forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Republica Moldova (http://forum.slabute.ro/republica-moldova/)
-   -   "Slabute" din Republica Moldova (http://forum.slabute.ro/republica-moldova/slabute-republica-moldova-868.html)

nathusyk 22 dec 2010 17:26:40

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Citat:

Anterior postat de wenny (Post 444698)
Salut,fetelor!!Sunt noua pe aici!!!Da vreau sa slabesc si am nevoide sustinerea voastra!!!:)

,
salut wenny, bine ai venit printre noi. itit de toate fa cunostinta cu temele si sectiunile de pe site, poate ne povesteti ce stil de viata duci, ce faci, ce maninci. in rest am vazut ca ai vrei sa adopti un stil de viata sanatos, hipoglicemic, dar mai intii studiaza bine cazul, ca sa fii sigura in optiunea aleasa. si nu reduce caloriile ingerate pentru o zi mai putin de 1200-1300 kcal, ca sa ai de unde scade, cind vei ajunge la starea platou.
succese>:D<;)

wenny 22 dec 2010 18:31:56

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Salut nathusyk:-)Eu sunt masteranta si acum imi caut un nou job!stii ca pentru un nou inceput))Eu incerc sa maninc cu cit mai putine glucide..chiar incerc sa le evit.Nu tin cont de calorii da tin cont de numarul carbohidrantilor si pot spune ca de simbata pina azi am slabit 1.5-1.8 kg si sunt happy sper sa slabesc cindmai sanatos si sa fiu o slabuta.Tu ce dieta adopti?

cathleen 23 dec 2010 13:27:43

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Citat:

Anterior postat de nathusyk (Post 446164)
uite, tot ce pot sa-ti spun eu este sa te consulti cu mai multi medici, pentru a avea o parere mai clara despre ceea ce poti face. am vazut o reclama la tv, cum ca la clinica ON, se face alegerea contraceptivelor independent. poate incerci.
p.s. eu cind am luat contraceptive, pentru vreo 3 luni, nu as fi zis ca ma ingrasam, doar ca nu slabeam. asa ca fii mai optimista, poate problema nu e doar in contraceptive, ci mai degraba in capusor la tine

Buna,eu m/am consultat deja despre contraceptive si mi/a zis ca nu e bine sa le schimb mai ales ca le beau deja a 5 a luna...da si am mai aflat ca nu prea am voie sa tin diete stricte ci doar sa am grija la ceea ce maninc...am sa incerc sa inlocuiesc dulciurile cu tot cei mai natural si mult sport si poate asa voi avea si eu un rezultat!!!!!!cit despre ceea ce/i in capushor da...cred ca nu trebuie sa ma stresez foarte tare si mai putin sa ma gindesc la asta....:-*

loveyngy 26 ian 2011 13:20:41

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Buna.....ma alatur si eu la voi......ma acceptati....:P...................si multa rabdare la toate ....doar vointa trebuie sa ai si desigur mult sport:).va pupacesc

krissandra 07 apr 2011 08:54:31

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
buna, fetelor! mai sunt slabute aici din RM, a?

lupugaby 12 apr 2011 00:16:28

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Citat:

Anterior postat de krissandra (Post 611050)
buna, fetelor! mai sunt slabute aici din RM, a?

Salut! Desigur ca sunt... am inceput si eu sa slabesc, dar nu ma pot mentine.... sunt zile ca maninc foarte putin, si alte zile ca maninc foarte mult... si mai ales ca mor dupa dulce....

BantiQ 28 apr 2011 21:01:53

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
buna fetele cum cu slabitul?

mireea 05 iun 2011 09:27:21

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
bine v-am gasit slabutelor! eu am inceput de azi dieta rina,sper sa scap in sfirsit de kg care ma indispun atit:( succese va doresc si voua :-*:-*:-*

ayshra 11 iul 2011 10:50:40

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
buna slabutele din republika moldova>:D<>:D<,vreau sa va spun ca sunt si eu o slabuta din R.M.,numai ca la momentul dat lokuiesc in italia cu sotul si fiica.acum 2 luni am dat si eu de acest site;),cee drept ca nu am tinut nici o dieta de pe aici :">si in genere miam facut un regim propriu dar cu foarte multe sfaturi de pe aici;),asa ca ajuta foarte bine mai ales moral;;),si am reusit sa slabesc ;;);;)bafta tuturor si as mai vrea sa aflu cum reusitele voastre!:x:x

ela82 20 iul 2011 14:34:42

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Buna fetelor!!! [*128*]Sunt si eu din Chisinau si ma bucur ca suntem mai multe care dorim sa luptam cu kg in plus. Am si eu citiva ani de cind duc razboi cu kg, am slabit cite putin cu diferite diete,insa nu era pentru mult timp iar puneam inapoi, deoarece reveneam la vechile obiceiuri - dulciuri, mancat seara si un regim de viata sedentar. Dar acuma sunt decisa si am inceput sa duc un mod de viata sanatos. Am o saptamina de cind nu am mancat nimic dulce, pentru mine era cea mai mare problema, in special ciocolata, nu ma puteam abtine. Acuma poate sa-mi stea in fata si nu ma ating de ea. Ce performanta!!! [*71*] Ce tine de sport, am inceput aqua-erobic, sunt foarte multumita, ma simt mult mai bine si cred ca am dat si ceva jos. Bafta voua si mie si mai multa sa o duc asa 100 de ani fara reparatii... :D:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:51:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO