forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete si dieta in afectiunile digestive (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-afectiunile-digestive/)
-   -   Ce parere aveti despre Colon Help? (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-afectiunile-digestive/parere-aveti-despre-colon-help-4047.html)

Slabuta 02 aug 2010 13:45:59

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de catinca pop (Post 272502)
O sa revin cu detalii daca va intereseaza reclama mincinoasa si dedesubturile manipularii prin publicitate.


Buna Catinca :)

Eu cred ca ar fi interesant sa afle mai multe slabute aceste detalii. :) La fiecare pas suntem inconjurati de reclame/publicitate in formele ei directe sau mai putin directe.

otiliaa 11 aug 2010 11:32:46

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
salut!imi permit sa-mi dau cu parerea,ca si eu am luat Colon help pt o perioada si este bun.il luam cu iaurt doar dimineata.din cauza gustului aiurea nu am reusit sa-l termin,il am si acum in frigider.iar din cauza lui am inceput sa urasc si iaurtul...

rodica2010 13 aug 2010 19:19:58

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 255947)
Buna, am vazut ca ai inceput cu Colon Help. Ai continuat? Ai terminat cura? Eu i-au de 10 zile DetoxiColon de la DaciaPlant, tot pentru detoxifierea colonului, si de cand fac cura am mers zilnic la baie, azi chiar de doua ori, si ma tot minunez cate toxine stocam inainte. De slabit nu am slabit nimic de la el inca, dar sper sa aiba efect intr-un final, deoarece intentionez sa tin cura in varianta lunga de 3 luni (21 de zile se ia apoi 10 pauza apoi iar 21 de zile si iar 10 pauza). Plus ca dupa ce am colectat timp de doi ani toxine si kg nu se poate sa scap de ele doar in 10 zile.
>:D<

Si asta cat costa si de unde poate fi procurat?De la plafar sau este si in farmacii?

karmara 14 aug 2010 11:36:53

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 288665)
Si asta cat costa si de unde poate fi procurat?De la plafar sau este si in farmacii?

Eu l-am luat de la farmacie cu 139 lei.

mailin 15 aug 2010 18:58:38

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 288665)
Si asta cat costa si de unde poate fi procurat?De la plafar sau este si in farmacii?

Buna eu am luat DetoxiColon de pe net de la situl firmei Dacia plant si costa 99 ron

Ellenusha 15 aug 2010 19:15:09

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 290245)
Buna eu am luat DetoxiColon de pe net de la situl firmei Dacia plant si costa 99 ron

Ne poti da mai multe detalii, cum te-ai simtit de la el? Ce efect a avut in primele zile? Cate luni l-ai urmat , sau esti la inceput? Cum ai auzit de el? etc,..etc..sunt mullte intrebari:"> dar sunt curioasa pentru ca si eu stau prost cu colonul si chiar mi se pare interesant , dar as vrea mai multe detalii de la o persoana care l-a folosit ca asa pe internet....ptr a da bine pe sticla e bine venita si o "minciuna" ;). Pupici

mailin 16 aug 2010 06:58:25

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 290250)
Ne poti da mai multe detalii, cum te-ai simtit de la el? Ce efect a avut in primele zile? Cate luni l-ai urmat , sau esti la inceput? Cum ai auzit de el? etc,..etc..sunt mullte intrebari:"> dar sunt curioasa pentru ca si eu stau prost cu colonul si chiar mi se pare interesant , dar as vrea mai multe detalii de la o persoana care l-a folosit ca asa pe internet....ptr a da bine pe sticla e bine venita si o "minciuna" ;). Pupici

Buna Ellenusha, eu am o problema cu constipatia de doi ani, de cand mi-au fost afectati niste nervi printr-o hernie de disc. Stiind ca este vorba de o problema cu care ma voi lupta toata viata am cautat sa o rezolv cu plante. Si am incercat de la ceaiuri,care mi se par violente, adica a doua zi ma doare burta de numa, la aleo vera, la pastile cu fibre si tincturi. Laxative am luat doar in prima faza. Pana am citit cartea dr. Mencinicopschi - Si noi ce mai mancam, unde vorbeste de detoxifierea colonului si face reclama la Colon Help. Si m-am tot gandit eu la Colon Help si mi-am adus aminte ca am vazut o reclama intr-o revista la un produs asemanator de le Dacia Plant. Asa ca am intrat pe net la Dacia Plant (soacra mea este cu naturistele si este mare fan Dacia Plant, de aia am zis sa iau varianta romaneasca) am gasit produsul, si am zis ca merita sa incerc. Mi-am luat o cutie mare, care m-a tinut cam 22 de zile, cat dureaza o cura adica. Eu m-am simtit foarte bine cu el, si mergeam la toaleta zilnic, de nu imi venea sa cred cat stocasem in mine 2 ani. Era un sentiment grozav sa nu adun toxine, cate 4, 5 zile. Imediat s-a dezumflat si burta, era mai plata. De slabit nu am slabit, decat poate vreo 2, 3 kg. Eram hotarata sa iau in continuare (cura dureaza 21 zile dupa 10 zile pauza iar se ia 21 de zile iar 10 zile si iar 21 de zile), respectiv le-am scris celor de la DaciaPlant si i-am intrebat cat timp as putea sa iau maxim si au raspuns ca doua luni dupa care doua luni pauza. Din nefericire, sau fericire...nu am mai apucat sa incep tura a 2-a, ca am ramas insarcinata, si nu este indicat in sarcina, doarece contine plante estrogenice. Si mai ceva, eu am probleme si cu tiroida, si mi-am facut in primavara analizele si erau mai proaste ca anul trecut, si acum cu sarcina a trebuit sa le refac, si vreau sa iti spun ca mi-au scazut anticorpii. Sotul meu, si si eu cred, zice ca este de la faptul ca am facut aceasta detoxifiere.
Momentan ma lupt din nou cu constipatia, si cred ca 9 luni + cat voi alapta, va fi crunt, dar dupa voi folosi din nou detoxicolon.
eu nu pot decat sa il recomand, mult succes, sa ne tii la curent cu rezultatele tale, daca te apuci de el
>:D<

Ellenusha 16 aug 2010 08:53:43

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Buna dimineata! Felicitarii ptr viitorul bebita<:-P<:-P<:-P si sa ai sarcina usoara.
Iti multumesc pentru informatii, eu sunt mai mereu balonata, chiar de beau doar apa, sau daca nu mananc nimic si fac efort eu vesnic sunt balonata iar cu scaunele cam odata la 4 zile...asta ma sperie pe mine cel mai mult. Am sa-l caut pe la plafaruri la mine si am sa ma apuc si eu de el , chiar pare interesant . bine eu nu-l vreau pentru slabire eu vreau sa ma reglez la tranzitul intenstinal.
Sa inteleg ca trebuie luat pe veci si la fiecare 2 luni pauza? mi se pare prea mult , odata ce te-a ajutat in primele 2 luni si faci pauza.... nu stiu e ca un fel de dieta stii prima faza slabirea a 2 faza mentinerea... dar mi se pare prea mult sa il iei din 2 in 2 luni , parerea mea este ca trebuie luat dupa doar daca simti ca nu te-ai curat destul..nu stiu , contrazice-ma.
Te pup , o Zi frumoasa si racoroasa sa ai :*

mailin 16 aug 2010 09:02:24

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 290674)
Buna dimineata! Felicitarii ptr viitorul bebita<:-P<:-P<:-P si sa ai sarcina usoara.
Iti multumesc pentru informatii, eu sunt mai mereu balonata, chiar de beau doar apa, sau daca nu mananc nimic si fac efort eu vesnic sunt balonata iar cu scaunele cam odata la 4 zile...asta ma sperie pe mine cel mai mult. Am sa-l caut pe la plafaruri la mine si am sa ma apuc si eu de el , chiar pare interesant . bine eu nu-l vreau pentru slabire eu vreau sa ma reglez la tranzitul intenstinal.
Sa inteleg ca trebuie luat pe veci si la fiecare 2 luni pauza? mi se pare prea mult , odata ce te-a ajutat in primele 2 luni si faci pauza.... nu stiu e ca un fel de dieta stii prima faza slabirea a 2 faza mentinerea... dar mi se pare prea mult sa il iei din 2 in 2 luni , parerea mea este ca trebuie luat dupa doar daca simti ca nu te-ai curat destul..nu stiu , contrazice-ma.
Te pup , o Zi frumoasa si racoroasa sa ai :*

multumesc :)
eu nu zic ca trebuie luat pe veci, cred ca depinde de organism. Daca te regleaza o cura de o luna sau una de 3 luni e super. Nu mai lua. Iei doar atunci cand simti ca ar merge o curatenie generala. Dar eu stiu ca la mine problema este mecanica, in sensul ca nu mai primeste colonul impulsul de la nervi pentru contractii, dovada ca imediat ca m-am oprit, am avut vechea problema. Ca sa intelegi mai bine, eu am stat 3 luni cu cateter urinar, si dupa am mai folosit vreo trei luni din ala de unica folosinta pentru a goli vezica, pentru ca nu mai functionau muschii. Partea aceea si-a revenit, dar la colon nu pare sa se intample nimic, si de aceea eram curioasa, dc ar fi cazul, daca as putea sa folosesc praful asta o viata intreaga. Ca vorba ta, sa nu iesi 4 zile nu e cel mai bine, aduni o gramada de toxine periculoase, si cred ca e mai periculos sa aduni toxine, decat sa iei o viata intreaga niste plante.

Ozzy 16 aug 2010 14:16:55

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Eu l-am luat de pe net...cu 129 ron!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:01:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO