forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Republica Moldova (http://forum.slabute.ro/republica-moldova/)
-   -   "Slabute" din Republica Moldova (http://forum.slabute.ro/republica-moldova/slabute-republica-moldova-868.html)

Oxancik 03 sep 2009 10:26:30

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Apropo,vreu sa-mi spuneti va rog cum reusiti sa slabiti voi?Merci mult anticipat!

Adella 03 sep 2009 10:28:17

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Citat:

Anterior postat de Oxancik (Post 24692)
Apropo,vreu sa-mi spuneti va rog cum reusiti sa slabiti voi?Merci mult anticipat!

Intra un pic prin jurnale ..eu pot sa zic ca am tinut o dieta un pic cam hipocalorica ..dar sfatul meu e sa papi 1000 kcal /zi nu mai mult dar nici mai putin ..si sa faci mult sport ...o sa slabesti frumos dar sigur ;)
Ps: sa nu uitam de ceaiuri si apa ..minim 2 l ..conteaza foarte mult:-*

Tory 07 sep 2009 21:26:16

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
ce ma bucur pentru voi cele ce au slabit:), felicitari Adella, un rezultat superb!!!
ehh cind oare ma voi putea si eu mindri cu asa succes.....oricum ma incurajeaza cind vad asa fete bravo, o sa iau exemplu de la voi;;)
apropo am si eu o intrebare, se poate de consumat pepene verde in lok de apa? pentru ca e prea complicat sa beai si apa si pepene verede sa maninci:D

Tory 07 sep 2009 21:32:53

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
opsss sorry nu pepene verde ci rosu:D

Slabuta 07 sep 2009 21:38:42

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Citat:

Anterior postat de Tory (Post 27201)
opsss sorry nu pepene verde ci rosu:D

i se mai spune si verde :) nu e o greseala

Citat:

Anterior postat de Tory (Post 27196)
ce ma bucur pentru voi cele ce au slabit:), felicitari Adella, un rezultat superb!!!
ehh cind oare ma voi putea si eu mindri cu asa succes.....oricum ma incurajeaza cind vad asa fete bravo, o sa iau exemplu de la voi;;)
apropo am si eu o intrebare, se poate de consumat pepene verde in lok de apa? pentru ca e prea complicat sa beai si apa si pepene verede sa maninci:D

Buna Tory si bine ai venit printre slabute si viitoare slabute :)

O sa te mandresti si tu cu siguranta, trebuie sa te tii constincios de asta si rezultatele nu vor intarzia sa apara :)

Se poate papa pepene rosu in loc de apa :) da si de apa sa nu uiti :) nu 2l dar oricum trebuie sa fii hidratata :)

Faci sport?

Tory 07 sep 2009 21:48:16

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
mersi ca esti receptiva cu noi:)
fak si sport, shaping, am inceput de saptamina trecuta si fregventez de 3 ori pe saptamina.
dar cu numaratul caloriilor e mai greu, nu mai apuc sa calculez chiar totul, dar stiu ca trebuie si sper sa ma invat curind.

Slabuta 08 sep 2009 19:55:09

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Citat:

Anterior postat de Tory (Post 27207)
mersi ca esti receptiva cu noi:)
fak si sport, shaping, am inceput de saptamina trecuta si fregventez de 3 ori pe saptamina.
dar cu numaratul caloriilor e mai greu, nu mai apuc sa calculez chiar totul, dar stiu ca trebuie si sper sa ma invat curind.


Pentru putin :)
bun, daca faci sport, asta e un plus mare :)

Daca tot ti-ai stabilit dieta cu numaratul caloriilor, ar trebui sa incepi sa folosesti calculatorul nostru de calorii, daca nu gasesti unele alimente, banuiesc ca in Moldova aveti altfel de produse ca aici in Romania, le poti adauga si cand iti vei face meniuri le vei gasi in calculator :)

Te-as sfatui sa nu scazi sub 1200 de kcal zilnic, altfel risti sa dai in infometare si nu e bine ;)

Si inca ceva, schimba la profil numarul de kg pe care vrei sa il slabesti intr-o luna ca sa vedem cate calorii trebuie sa papi zilnic ;)


Si inca ceva :D Succes si sa nu te lasi, ca merita :)

Tory 08 sep 2009 23:34:47

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 27741)
Si inca ceva, schimba la profil numarul de kg pe care vrei sa il slabesti intr-o luna ca sa vedem cate calorii trebuie sa papi zilnic ;)

hehe da eu chiar ma gindeam de ce nu apar caloriile :D...mersy slabuta:)

chagrin 10 sep 2009 20:33:32

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
hee, ma alatur si eu!:) Ce mai faceti, moldovencelor dragutelor?:D Eu stau in vacanta si ma "joc cu focul" - cand mananc f putin, cand prea mult:-s Dar nu ma certati, pt ca atunci cand o fac, imi zic ca e pt ultima oara;)) Voi ce faceti cand sunteti tentate sa va indopati cu de toate?;;) (ce versuri frumoase8->, =)) )... Noapte buna!>:D<

chagrin 11 sep 2009 13:20:21

Re: "Slabute" din Republica Moldova
 
Felicitari cu ocazia sfintei sarbatori de azi! Hm, trebuia sa se tina post negru, mie insa nu mi-a ajuns curaj:-<... Doamne ajuta in cele propuse!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:49:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO