View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 25 iun 2013, 14:04:38
Love it's Avatar
Love it Love it este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2013
Locaţie: Sebes, Romania
Vârsta: 26
Dieta: Dieta mea
Date: 161cm, 60kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit My new life. Do it. Love it.

Buna, dragi slabute. Eu sunt Cati, am 16 ani aproape. Vreau sa incep o viata noua, vreau sa reusesc, vreau sa va impartasesc si voua tot ceea ce simt. Va urmaresc de ceva timp (am avut si alt cont) dar azi am decis sa-mi deshid jurnal.
POVESTEA MEA:
14-15 ani. Sfarsitul clasei a 8-a. Vara. Sentimente noi. Relaxare. Obiective noi. Am decis ca trebuie sa slabesc, sa fac o schimbare. Am slabit prin infometare, prin "diete minune" si asa am dat in bulimie--> binge-eating si am mai luat in greutate vreo 10 kg . Greu. Mananc, vomit, mananc. Stop. Asta trebuie sa se termine, aici, acum pana nu ma ingras la loc. A trecut exact un an de cand a inceput sa-mi pese de mine, de cum arat si vreau sa va spun ca ma simt mult mai bine acum chiar cu toate problemele pe care le am.Am mai multa incredere in mine, in ceea ce fac, in ceea ce spun si vreau sa ajung sa am incredere totala.
Am un plan de "razboi", am incredere si sper sa va am si pe voi langa mine . M-am documentat, mi-am facut propria dieta si sper sa reusesc cu rabdare si iubire totul se poate. N-am sa cantaresc tot ceea ce mananc: branza am taiat-o bucati de aprox. 50 gr, laptele cate o cana, iaurtul 1/2 iaurt mare, cereale-am cantarit cate linguri intra in 30 gr , fructe o sa aproximez, carnea am taiat-o bucati a cate 100 gr. Sper sa reusesc.
~I`m ready for it!~
A Thousand Years - Christina Perri Lyrics - YouTube
Acest membru apreciaza mesajul lui Love it:
angieee (29 iun 2013)