View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 24 sep 2012, 16:30:01
nicole333's Avatar
nicole333 nicole333 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Bruxelles, Belgia
Vârsta: 35
Dieta: Personalizata..
Date: 168cm, 74.5kg
Mesaje: 82
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul nicole333

In sfarsit am reusit sa ma decid si eu sa-mi incep jurnalul.
Numele meu este Nicoleta,am 23 ani,si sant pe site de ceva vreme doar ca nu m-am incumetat pana acum sa-mi fac un jurnal.
De cand ma stiu am avut probleme cu greutatea.Este crucea multora dintre noi cred,dar totusi ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a lasat sanatoasa si intreaga si ca asta este o cruce care o pot duce si o pot rezolva intr-un fel sau altul,dar daca nu as fi fost sanatoasa,nu stiu cum as fi putut sa rezolv.
De la 17 ani ma chinui cu kg,pleaca ,revin,este un dute vino obositor.La 17 ani am descoperit ca inafara de copilarie scoala si alte lucruri care ne absorb zi de zi cand santem copii ai apoi adolescenti,sant kg,care ajunsesera la un numar ce mie mi se parea potrivit unui barbat,nicidecum unei fete la inaltimea 1.68 si anume 86 kg.M-am ingrozit cand am vazut cantaru,si din aceeasi zi m-am hotarat sa fac o schimbare pentru ca asa nu se mai putea.

nicole333, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]