forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete si dieta in afectiunile digestive (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-afectiunile-digestive/)
-   -   Ce parere aveti despre Colon Help? (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-afectiunile-digestive/parere-aveti-despre-colon-help-4047.html)

simonet 14 sep 2010 18:35:11

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 209523)
Ma gandesc sa-mi cumpar Colon Help sau alt medicament de genul, dar as vrea niste pareri inainte, daca a mai folosit cineva. Daca isi face efectul, daca are efecte secundare...

Eu am probleme cu constipatia de cand ma stiu si vad ca de aprox. 1 an am scaunul mai inchis la culoare decat inainte.

Astept pareri.


buna!
eu am luat de la farmacie un produs, lepicol, care are acelasi continut cu colon help. l-am combinat dimineata si seara cu iaurt sau lapte batut si un pic de miere si ieseam afara si dimineata si seara in perioada aceea. deci ti-l recomand.
eu nu il mai folosesc deoarece sunt insarcinata si imi e frica, desi nu stiu daca aceasta frica e fondata sau nu.

simonet 14 sep 2010 18:37:27

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
acest lepicol costa cam 30 lei, deci mult mai ieftin si cu acelasi efect.

DrIulia2010 14 sep 2010 18:42:39

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 328216)
buna!
eu am luat de la farmacie un produs, lepicol, care are acelasi continut cu colon help. l-am combinat dimineata si seara cu iaurt sau lapte batut si un pic de miere si ieseam afara si dimineata si seara in perioada aceea. deci ti-l recomand.
eu nu il mai folosesc deoarece sunt insarcinata si imi e frica, desi nu stiu daca aceasta frica e fondata sau nu.


E foarte bun Lepicol si are efect,continutul de baza este la fel.Este recomandat si pe perioada sarcinii,nu sunt restrictii,poti intreba medicul tau pentru siguranta.;)

simonet 15 sep 2010 07:29:20

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 328226)


E foarte bun Lepicol si are efect,continutul de baza este la fel.Este recomandat si pe perioada sarcinii,nu sunt restrictii,poti intreba medicul tau pentru siguranta.;)

buna!!
multumesc, nu stiam ca e bun si pentru perioada sarcinii, pe prospect scrie sa intreb medicul si mereu am uitat:)
multumesc!

TheMilady 08 dec 2010 23:02:04

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
azi m-am hotarat si eu sa tin o cura de detoxifiere, mi-am luat un gel de la forever cu aloe si vroiam si ceva pt curatarea intestinelor, mi-am facut o clisma cu musetel, m-am simtit dupa minunat insa am vrut si ceva gen colonhelp sau detoxicolon,.,am fost la mai multe farmacii si toate miau recomandat detoxicolon, ziceau ca are mai multe plante si ca e pret mai ok, si ca e bun si colon help dar i se face mai multa reclama, asa ca am inceput si eu azi cura cu detoxicolon o sa va tin la curent cu rezultatele.

anca85 29 mar 2011 21:28:26

colonhelp
 
buna sunt noua pe aici si de luni mi-am luat colonhelp. vreau sa sriu daca l-ati folosit si voi si ce parere aveti despre el.

costina89 08 mai 2011 08:04:56

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
buna...de pe 4 mai am inceput si eu cura cu colonhelp...dar sincer nu prea vad rezultate:(,sunt un pic nemultumita de el,poate dupa vreo2 sapt sa inceapa sa se vada ceva ca deocamdata nu am vazut nimic special....va tin la curent

Whaley 08 mai 2011 08:19:04

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Cea mai simpla, eficienta si ieftina metoda de "curatare" a intestinelor si reglare a tranzitului incercata de mine a fost amestecul de tarate de psyllium (am incercat si cu seminte de psyllium dar la mine nu a mers, deci doar taratele), tarate de grau si seminte de in macinate, cate 5 grame din fiecare, luate de 2 ori pe zi, dimineata si seara. Le pun in 100-150 g iaurt si dupa ele beau 2 cani de apa (cam 500 ml). Mi se pare mai bun decat orice produs gen CH, care contin ingrediente ieftine vandute la suprapret...

anca85 09 mai 2011 22:43:34

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
eu am luat 2 saptamani cate o lingurita dozatoare cu iaurt 0% grasime dimineata si seara , in primele 2 zile am iesit afara de 2 ori pe zi dar de atunci pana nu am incetat sa mai i-au colonhelp nu am mai iesit afara. Si nici nu am vazut nici un rezultat . Asa ca fac reclama degeaba nu e bun de nimic si nu sunt numai eu de acesi parere si prietenele mele care l-au folosit s-au constipat .

Whaley 09 mai 2011 22:54:18

Re: Ce parere aveti despre Colon Help?
 
Citat:

Anterior postat de anca85 (Post 651602)
eu am luat 2 saptamani cate o lingurita dozatoare cu iaurt 0% grasime dimineata si seara , in primele 2 zile am iesit afara de 2 ori pe zi dar de atunci pana nu am incetat sa mai i-au colonhelp nu am mai iesit afara. Si nici nu am vazut nici un rezultat . Asa ca fac reclama degeaba nu e bun de nimic si nu sunt numai eu de acesi parere si prietenele mele care l-au folosit s-au constipat .

Dar ati baut destula apa? CH functioneaza, la fel ca toate produsele similare, numai daca te hidratezi foarte-foarte bine, minim 2 l de apa pe zi, si minim cate o cana imediat dupa ce il iei. Altfel nu face decat sa se faca "pietroi" in intestin (mai ales cele care contin argila) si iti face mai mult rau decat bine. E simplu, pune o lingurita de CH intr-o cana si toarna doar 10-20 ml peste el, sa vezi ce bolovan se face. Daca pui 250 ml devine lichid. Asta se intampla si in intestine daca nu bei apa...


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:01:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO