View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 02 iul 2009, 21:35:38
manuela's Avatar
manuela manuela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2009
Locaţie: Halle, Belgia
Vârsta: 38
Dieta: SB faza I
Date: 173cm, 79.9kg
Mesaje: 486
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 11 mesaje
Talking Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...

Buna fetelor!!!!!
Va poftesc in casuta mea!!!M-am gandit ca daca imi fac si eu un jurnal imi va fi mai usor...la moral,ca la capitolul asta stau mai prost.As vrea sa va povestesc putin din experienta mea cu dietele(multe la numar ce-i drept).Am fost mereu o persoana mai mai plinuta dar acest lucru nu m-a deranjat pana pe la 16 ani cand aveam vreo 60 de kg si vreo 167 cm...De atunci am inceput sa tin diete,si cate nu am mai incercat,oricum nu le mai stiu pe toate.Si nu e vorba ca nu dadeau rezultate.Au dat rezultate pentru ca nu aveam de dat jos multe kg la inceput.Dar de fiecare data cand treceam de perioada grea a dietei ceva ma determina sa incep sa mananc din nou.Si apoi ma ingrasam la loc+1,2,3 kg in plus.Nu stiu ce aveam.La inceput ma ambitionam,slabeam si apoi ambitia se ducea odata cu kilogramele.Si mancam din nou.Peste catva timp observam ca m-am ingrasat la loc si ma apucam din nou de dieta.Si tot asa......Si uite asa de la an la an, de la dieta la dieta am ajuns la 23 de ani si 80 si ceva de kg!!!Asa ca mi-am pus AMBITIA si nu o mai las sa plece niciodata...Nu mai tin nici o dieta stricta.Mananc sanatos si spre fericirea mea pana acum am dat jos 4 kg!!!!!!!!!!Ma bucur ca am gasit acest site si nu sunt singura!Cu ajutorul vostru o sa-mi fie mai usor!!!