriela, atasat vei gasi 2 poze cu ce ai voie sa mananci si un exemplu de regim de la centrul de diabet din galati, sper din toata inima sa te ajute >:D<:-*

mradustefan 03 ian 2012 05:09:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
salutare la toata lumea

capis 92 07 ian 2012 19:19:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
buna la toate fetele:D de cand nu am mai intrat nu am mai slabit niki un kg ptr ca am ramas gravida si am un baietel frumos care imi okupa mai tot timpul:x>:D<>:D<:x:x:x:x

capis 92 07 ian 2012 23:50:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
vreau si eu sa slabesc dar nu am ambitie si mereu dau ninapoi ce sa fac?:((:((:((:((

capis 92 08 ian 2012 00:21:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
:-s:((:((m

GabrielaV 10 ian 2012 09:36:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Buna Capis

Greu de zis ce sa facem ....
Ar trebui ca toata atentia si concentrarea noastra sa fie pe "noi si pe dieta", adica noi si numai noi ( sa ne urmarim si supraveghem cu toata atentia si grija .....) ceea ce este destul de greu de facut cind ai si alte obligatii gen copii, casa, servici .... etc.

Probabil ca abia atunci ne vom putea concentra cu toata puterea pe " slabit ...." Cind sunt atitea probleme in jur care iti distrag atentia si trebuie sa le rezolvi, cam greu sa te gindesti si sa te ocupi doar de tine.............

GabrielaV 10 ian 2012 09:41:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg
 
Multumesc pentru ajutor Spidy ! De documentat, m-am tot documentat .... Teoria o stiu, practica e mai grea .......... Am o gramada de carti, net-ul ....
Nu am timpul si dispozitia psihica necesara pentru a ma concentra doar pe mine si dieta............


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:17:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO