forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete si dieta in afectiunile renale (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-afectiunile-renale/)
-   -   Urinari dese (30 ori/zi) (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-afectiunile-renale/urinari-dese-30-ori-zi-10266.html)

Red_Rose 27 nov 2011 12:00:07

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 858510)
La CT se vad lucruri care nu se vad la ecograf. Pana sa faci un tratament fie el medicamentos sau naturist trebuie sa stii exact ce ai.

Stiu ca e groaznic sa ai probleme de atata timp si sa nu gasesti inca solutia, ii vei da de capat pana la urma. >:D< Vezi daca poti rezolva sa faci CT.

pai cind oi merge la medic deja..
sint deacord ca pina a lua tratament trebuie de stiut exact ce ai..dar crezi ca e vina mea? am fost la 3 medici diferiti, citeva ecografii, la medicul de familie si la toti le dadeam sugestii ca poate sa mai dau si asa, sau asa analize iar ei nu ma ascultau, ma consultam cu voi, mai scriam pe alte siteuri unde sint medici si oricum nu stiu ce am precis, singura de capul meu n-o sa ma apuc sa dau analize care nu imi recomanda medicii :( eu ft mult m-am investigat singura dar oricum medicul e medic, el stie ce trebuie insa se vede ca ai mei nu au atras atentie la ceva de a iesit ca dupa 3 tratamente sint bolnava inca:( tata a zis ca nu imi mai da voie sa mai iau atitea pastile ca imi stric ficatul..matinca am bagat 1 kg de pastile ultimile 2 luni in mine..
cum se numeste CT? radiografie sau cum? ca cred ca voi merge la medicul de familie sa imi dea indreptare.

deadcountess 27 nov 2011 15:12:27

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 859003)
pai cind oi merge la medic deja..
sint deacord ca pina a lua tratament trebuie de stiut exact ce ai..dar crezi ca e vina mea? am fost la 3 medici diferiti, citeva ecografii, la medicul de familie si la toti le dadeam sugestii ca poate sa mai dau si asa, sau asa analize iar ei nu ma ascultau, ma consultam cu voi, mai scriam pe alte siteuri unde sint medici si oricum nu stiu ce am precis, singura de capul meu n-o sa ma apuc sa dau analize care nu imi recomanda medicii :( eu ft mult m-am investigat singura dar oricum medicul e medic, el stie ce trebuie insa se vede ca ai mei nu au atras atentie la ceva de a iesit ca dupa 3 tratamente sint bolnava inca:( tata a zis ca nu imi mai da voie sa mai iau atitea pastile ca imi stric ficatul..matinca am bagat 1 kg de pastile ultimile 2 luni in mine..
cum se numeste CT? radiografie sau cum? ca cred ca voi merge la medicul de familie sa imi dea indreptare.

Doamne fereste, cum sa fie vina ta, tu ai facut tot posibilul, ai umblat la atatia medici, nu e vina nimanui, unele boli sunt mai greu de detectat, si cand e vorba de urinari dese lumea se gandeste imediat la infectie si da antibiotice pt ca cel mai frecvent despre asta e vorba, dar la tine pare-se ca e un pic mai complicat.
CT=tomografie
Bafta si multa sanatate>:D<

Red_Rose 27 nov 2011 16:52:41

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 859258)
Doamne fereste, cum sa fie vina ta, tu ai facut tot posibilul, ai umblat la atatia medici, nu e vina nimanui, unele boli sunt mai greu de detectat, si cand e vorba de urinari dese lumea se gandeste imediat la infectie si da antibiotice pt ca cel mai frecvent despre asta e vorba, dar la tine pare-se ca e un pic mai complicat.
CT=tomografie
Bafta si multa sanatate>:D<

da, multumesc >:D<>:D< o sa ii spun asa medicului de familie sa imi dea indreptare. O zi buna..o sa revin cu vesti)

Red_Rose 09 dec 2011 17:08:02

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Buna, Slabutele>:D<
cmf?
eu am fost la medic aastazi, mi-a facut o ecografie si s-a mai descoperit ceva :9 ca am uter bicorn, dar nu a spus ca 100%, sa merg dupa ciclu si sa imi mai faca odata ca sa vedem precis. Ovarele sint multifoliculare, chisturi pina cind nu-s, ovarul drept mai problematic. Intre timp a reusit sa mai apara ceva, ma dor sanii(care in viata nu m-au durut) si i-am spus dar iarasi a spus ca dupa ciclu mai vedem, ca poate fi ceva hormonal. Prob urinara: vezica e putin ingrosata si o sa dau analiza generala si apoi sa i-o duc ei.. Deci noutati bune azi nu prea.
am o intrebare: analiza de urina generala se poate si cind ai ciclu s-o dai?

deadcountess 12 dec 2011 19:53:45

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Nu se fac analize de urina cand ai menstruatie

Red_Rose 23 dec 2011 13:48:44

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Buna >:D<
am facut analiza generala si mi-au iesit leucocite 5 si multi oxalati, am dat si urocultura insa luni abia voi lua rez si mi-am fcaut si programare la urolog pe luni.
Deci atita am umblat, analize, nebunii si inca nu stiu ce am, plus ca parca iar ma apuca candida :(
Aseara pina am adormit am mers la wc de 15 ori ))
S-a intins ft mult pt ca medicii nu lucreaza zilnic si mereu au programat totul..ginic a zis ca posibil am uter bicorn, nu poate sigur spune pina cind nu voi fi insarcinata.
Acum am o intrebare: glucoza 4,37 pe nemancate asta cit iese? e normala?

Red_Rose 27 dec 2011 06:21:08

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 883027)
Buna >:D<
am facut analiza generala si mi-au iesit leucocite 5 si multi oxalati, am dat si urocultura insa luni abia voi lua rez si mi-am fcaut si programare la urolog pe luni.
Deci atita am umblat, analize, nebunii si inca nu stiu ce am, plus ca parca iar ma apuca candida :(
Aseara pina am adormit am mers la wc de 15 ori ))
S-a intins ft mult pt ca medicii nu lucreaza zilnic si mereu au programat totul..ginic a zis ca posibil am uter bicorn, nu poate sigur spune pina cind nu voi fi insarcinata.
Acum am o intrebare: glucoza 4,37 pe nemancate asta cit iese? e normala?

cine aici mai intra?:)
Eu am dat urocultura si a iesit asa v 10 la put 3/normal, "flora patogena nu s-a depistat"

Stefanie 27 dec 2011 10:32:08

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 884179)
cine aici mai intra?:)
Eu am dat urocultura si a iesit asa v 10 la put 3/normal, "flora patogena nu s-a depistat"

Hey! Pai din cate vad urocultura este negativa iar prezenta in numar mare a oxalatilor in urina nu poate indica decat predispozitia catre litiaza renala ("nisip la rinichi").

deadcountess 27 dec 2011 13:26:46

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 884179)
cine aici mai intra?:)
Eu am dat urocultura si a iesit asa v 10 la put 3/normal, "flora patogena nu s-a depistat"

Pai vezi ca n-ai infectie? :)

Cum te mai simti?

Red_Rose 27 dec 2011 15:44:24

Re: Urinari dese (30 ori/zi)
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 884291)
Pai vezi ca n-ai infectie? :)

Cum te mai simti?

Vad. Dar ma simt ft rau, iar pare-se ca am candida si usturimi. Si urinez de 20 ori pe zi in continuare, ma doare vezica si simt muschii uretrei mereu deschisi, parca ma chinui sa ii tin inchisi ca am impresia ca urinez acush, desi 5 min in urma a fost asta.
Deci am ajuns eu si la urolog si tot ca si restul, a scris in cartela mea si mi-a prescris antibiotice scumpe injectabile si sa imi spal chilotii in apa fiarta si atit. Iarasi fara sa stie precis ce am. A mai recomandat sa dau analiza de uree si creatinina(nu mie mi-a zis, doar a scris) si eu singura am citit in cartela, el mi-a zis doar sa cumpar acele injectii chiar in ziua ceea fara a da mai intai acele 2 analize, eu totusi vreau sa le dau si apoi o sa vad.Spun ca unica ce mi-a vb el mie a fost"da gonoree nu ai?", "sa fierbi chilotii si sa te speli in fiecare zi" si "iaka na sa cumperi astea si sa iti faci injectii shap sa vii la mine" si mai flirta cu mine si gata. Nu m-a intrebat nimic, ce pastile am luat si ce prob ginecologice mai am. A constat ca am cistita cronica doar uitandu-se la ceea ce a scris pe ultima foaie medicul de familie. Eu ii spun ca urinez cant mare, des si fara usturimi la urinare el scrie totul invers, urinari desesi cant mici(cind am citit ce a scris imi venea sa ma intorc inapoi sa ii spun ceva)ca singur sa isi confirme diagnosul pus de el.Eu nu cred ca am cistita, stiu ce e cistita ca am avut vrio 8 ani i nurma si difera simptomele.Eu mai degraba cred ca e o vezica hiperactiva. Dvs ce ati spune? :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:49:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO