View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 30 oct 2016, 10:47:20
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Smile Jurnal Andrada Nr.3 :D

Am revenit! Desi acum exista tot felul de alternative de a vorbi despre diete , parca totusi imi lipseste obiceiul care il aveam de a citi si posta pe aici . Multe din cele care ma cunosteau nu mai activeaza, vad fete noi si ambitioase , dar si cele veterane inca pe pozitii .
Eu am devenit in aprilie mamica pentru a 2a oara si am ramas cu multe kg in plus. Am facut tot ce am putut sa nu ma ingras pe timpul sarcinii, dar se pare ca organismul meu face cam ce vrea... E drept ca inainte de sarcina am facut mult sport si odata cu sarcina am facut pauza si ca am adaugat unele alimente care inainte nu le mancam, dar totusi am mancat in limite normale. Cum s/au pus nu mai e esential , e important acuma sa le dau jos si sa ajung cat mai aproape de greutatea unde ma simteam eu bine.
Daca dupa prima sarcina am dat 30 de kg singura , de data aceasta efectiv nu am mai putut sa o fac singura ,desi credeam ca stiu ce am de facut avand in vedere ca am tot citit si tinut fel si fel de diete, asa ca am apelat la ajutorul unui medic nutritionist la care am ajuns in data de 14 septembrie 2016 cu 105.8 kg si cu ajutorul caruia am slabit 5.3 kg in prima luna, iar ultimele 2 saptamani am stagnat pentru ca nu am respectat ce mi.a zis ea.
Evident am fost foarte dezamagita ca am stagnat , si ca nu a fost mai mare scaderea, daaaar m-a linistit spunand ca e normal dupa atatea diete si ca inca alaptez si deci inca organismul meu nu e 100% la normal ,mai ales dragii de hormoni.
Cu sportul eu ma inteleg bine, dar am vazut de multe ori ca nu e cel mai important.. Adica se poate slabi cu ajutorul lui, dar dieta e 90%...
In timpul liber o sa intru sa va scriu tot ce mi.a spus si mie nutritionista mea si poate va va ajuta si pe voi !
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui AnDrAdAxl:
danyella2008 (30 oct 2016), gaboritza nelly (30 oct 2016), lidiuta (30 oct 2016), Michelina (31 oct 2016), Nevrotiq (17 nov 2016), rozica1965 (19 iun 2017), Zoe (30 oct 2016)