View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 10 sep 2014, 10:28:59
pucca's Avatar
pucca pucca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 13 aug 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 176cm, 65.4kg
Mesaje: 656
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 43 ori in 30 mesaje
Cool Stil de viata sanatos (2)

Salutare!
De ceva timp sunt intr-o lupta continua cu kilogramele in plus. Am plecat de la 67 de kg, pe care le acumulasem dupa o dieta mai drastica, la care nu m-am tinit de faza de consolidare a greutatii. A fost greu, a durat cam un an sa ajung la 63-64 prin mult sport, dar am reusit. De atunci am facut o pasiune pentru miscare si am constientizat importanta mancarii sanatoase. Excesele nu au lipsit deloc, am predispozitie la ingrasare, dar am urmarit intotdeauna sa compensez prin sport.
Acum am 61,7. Ma invart de vreo 2 ani in jur dr 61-63. Cel mai bine m-am simtit cand aveam 57 de kg, mi-ar placea tare mult sa ajung inapoi la acea greutate, dar NUMAI printr-un stil de viata sanatos. Fac sport constant, uneori sunt mai lenesa, alteori pot sa ma duc la sala si de 6 ori pe saptamana.

Telul meu este sa scap de celulita si sa ajung la greutatea la care sa ma simt bine in orice tinuta.

Plan de bataie:

1. Sport de cel putin 4 ori pe saptamana (cel putin in prima faza)
2. Reducerea, aproape renuntarea la:
- produsele fainoase
- dulciuri din comert
- cartofi
- otrava alba (zaharul)

Va astept in casuta mea sa povestim. Eu voi posta meniul zilnic.
Pupici si o zi frumoasa.
__________________
Hai la mine in jurnal!
pucca, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
pucca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1973 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1456 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1199 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui pucca:
lidiuta (10 sep 2014), Michelina (10 sep 2014), Mihaela1006 (10 sep 2014)