View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 01 sep 2009, 20:54:49
Rori's Avatar
Rori Rori este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: personala,pseudo-vegetariana
Date: 160cm, 43kg
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Inceput de bulimie?! pls HELP!

ook....am facut primul pas...mi-am facut cont si incerc sa imi recashtig motivatia cu ajutorul vostru!

cate ceva despre mine...: in primavara anului trecut faceam sport...aveam 46 kg si 1.60...ma consideram plinuta si mancam sanatos ( fara excese,paine ,prajeli ,junkfood & co)
a urmat un accident de masina ...m-am lasat de sport din cauza unui muschi strivit ce trebuia recuperat ...si am pus 4 kg...vara asta am reushit ...mancand in fiecare zi la KFC ,MC plus gogosi sa pun 6 kg in 2 saptamani....chiar asa....

la 56 kg m-am trezit la realitate cand am vazut ca nu ma mai incap nici bluzele...nimic.... m-am pus pe sport plus dieta si am slabit 6,2 kg in 3 saptamani...sport insemnand 140 min la bici eliptica (850 kal) 1000 abdomene nivel mediu la abrocket si o tura de tineretului zilnic .



frumos....insa am o problema...ceva mai sus de stomac...la cap ...sa zicem....ma enervez repede....iar cand o fac...simt ca imi explodeaza capul....tre sa ma eliberez cumva....si..mai nou ma refugiez in mancare.....inainte...ma taiam pe mana .....mananc si ..culmea...nu ma intereseaza gustul....uneori fac si combinatii ciudate...pur si simplu rad tot ce e in bucatarie...ajungand sa pap intr-o criza si lapte si ketchup si pepene....printre altele...estimez o astfel de criza undeva pe la 5000 de calorii pe putin....
pe masura ce mananc ma simt din ce in ce mai scarbita de mine....scarbita si frustrata....ma uit in oglinda si arat ca un porc...infulecand...sunt dezgustatoare....

cu vomitatul stau destul de prost..in sensul ca cu greu reusesc sa-mi provoc asa ceva.....si cand reusesc..vomit pe nas....e groaznic.....deaceea din cele....7 indopari ...am vomitat doar la jumate dintre ele...( de o saptamana am problema) .....
am pus deja 1.7 kg ..acum am 51.5..offf ma mir ca doar atat....
de doua zile reusisem sa nu mai fac excese dar azi...am dato-n bara din nou....sunt profund dezamagita de mine...si nu stiu de unde sa mai iau puterea de a merge mai departe ...puterea de a nu ma indopa si maine..nu din dorinta de a manca ceva bun..pur si simplu din prea multa frustrare...

mentionez ca nu mananc de pofta....mananc de nervi....daca a mai trecut cineva prin asa ceva...sau daca aveti ceva de zis....va rog scrieti-mi.....am mare nevoie de ajutorul vostru !

PS. am 20 ani.


multumesc.
Rori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1322 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 805 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 548 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat