forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Republica Moldova (http://forum.slabute.ro/republica-moldova/)
-   -   "Slabute" din Republica Moldova (http://forum.slabute.ro/republica-moldova/slabute-republica-moldova-868.html)

CarolinaDogaru 06 dec 2010 21:38:56

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Nu`i chiar atit de greu.. mie a inceput sa`mi placa ritumul sanatos de viata :)

marinuta 06 dec 2010 22:36:39

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Buna dragele mele si eu sunt din chisinau va salut pe toate si sa aveti multa ambitie in ceea ce va-ti propus:-*

cathleen 10 dec 2010 14:36:28

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Buna...vreau si eu sa fiu o slabuta!!!dar am nevoie de ajutor...

nathusyk 12 dec 2010 21:10:08

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Citat:

Anterior postat de cathleen (Post 434262)
Buna...vreau si eu sa fiu o slabuta!!!dar am nevoie de ajutor...

salut si bine ai venit. din cite am vazut la profil, nu cred ca ai mari "probleme". spune-ne ce maninci, ce stil de viata duci, ce te intereseaza si te ajut cu mare placere. bun vnit si succese

cathleen 13 dec 2010 12:32:34

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
:)Buna!multumesc de raspuns!nu,problema mea nu e mare...insa de cind am inceput cu anticonceptionalele am inceput sa pun pe mine...vreau sa am iarasi kg pe care le aveam...Ce maninc?mereu am fost adepta mincatului sanatos,fara prajeli,mincaruri grase...insa semintele prajite ,dulciurile si piinea proaspata imi fac ispite.:-s..acum am inceput dieta South beach azi e a 5 zi,fac si sport cam o ora pe zi si transpir#:-s destul de tare,dar nu stiu daca nu o sa/mi dauneze cu nimic caci am rinichii bolnavi,vederea slaba....!!!!eu ador terciurile dimineata si nu prea stiu daca este voie in dieta mea????;)

nathusyk 16 dec 2010 14:21:47

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
catleen, prin asa situatie trec multe femei care iau contraceptive, dar din cite am inteles, in ziua de azi sunt si contraceptive care nu au efect atit de pronuntat. mai discuta cu medicul ginecolog. ppoate gasiti altceva. in rest, daca ai asa probleme de sanatate, ar trebui sa te consulti cu un medic, asa ca sa fii sigura, dar daca nu simti nici o durere nici o jena, continua, numai ca pentru inceput iao mai incet, pina organismul se va deprinde. referitor la terciuri, ele intradevar sunt calorice in marea majoritate, dar daca le prepari cu apa, nu adaugi grasimi sau zahar, in exces, efectele lor sunt foarte bune. dar cit priveste dieta SB, paremi-se ca in faza 1 nu prea se recomanda, sau poate incurc ceva, oricum vezi la sectiunea de meniuri, in functie de dieta. acolo vei gasi si modele de meniuri, si chiar retete foarte gustoase si usor de preparat, in asa fel incit iti va fi mai usor.

nathusyk 16 dec 2010 14:22:39

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
p.s. bravo pentru reusite.>:D<;)

cathleen 17 dec 2010 14:19:34

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Mersi mult de sfat...cit despre cotraceptive trebuie sa le primesc pina cind o sa hotarasc ca vreau sa am un bebe...!asa mi/a hotarit medicul..!din cauza contraceptivelor am niste pofte:((:((:((!!!nu prea stiu sunt cam confuza...terciuri trebuie sa maninc macar o data la 2 zile imi fac bine la stomacel(caci si el a fost cam problematic)!!!inseamna ca nu am tinut dieta corect de asta nici efectul nu e prea mare...:((:((:((,dar cred ca mai gasesc eu vointa in mine si dupa sesiune precis ma apuk serios..!!!dar ca nu stiu care poate sa/mi aleg o dieta mai variata si p/u mai mult timp?!!!si poate atunci :):):)!!!:-*:-*:-*

wenny 20 dec 2010 21:55:00

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Salut,fetelor!!Sunt noua pe aici!!!Da vreau sa slabesc si am nevoide sustinerea voastra!!!:)

nathusyk 22 dec 2010 17:22:38

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Citat:

Anterior postat de cathleen (Post 441549)
Mersi mult de sfat...cit despre cotraceptive trebuie sa le primesc pina cind o sa hotarasc ca vreau sa am un bebe...!asa mi/a hotarit medicul..!din cauza contraceptivelor am niste pofte:((:((:((!!!nu prea stiu sunt cam confuza...terciuri trebuie sa maninc macar o data la 2 zile imi fac bine la stomacel(caci si el a fost cam problematic)!!!inseamna ca nu am tinut dieta corect de asta nici efectul nu e prea mare...:((:((:((,dar cred ca mai gasesc eu vointa in mine si dupa sesiune precis ma apuk serios..!!!dar ca nu stiu care poate sa/mi aleg o dieta mai variata si p/u mai mult timp?!!!si poate atunci :):):)!!!:-*:-*:-*

uite, tot ce pot sa-ti spun eu este sa te consulti cu mai multi medici, pentru a avea o parere mai clara despre ceea ce poti face. am vazut o reclama la tv, cum ca la clinica ON, se face alegerea contraceptivelor independent. poate incerci.
p.s. eu cind am luat contraceptive, pentru vreo 3 luni, nu as fi zis ca ma ingrasam, doar ca nu slabeam. asa ca fii mai optimista, poate problema nu e doar in contraceptive, ci mai degraba in capusor la tine


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:07:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO