View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 22:04:47
maddy95's Avatar
maddy95 maddy95 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Date: 175cm, 60kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Slabuta la timpul prezent si viitor.

In primul rand as vrea sa incep acest topic prin a mentiona cat de mult ma bucur ca ma pot afla intr-o astfel de comunitate in care nu este incurajat slabitul intr-un mod special, ci stilul de viata sanatos pe care ar trebui sa il ducem cu totii.
Buna! Sunt Madalina, slabuta incepatoare si ma gandeam sa incepem sa dezbatem (de ce nu? ) subiecte in ceea ce priveste slabitul cu rolul de a constientiza importanta pierderii kilogramelor atat din punct de vedere fizic cat si psihic. Nu vreau ca acest topic sa fie considerat gen "Grupul alcoolicilor anonimi" NU! ci mai degraba "Grupul slabutelor ambitioase"

Pentru inceput presupun ca fiecare dintre noi inainte sa slabeasca a avut o motivatie care si-a lasat mai mult sau mai putin amprenta pe existenta noastra. Unii vor sa slabeasca pentru ca vecina a slabit si, vorba aia, de ce vecina sa arate bine si eu nu? Unii slabesc pentru ca hainele nu ii mai incap. Unii slabesc pentru ca sunt complexati. Unii slabesc pentru ca vor sa aibe mai mult succes in dragoste. Toate aceste variante ni se potrivesc cu siguranta intr-o mai mica sau mai mare masura.

Pentru a va da mai mult curaj am sa imi destainui eu prima motivul...

Eu, personal, m-am pus pe slabit pentru ca... eram criticata la orice pas... si devenise o problema psihica... daca auzeam pe oricine vorbind in jurul meu de "grasi" in secunda a 2a eram ofensata, chiar daca eu nu eram subiectul discutiei. Recunosc ca la inceput ma gandeam doar la pierderea in kilograme, nu si la stilul de viata sanatos pe care mi-l aducea de la sine o dieta echilibrata. Mi-a luat mult sa imi dau seama de asta.

Voi, slabutelor, de ce va-ti pus pe slabit? :*

(As dori ca acest topic sa fie discutat cat mai dezinvolt cu putinta, sa vorbim fara retineri si cel mai important sa ne motiveze atat pe noi, cei ce am pasit deja pe drumul catre o viata sanatoasa cat si pe cei care inca amana )

Ultima dată editat de maddy95; 03 apr 2012 at 22:07:17.
Răspuns cu citat