Subiect: Jurnal Laura
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 aug 2009, 09:31:13
Rusu Laura's Avatar
Rusu Laura Rusu Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2009
Locaţie: BM, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 62kg
Mesaje: 3.262
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 415 ori in 357 mesaje
Smile Jurnal Laura

Salutare tuturor!!!
Numele meu e Laura si in sfarsit mi-am luat inima in dinti si mi-am inceput un jurnal. Am tot studiat jurnalele voastre si mi-am dat seama k incepand unul imi va fi de folos in drumul meu spre 'slabuta din mine'. Sper din tot sufletul sa reusesc avand in vedere esecurile mele nenumarate din trecut care au avut k rezultatat o luare mult mai mare in greutate, intrecand cu mult kg pe care le aveam la inceputul acestui sir mare de curi de slabire!
Sper sa ma ajutati si sa ma criticati ori de cate ori este nevoie pt a indrepta orice greseala din drumul meu!
Nu tin un regim anume, dat fiind faptul k sunt arhisatula de toate dietele si recunosc faptul k nu ma pot tine strict de program asa k am ales un regim de 1000 kcal maxim. (sper k am ales bine)
Nu sunt inca hotarat cum voi scrie jurnalul, dar cred k impreuna cu voi..voi reusi!
Sportul nu e o problema deoarece in fiecare zi fac miscare: sala minim 1h 30 min din care 1h este strict cardio, acasa mai fac abdomene, stepper fara maini, urc starile de n ori pe zi, curatenie,etc (stau la casa ceea ce implica multa munca=curatenie)
Citind multe articole am observat k un masaj anticelulitic m-ar ajuta asa k mi-am luat o crema de la elmiplant si am inceput sa imi fac zilnic un masaj
si sa incepem...
Mic dejun:
1 felie de paine neagra de casa prajita cu foarte putina branza feta
1 cana cafea cu putin lapte(max 20 ml) si o lingurita de miere
1 ceai neindulcit


sper k e bine revin cu pranzul si cina spre seara
va pup
Rusu Laura, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1050 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]