Subiect: Jurnal mikela88
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 26 iun 2012, 23:48:56
mikela88's Avatar
mikela88 mikela88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mai 2011
Locaţie: Lupeni, Romania
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal mikela88

Bună! nu știu cum să încep, cu ce să încep, dar știu că aș vrea să vorbesc pe acest forum, cred că am nevoie de persoane cu care pot comunica despre acest subiect care include muuultă lume...slăbitul....din totdeauna am fost plinuță, am slăbit, am pus la loc, în fine, ideea e că ZILNIC am în cap gânduri de genul..vreau să slăbesc, trebuie să slăbesc, etc. M-am apucat de ieri -din nou- de slăbit..chiar sper să reușesc...O altă problemă pe lângă dorința de a pierde kg., de a te simți bine în pielea ta, este aceea de a te simți complexat de persoanele din jurul tău, persoane care arată bine, care nu au probleme cu kg., nu au fost și nu sunt grăsuțe, dar mereu te inhibă, îți creează o stare de disconfort în plus văzând că fac mai mult tam-tam decât trebuie, făcându-te să te simți mai gras decât ești...prin faptul că pun ATÂTA accent pe slăbit!! nu știu dacă exprim corect ceea ce vreau să transmit, sper să mă înțelegeți...e o situație stresantă, sincer.......voi aveți asemenea oameni în jurul vostru? cum procedați ca să nu intrați în polemică cu ei? sper să nu deranjez pe nimeni, mulțumesc!
mikela88, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1872 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1355 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 839 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]