View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 15:59:15
ancutzyka's Avatar
ancutzyka ancutzyka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: Zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: dieta cu 1200 calorii pe zi
Date: 172cm, 72.4kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Un nou inceput...dar de aceasta data, cu un final fericit!!

Buna din nou tuturor.

A trecut mult timp de cand n-am mai intrat pe acest site pt ca m-am lasat de diete insa foarte rau am facut...dar asta e, ce-a fost,a fost...
De azi am inceput o dieta,nu e una in special, doar ca incerc sa nu depasesc 1200 calorii pe zi, avand 5 mese pe zi :3 mese principale si 2 gustari.
Nu stiu cat o sa slabesc in acest mod pt.ca dietele ce le tineam inainte contineau foarte putine calorii (6-700/zi) dar incerc....pt ca pe langa faptul ca vreau sa slabesc , vreau sa nu mai fac "foamea" si sa ma simt cu energie, sa arat bine,nu doar slaba....pt ca atunci cand tii diete asa de stricte, gen 600 calorii pe zi, slabesti, e adevarat dar parca esti lesinata mereu,galbena la fata si obosita toata ziua...
Asa ca,azi e prima zi...pana acuma am papat destul de bn...adevarul e ca e si usor sa tii asa dieta pt ca e destula mancare.
__________________
Chiar nu mai suport pe strada mea sa ploua, vreau o viata noua....http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...zyka-9429.html
ancutzyka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui ancutzyka:
rozica1965 (16 mar 2013), supermire83 (21 mar 2013)