Subiect: Jurnal Floricela
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 iun 2010, 10:32:55
Floricela's Avatar
Floricela Floricela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 128kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Jurnal Floricela

Despre mine daca as incepe sa vorbesc doar lucruri de rele as putea.
Sa vb cum am ajuns la greutatea de 128 de kg...rusinos ...trist...din cauza hranei, dar si pastilelor SUPERSLIM
De mica am fost mai dolofana.Am tinut cam 5 luni un regim si am ajuns la 55 kg.eram superba...
dupa a inceput nebuneala...
mancam doar dulciuri...aveam un regim alimentar nebunesc...
de la 14 ani stau fara parinti si nu mai a fost cine sa mi gateasca si na salam cu paine, branza,etc doar mancare rece.
cand aveam 55 de kg am fost parasita de iubit si am cazut intr o mica depresie .., si m am limitat doar la hrana..
am luat
de aproape un an vb cu un tip de pe interent..relatie virtuala.pot spune ca e singurl care ma intelege..

si azi am primit de la el un mesaj E CAZUL SA SLABESTI...ma simt atat de prost
mi am propus ca de maine sa incep un regim,doar ambitie sa fie.sport intens prin parc,prin fata blocului.Imi este si jena sa ma duc pe la facultate ca sunt singura grasa,desi nimeni nu se ia de mn,jigniri sau altele dar vezi priviri si dupa rasete..
din cauza grasimii au dureri de inima insuportabile..

m am inscris aici pt a avea un sprijin din partea voastra,,,
cu siguranta am sa reusesc pt ca m am saturat sa se rada de mn
Floricela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2395 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 15 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]