Subiect: Jurnal Crysa
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 12:34:58
Crysa's Avatar
Crysa Crysa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iun 2010
Locaţie: Arad, Romania
Vârsta: 38
Dieta: calcul calorii
Date: 169cm, 68kg
Mesaje: 1.810
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Crysa

Am decis sa imi fac un jurnal, poate voi primi putina sustinere in lupta cu kilogramele.

Timp de 8 ani am facut handball de performata (ma incadran la 59-60kg), de 5 ani m-am lasat, stilul de viata nu l-am schimbat, mananc la fel de mult ca pe vremea cand faceam sport -> urmarea fiind 6 kilograme in plus.

M-am saturat de felul cum arat in momentul de fata de aceea m-am hotarat sa fac ceva in privinta asta. Am incercat mai multe metode: infometare, diete (ma tin de ele, dar dupa ce termin o dieta revin la vechile obiceiuri), au avut efect dar apoi aparea reactia yo-yo si puneam kilorgamele la loc.

De 2 saptamani mi-am impus un alt stil de viata (incerc sa-l respect, dar nu-mi iese de fiecare data-> 1-2 zile).
"Dieta" : Am hotarat ca in fiecare zi sa mananc o masa la ora 12, orice fel de mancare, de obicei gatita, (deoarece daca ma abtin de la ceva ce imi place, acum slabesc, dar cand mananc din nou, voi pune la loc), apoi a doua masa la ora 17.30 - 18.00, iar daca imi este foame dupa ora 18 voi manca un mar sau orice alt fruct (dupa acesta ora intervine lipsa de ambitie).
Trebuie sa mentionez ca beau 2 litri de apa in fiecare zi (exceptia fiind in weekend)
Sport : in ficare luni, miercuri si vineri alerg cam 30min.


Daca are cineva un sfat pt a-mi creste ambitia, sau orice alt fel de sfat...ajutor, e binevenit.

va pup,

Ultima dată editat de Crysa; 21 iun 2010 at 12:39:25.