View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 15 aug 2013, 15:42:00
Rohzucker's Avatar
Rohzucker Rohzucker este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Köln, Germania
Vârsta: 47
Dieta: Dulciuri si fast-food pana acum, ca purcelul.De 2 zile, Montignac.
Date: 167cm, 74.5kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 3 mesaje
Implicit Jurnal de ciresar

Salut ! Bine v-am regasit!
Sigur ca nu ma cheama asa, sigur ca nu suntem in luna lui ciresar. Doar ca toata viata mea am avut o pasiune devastatoare pentru Ciresarii lui Constantin Chirita. Atat de mare incat unii dintre prieteni ma striga si acum, la aproape 37 de ani “Ciresara”.
Toata viata mea am fost supraponderala. De cele mai multe ori real, cateodata (rar, ce-i drept) numai in capul meu. Am incercat tot ce se putea incerca: ceai chinezesc, ceai Indian, picaturi de slabit, cercel magnetic, costum de polyester, inot, sala, bicicleta, role, dieta disociata, ciorba de varza, dieta suedeza, WW, Atkins. De cele mai multe ori succesul a fost de maxim 3-4 kg. De doua ori am reusit sa pierd 13, respective 11 kg. O data cu regimul suedez si muuuulta foame. O data cu WW. In ambele cazuri kilogramele au revenit rapid, si au adus si ceva prietene cu ele.
Mananc de nervi, stress si oboseala. Sigur ca stiu si la ce riscuri ma supun cu aceasta variatie de greutate si consum excesiv de dulciuri, mai ales in conditiile unui istoric familial incarcat de cazuri de diabet. Doar ca am un comportament total adictiv. Nu fumez. Nu ma droghez. Ma ciocolatizez.
De trei zile m-am hotarat sa ma apuc de Montignac. Pare a fi singura dieta care sa previna diabetul. Sper sa reusesc s ail tin mai mult de 3 luni, cat e limita mea de rabdare dovedita.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Rohzucker:
lidiuta (18 aug 2013), miris (17 aug 2013), rozica1965 (15 aug 2013)