View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 28 aug 2009, 16:51:58
karmara's Avatar
karmara karmara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2009
Locaţie: Brasov/Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Nutritionist
Date: 172cm, 71.9kg
Mesaje: 352
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Cool Jurnal Raluca (karmara)

Imi fac si eu jurnal..intr-un final.

Va citesc de ceva timp si am inceput o dieta personalizata de vreo luna jumate (1400kcal/zi), in care mi-am salvat zilnic meniurile pe aces site.
Nu o sa scriu prea mult acum despre mine pt ca..sunt la serv.

Ce sa va spun pe scurt....pana acum 4 ani am avut o greutate relativ constanta de 67 kg dupa care m-am ingrasat in cateva luni pana la 72 kg.

Banuiesc ca aceasta crestere destul de brusca a avut loc datorita job-ului pe care il aveam atunci cu program de noapte, nu lucram multe ore, dar pe la 3 noaptea trebuia neaparat sa fiu treaza (lucram de acasa) sa fac un raport (era o firma canadiana si la ei este zi la 3 noaptea la noi )..in fine.

Am fost plinutza de mica si am fost invatata sa pap tot din farfurie...stiti povestea.
Repercursiunea acestui fapt este ca si acum mananc fara sa-mi fie foame si mi se pare ca asta e principala mea problema.

Nu am tinut diete la viata mea, acum un an doar, am mancat o luna mai putin ca de obicei si slabisem cateva kg, atat.

Anyway...acum o luna jumate aveam 75 kg si acum am 70,5 ...deci sunt pe drumul cel bun. Cu sportul stau cam prost, dar o sa ma apuc de tae bo si altele in curand.

As vrea sa ajung la 62-63 kg in cateva luni.

Sincer va spun ca imi este usor sa tin aceasta dieta , si nu ma infometez absolut deloc, doar ca incerc sa nu mai mananc cand nu imi este foame cu toate ca nu reusesc tot timpul.
Sunt optimista de felul meu si ma gandesc ca daca e chiar usor sa fac asta si mai si slabesc inseamna ca planul va merge bine.

Intentia mea pe termen lung este sa nu mai am niciodata stilul de viata cu 2500-3000 kcal/zi ci cu max 1800-1900 kcal/zi ...forever.


Ultima dată editat de Slabuta; 28 aug 2009 at 18:58:23.