View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 12:24:20
lucyana1000's Avatar
lucyana1000 lucyana1000 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 164cm, 64.2kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit *Jurnal* Lucyana1000

Nume: Luciana
Varsta : 23 ani
Job: Loading...
Greutate initiala: 65 de kg
Obiectiv: 55 de kg
Inaltime: 1,65 (cred)
Diete esuate: multe
Diete cu succes: 1

Pana la varsta de 18 ani eram intradevar o super, super slabutza cu un record de 42 de kg. Faza de ingrasare a inceput dupa un dezechilibru datorat pastilelor anticonceptionale pe care le primeam aiurea de la doctorul ginecolog. Toata lumea din jurul meu era fericita ca incepusem in sfarsit sa ma ingras si imi spuneau cat de bine imi sta. Pana la un moment dat, cand am inceput sa depasesc limitele normalului si ajunsesem de la 42 de kg la 72 de kg, intr-un timp foarte scurt. Atunci mi-am dat seama ca incep sa exagerez si ca trebuie sa iau masuri deoarece nu ma mai opream din ingrasat. Asa ca din februarie am tinut regim si am trecut cate un pic si pe sala de fitness si asa am ajuns de la 72 la 64 de kg. Pe urma am luat o pauza in care mi-am adus aminte de gustul mancarii de la "mama acasa" si de inamicul nr. 1: inghetata. Dupa dezmatul de 2 sapt. am mai pus 1 kg si am ajuns la 65 de kg.
Mi-am promis ca o sa ma apuc de dieta incepand de azi si sa reincep si fitness-ul. Cum am terminat si cu sesiunea de examene si job-ul inca caut , sper sa reusesc sa slabesc cele 10 kg pana incep masterul.


Tineţi-mi pumnii!
Luciana.
lucyana1000, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1820 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1303 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 787 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]