View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 00:14:55
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Jurnalul lui Roxii

Buna fetelor ! Sunt noua pe acest forum si m`am decis sa`mi fac si eu un jurnal.Am 17 ani,1.65 si 63 de kg.Factorul care a ajutat cel mai mult la depunerea de kilograme in cazul meu a fost sedentarismul.Dar de aproximativ 2 saptamani am pus piciorul in prag.M`am abonat la o sala unde fac aerobic de 4 ori pe saptamana iar in zilele in care nu fac aerobic alerg cam 25 de minute pe zi,plus sarit coarda in fiecare zi cam 20-25 de minute iar de luna viitoare vreau sa ma abonez si la sauna.In plus am adoptat un nou regim alimentar mai sanatos.Nu este unul gasit pe net,pentru ca majoritatea n`au dat rezultate,ci este unul impus de mine.Mananc doar carne slaba,cereale,salate si fructe si beau ceai de urzica(am auzit ca ajuta la slabit).Sper sa ajung in curand la greutatea ideala cu ajutorul vostru.
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]