View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 iun 2010, 00:23:31
madaa's Avatar
madaa madaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Dieta disociata 3+3
Date: 172cm, 68kg
Mesaje: 26
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Gandurile mele scrise..Jurnal Madaa!

Ma simt atat de bine pe siteul asta incat am decis sa imi fac si un jurnal! E perfect aici..Am gasit raspunsuri la orice intrebare, idei si persoane care te sustin mereu. Mereu mi`am dorit sa gasesc un loc ca acesta! Si cat ma bucur ca in sfarsit am dat de el..
Am o multime de ambitii.Primul? Sa fiu slabuta..Aveam candva 72 kg si apoi a venit vestea cea groaznica:probleme cu glanda tiroida..la 19 ani. Am inceput cu pastile si tratamente si cum, nici eu nu stiu, am ajuns la 98 kg. 19 ani si aproape 100. Imi era frica sa ma uit in oglina, eram deprimata toata ziua! Si am spus ca trebuie sa pun piciorul in prag. Am luat`o treptat..am inceput sa mananc sanatos si normal. Mic-dejun,pranz, cina.2 l de apa pe zi, fara paine, dulciuri, sucuri cu acid si s`au dus..10 kg s`au dus intr-o luna pe nevazute..Apoi am renuntat putin..iar acum am inceput iar. Regim disociat 3+3 si sport..Plimbatul cu rolele ca asta imi place.1 ora jumate in fiecare zi si incep sa prind forme.Am slabit si la picioare.Sunt in sfarsit mandra tare de mine! Acum ma atrage foarte tare Zumba si cum am tare mult timp liber asa intre sesiune si practica o sa incep si cu asta ca as dansa toata ziua! Pofta de dulce sau paine sau suc nu mai am demult, iar foamea de dupa 6 trece cu niste apa cu lamaie sau somn.. Iar acum am inceput sa ma imprietenesc si cu cantarul. Simt ca nu mai rasufla nici el nervos cand urc pe el Nu am fost nicicand slabuta dar stiu!, stiu sigur ca pot!
Ca o completare..iata si evolutia mea:

februarie 2010: 98kg
martie 2010 :87,5 kg
Pauza

19 aprilie 2010: 87 kg
bust:110 cm
talie :82 cm

19 mai 2010:81 kg
bust :100 cm
talie :75 cm
abdomen:92 cm
solduri :103 cm

19 iunie :77 kg
bust :100 cm
talie :73 cm
abdomen:90 cm
solduri :99 cm
__________________
Stiu ca voi fi slabuta!!

Jurnalul meu!

Ultima dată editat de madaa; 29 iun 2010 at 00:33:05.