View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 03 iul 2013, 13:03:53
Alexandra000's Avatar
Alexandra000 Alexandra000 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2013
Locaţie: alba iulia, Romania
Date: 165cm, 68kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 2 mesaje
Red face Jurnal de slabit Alexandra000

Salutare Slabute ! Ma numesc Alexandra si sunt noua pe-aici, insa sper sa ma pot incadra si eu in curand printre Slabute . Mereu am avut probleme cu greutatea, insa acum doi am reusit sa ajung la 53 de kg la 1.63m. Insa de atunci m-am ingrasat mult...Acum am 1.65m si in jur de 68 de kg. Imi doresc foarte mult sa slabesc pentru ca pur si simplu nu ma mai suport ! Am facut si foarte mult sport insa din cauza ca mancam mai mult nu doar ca nu am slabit, chiar m-am ingrasat.
Asadar m-am gandit sa apelez la sfaturile si incurajarile voastre pentru ca simt ca mi-am pierdut ambitia . In ultima perioasa nu prea m-am masurat in cm, insa stiu ca in talie am 78cm, coapsa 64 cm, de-asupra genunchiului 44cm, peste fund 103cm, ceea ce mi se pare foarte mult si imi vine sa-mi smulg parul din cap cand ma gandesc .

Si totusi....inca nu prea stiu ce ar trebui sa contina jurnalul, ma gandesc sa postez tot ce mananc intr-o zi si greutatile pe care le intampin. Sper sa reusesc sa slabesc .

Deja va multumesc :* .
Alexandra000, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1659 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1142 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Alexandra000:
Axenya (03 iul 2013)